Pokritost GPRS

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
bd4e
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jun 2010 07:53

Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a bd4e »

Živjo !

Ker bolj malo telefoniram, prenos podatkov pa bi mi prišel prav, razmišljam o paketu tušmobil BREZ in dodatnem gigabajtu prenosa podatkov za 5€.

Zanima me:

1.) Ali to vključuje prenos izključno preko GPRS, ali se v primeru dostopnosti UMTS uporablja višja hitrost prenosa ?
2.) Kolikšna je pokritost GPRS omrežja ? Je enaka pokritosti z GSM signalom, ali je drugačna ?

Lp
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a lithium »

bd4e napisal/-a:Živjo !
1.) Ali to vključuje prenos izključno preko GPRS, ali se v primeru dostopnosti UMTS uporablja višja hitrost prenosa ?
2.) Kolikšna je pokritost GPRS omrežja ? Je enaka pokritosti z GSM signalom, ali je drugačna ?
1) Kjer je Tušmobil UMTS, je tudi hitrost dosti višja. V Mobitelovem UMTS pa dela s hitrostjo GRPS.
2) Praktično celotna SLO. Enaka je pokritosti GSM signala. Če ni TM omrežja, dela enako v Mobitel omrežju.
3) Dodatni GB lahko porabiš le v TM omrežju. Če boš na Mobitelovem, se ti podatki zaračunavajo dodatno.
Administrator neuradnega foruma
bd4e
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jun 2010 07:53

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a bd4e »

Hvala za odgovor. Zanima me še nekaj:

Ali je mogoče telefon ročno nastaviti tako, da tudi za prenos podatkov uporablja izključno tušmobilov signal in ne mobitelovega?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a delboy »

bd4e napisal/-a:Hvala za odgovor. Zanima me še nekaj:

Ali je mogoče telefon ročno nastaviti tako, da tudi za prenos podatkov uporablja izključno tušmobilov signal in ne mobitelovega?
Najprej glede pokritosti; Povsod, kjer imaš GSM signal, imaš tudi pokritost z EDGE, kar pomeni, da je hitrost nekje 2x višja od GPRS, tam nekje vse do cca 236 kb/s v nekaterih primerih mogoče tudi malo več.V kolikor si v dometu UMTS-a potem so hitrosti logično tudi višje, vse tja do cca 7 Mbit/s trenutno :biggrin: .

Kar se tiče tvojega slednjega vprašanja, je pa vse odvisno v večji meri od aparata, katerega uporabljaš, dogaja se recimo, da nekateri modeli aparata, sploh tisti, ki so z OS Android, prepoznajo omrežje Mobitel kot domače omrežje in iz tega razloga, ga ni moč omejiti, razen, če v aparatu na sploh označiš ročno izbiro omrežja ter označiš samo povezavo Tušmobil kot tvoje edino omrežje :biggrin: .

Lp.
bd4e
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jun 2010 07:53

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a bd4e »

Super !

Hvala za hiter odgovor.

lp
bd4e
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jun 2010 07:53

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a bd4e »

Živjo!

Tušmobil sem nastavil kot piše na slo-android forumu(android 2.1).
Na google maps mi zemljevid in brskanje pa appmarketu pravilno delujeta, brskanje v brskalniku ter prejem novih programov z appmarketa pa ne.

Ima še kdo drug takšno težavo, oz. kako naj spremenim nastavitve ?

Druga stvar ki me zanima je če obstaja način kako lahko zagotovim da telefon v nobenemu primeru ne bo uporabljal mobitelovega omrežja.
Lp

p.s. Aja pa še to. Kako naj preverim trenutno porabo prenosa podatkov in koliko mi jih je še ostalo?
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

pod točko kak naj zagotoviš da ne boš na Mobitelovem omrežju izberi ročno izbiranje omrežja in ne samodejno...

za preverbo kolk podatkov maš še je čist enostavno *123# in kliči... ali pa portal tuškabina---->Moj Tušmobil---->Poraba
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Meni v Mobitelovem omrežju dela z UMTS hitrostimi (tudi HSDPA valda).. :greensmart:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
cresh
Novinec
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 19. Maj 2010 11:41
Telefon: HTC Desire

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a cresh »

bi kr tuki vprašal. Rad bi poleg tm30 imel še 1gb podatkov. Pa vidu da je možnost zakupa 1gb za 5€, pa me zanima če mi bodo zaračunal za stroške 10€?
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ne ti ne bodo ker je do dodatni paket ki ga priklopiš k svojemu..

tukaj na strani nič ne piše tko da ti ne zaračunajo... http://www.tusmobil.si/index.php?option ... &Itemid=63
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a delboy »

cresh napisal/-a:bi kr tuki vprašal. Rad bi poleg tm30 imel še 1gb podatkov. Pa vidu da je možnost zakupa 1gb za 5€, pa me zanima če mi bodo zaračunal za stroške 10€?

Dodatne storitve ali pakete si aktiviraš tudi sam brez nekih dodatnih stroškov in sicer bodisi preko ukaznega niza ali pa Tuškabine, tako da zato ti tudi ni treba iti na prodajno mesto, enako je z izklopom :biggrin: .

Lp.
cresh
Novinec
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 19. Maj 2010 11:41
Telefon: HTC Desire

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a cresh »

Sej ta 1GB paket velja dokler ga ne prekineš, ne?
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Točno kot si napisal..dokler sam ne prekineš velja... ;)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Naj te točno popravim. Dodatni paket se prekine zadnjega v mesecu, pa čeprav ga izklopiš 2ega v mesecu.
Slika
Robert
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2011 08:37
Telefon: Nokia C7-00

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Robert »

Hja nisem mogel mimo dejstva da nebi tukaj napisal, pa dobro ljudje kaj vi resno "pospešeno gradite postaje"????? To sem že nekajkrat slišal pa nisem bil Tušmobilov uporabnik, in kaj sem jaz neumnež naredil? Šel sem k vam in vzel paket Vesolje, vse lepo in prav samo pri signalu se pa vse konča, že v Novem Mestu zelo niha signal kaj šele ko se peljem domov proti posavju Zbure - Lakence - Mokronog - Tržišče - sploh pa V Krmelju ali pa proti Sevnici, NI POPOLNOMA NOBENEGA PO******** SIGNALA DOMA, KJER SEM PAČ DOMA NI POPOLNOMA NIČ" Ja zdej pa razmišljam da bom kar prekinil neglede na vse bolje to kot pa da sem prez stikov, aja pa da se ne boste čudili KOMAJ DANES so mi vklopili vaš prelepi paket VESLOLJE prej sem bil na MOBITELU ki pa je PREDRAG ampak če pomislim ste pa ravno vi NAJDRAŽJI. Vas pokličem pa noben nič ne zna povedati popolnoma nič, ne o pokritosti ne o nadgradnjah postaj niti nimate nobenega ki bi te postavitve postaj urejal, OK ne mi pravljice govort, to že predolgo traja, ali pa ste pač nesposobni zagotoviti nekaj kar ponujate. PA PROSIM PUSTITE OMREŽJE MOBITEL PRI MIRU, OK? Preklopit je najlažje, ni to to OK?
PS: Če ne veste kako s strankami pa pri konkurenci preverite kako in kaj morda se pa kaj še naučite TUŠMOBIL? NE prvič in zadnjič,žal. Vsak tako pravi,no sedaj tudi jaz. PROPADLI BOSTE s takim delom premalo se zanimate za pokritost, saj to je ključno joj joj.
Odgovori