Nekaj vprašanj

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a katjaa »

pred 2 tedni, sem pri tušmobilu kupila LG etno 2g (GW300) - paket tušmobil 15 in sem zelo zadovoljna z njim, in signalom in vse. http://www.tusmobil.si/index.php?option ... Itemid=119
ampak imam par prašanj :
1.)
- od 1. decembra bi naj dobila nove minute in sms-e in to, samo zdaj ko hočem pogledat stanje mi napiše : vas paket ne vsebuje vec vkljucenih vsebin.
mogla bi dobit pa 100 minut, 1000 sms-ev pa mms pa 1G prenosa..
am a to je kej narobe al moram samo počakat malo ? kdaj naj bi dobila zdaj nanovo vse ? ker včiraj sem imela še vsega in mi ni zmankal sms-ev pa minut in tega ..

2.)
- v ta paket pa je vključen 1 GB prenosa podatkov znotraj Tušmobilovega lastnega omrežja.
kaj to pomeni ?
da pač na tušmobilovi strani če grem na internet na mobiju, je zastojn ? pa muske & slike & igre si lahko za 1G prenesem iz une tuškabine k je na tej strani ali kaj ?
naprimer če bi šla pa na facebook al pa msn bi mogla pa zraven 15-ih € doplačat toliko ko bi pol zapravila zraven ?

pač tole mislim :
http://www.tusmobil.si/index.php?option ... &Itemid=30
naprimer gres pod Meni -> Email & Druženje -> Prijatelj-> facebook in myspace -> facebook
in potem tole napiše :
Zapuščaš tuškabino!
Ker se za uporabo zahtevane storitve zaračunava prenos podatkov po veljavnem ceniku, ti svetujemo sklenitev dodatnega naročniškega paketa za prenos gprs podatkov tušmobil 5+, 10+ ali 20+.
Za več informacij pokliči na brezplačno številko 080 700 700.

in to zdaj pomen da če hočem biti na facebooku, moram pol zraven doplačati ? kulik stane to ?

malo sem se razpisala ;P
se opravičujem za mojo nevednost in upam na pomoč (:
lepo pozdrav :3
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

pod prvo vprašanje moreš opravit prvi klic vsakega prvega in se ti bo pokazalo stanje novo.

pod drugo 1 GB podatkov v tuševem omrežju..to pomeni da moreš bit prijavlena na Tušmobilevem omrežju in ne na Mobitelevem omrežju....zastojn je oz 1GB lahko porabiš v tuševem omrežje lahko brskaš po internetu..dokler maš teh 1 Gb podatkov ( upam da razumeš kaj hočem povedat...)

po tretje to ti pokaže pa ker nisi naročena na dodatni paket...mirno lahko potrdiš in greš na net.. Dokler maš tistih 1 GB podatkov ki nam je tušmobil podaril..oz dokler ne porabi tut tistega 1GB ki maš v paketu vključeno... ;-)

Tko rečeno ta mesec maš 1GB podatkov ki maš vključeno v paketu vsak mesec in 1GB podatkov pa še ta mesec podarja Tušmobil...

če še kaj ni jasno vpraši ;)
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a katjaa »

te nanovo naložene minute in sms .. sem zrihatala
hvala ti ful (:

glede tušmobilovega in mobitelovega omrežja pa.. a to misliš to, pač k mi na "namizju" pol piše tusmobil ? ker prej prvi dan mi je pisal mobitel & tusmobil.. in pol sm si ročno nastavla omrežje na tusmobil.
a to je to? al kej druga ? :D
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ja more pisat samo Tusmobil tiskrat si v domačem omrežju... če pa piše Mobitel / Tusmobil pol gostuješ pri Mobitelu..
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a katjaa »

aha, najlepša hvala (:
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Malenkost...rad pomagam če lahko oz če vem....odgovore... ;)
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a enpir »

Naj še jst dodam, da vse zabavne vsebina na tuškabini niso free in so plačljive - vedno preden kaj preneseš morš potrdit nakup...
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ahja na to sem pozabu...Hvala enpir... ;)
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: neki uprašanj *

Odgovor Napisal/-a katjaa »

aja, hvala tut teb (:
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a Azzil »

pozdravljena katjaa.. malo sem ti poslovenil naslov teme, da je bolj pregledno.. :twisted:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a katjaa »

Azzil - ok hvala xD

amm mam eno uprašanje SPET :D :prvič sem zdaj dobila račun za plačat naročnino, ampak imam namesto 15€; 23€ :D.. in zdej me zanima tole glede zabavnih vsebin, prej nisem vedla tega, in sem zaradi teh vsebin, mogla doplačat 4,97€ .. ampak kaj pomeni GPRS prenos podatkov ? čeprau mam tega za lačati 0,11€ samo, me useeno zaima kaj to pomeni ..
pa kaj pomeni priključnina ki je 8€; to je samo prvi mesec, ali bo skos ?
ni mi jasno >.<
vesela bi bila obrazložitve, ker se nespoznam na to in sem bila prej na kartici, ne na narčnini (:
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

GPRS prenos podatkov pomeni da si prenešala podatke s interneta na telefon...a priključnino plačaš samo enkrat in nigdar več dokler si naročnica tušmobila...upam da se bil dovolj jasen... ;)
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a katjaa »

npr. kakšni podatki so to ?
a to ima kej veze če napirmer si na facebooku al pa kjeroli ?

drugače pa hvala (:
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

facebook pride v poštev če ne bi mela zakuplenega volumna oz . 1 gb podatkov ki ga maš vsak mesec za porabit...ker ti maš volumen zakuplene količine podatkov pol sklepam da je bil napaka pri obračunu GPRS podatkov ker če bi ne bi mela 1 GB podatkov pol bi bil znesek večji sigurno... če veš da nisi prekoračla volumna pol pride v poštev reklamacija..če pa si pol je opravičeno zaračunano...
katjaa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 01. Dec 2009 12:50
Telefon: lg etna GW300

Re: Nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a katjaa »

aja, 100% sm da nisem prekoračila kr sm mela še velik kb.. drugače pa sej je useen za tistih 0,11€ ;P
še enkrat hvala ;]
Odgovori