Formatiranje zunanjega diska

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
rudolff
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Jan 2021 12:59
Telemach paket: še več

Formatiranje zunanjega diska

Odgovor Napisal/-a rudolff »

To vprašanje sem že zastavil na Telemachovi vstopni strani, pa ni odziva. Pravzaprav ne vem komu sem ga zastavil, občutek imaš, da si ga zastavil strokovnjakom na Telemachu, izgleda pa da sem ga zastavil množici naključnih obiskovalcev.
Vprašanje je sledeče:
Po zamenjavi sprejemnika CISCO mi je ostalo kup posnetih zunanjih diskov. Rad bi jih formatiral za uporabo v računalniku, vendar jih računalnik niti ne zazna. Pozna kdo rešitev za ta problem?
Če mogoče kdo ne ve - filmi, ki so posneti s sprejemnikom CISCO na zunanji disk se lahko predvajajo samo na tistem sprejemniku. To sicer piše v navodilu za sprejemnik, ampak tega tudi na Telemachu ne vedo vsi. Ni vedel tisti, ki mi je zamenjal prvi sprejemnik, ni vedela deklica, ki sem ji prijavil napako, šele tretji, ki mi je ponovno zamenjal sprejemnik, mi je povedal, da lahko diske vržem stran.
Torej - pet diskov po 1 TB ne bi metal stran, uporabil bi jih v računalniku, ki pa jih ne zazna, da bi jih formatiral.
Za rešitev bom zelo hvaležen.
Lep pozdrav
France Rudolf
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Formatiranje zunanjega diska

Odgovor Napisal/-a lithium »

Na računalniku (windows) pritisniti Microsoft gumb+X
Potem izbrati upravljanje diskov
Na pripetem disku pobrisati particije (v tem koramu paziti, da se to napravi na zunanjem disku) in kreirati novo particijo, ki jo bo windows poznal.
Administrator neuradnega foruma
rudolff
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Jan 2021 12:59
Telemach paket: še več

Re: Formatiranje zunanjega diska

Odgovor Napisal/-a rudolff »

Lithium pozdravljen!
Medtem sem sicer že rešil težavo s programom WD Quick Drive Format, vendar samo za WD diske.
Preostale Verbatim sem formatiral po vašem predlogu.
Pred tem sem že poskusil z Upravljanjem diskov, pa ni šlo - kljuka je v tem, da je treba najprej pobrisati particije.
Lepa hvala in lep dan želim.
France RUDOLF
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Formatiranje zunanjega diska

Odgovor Napisal/-a lithium »

:thumbs:
Administrator neuradnega foruma
Odgovori