"Disconnected because radio was turned off" napaka

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
hojnikb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Feb 2013 13:49
Telefon: Apple iPhone 7 32GB
Dodatni paketi: Revolucija 5000
Znesek računa: 7€

"Disconnected because radio was turned off" napaka

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Torej uporabljam paket Tušmobil free2go in HTC One X (tazadnji rom). Odkar sem začel uporabljat podatkovni prenos mi ob vkjučenem 3G(torej umts/hspa+) vsake toliko izpiše tale error in podatkovna povezava se prekine (čeprav je sodeč po H ikonici še vedno povezan). Včasih, ko se prekine povezava, dobim tudi sporočilo, da se pripravlja sim kartica ("preparing sim card").
Zadeva se mi dogaja tudi na drugem One X-u, tako da o kaki strojni napaki dvomim.
Je pa zdravilo za tega mačka preklop na 2G-Only; takrat pa podatkovna povezava dela brez problema.

Se še komu to dogaja ? :wallbash: :wallbash: :wallbash:
:hurra: :hurra: :hurra:
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: "Disconnected because radio was turned off" napaka

Odgovor Napisal/-a desyncx »

To je neka napaka HTCja. A imaš gor uradni ROM ?
hojnikb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Feb 2013 13:49
Telefon: Apple iPhone 7 32GB
Dodatni paketi: Revolucija 5000
Znesek računa: 7€

Re: "Disconnected because radio was turned off" napaka

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

desyncx napisal/-a:To je neka napaka HTCja. A imaš gor uradni ROM ?
Ne, je pa predelava uradnega roma -- Android Revolution HD 33.1

Misliš, da bi znala to bit softwareska napaka ?
Ker sodeč po internetih naj bi do te napake pršlo, ko telefon prklop iz 3g/hspa+ na 2G...
:hurra: :hurra: :hurra:
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: "Disconnected because radio was turned off" napaka

Odgovor Napisal/-a desyncx »

Najbolje, da še poskusiš z kako simko drugega operaterja recimo Simobil al pa Mobitel. Pa boš videl če ti bo isto delalo. Lahko recimo poskusiš z kakšnim Cyanogenmod romom ali z drugim modemom ( ne vem kako ima HTC to urejeno).
Meni tudi na Samsungu in Iphonu 6 dela isto. Samo meni ne javi nobene napake, ampak jaz vzpostavim povezavo mi lepo kaže H+, potem grem na kako spletno stran, pa takoj pade na 3G in prešaltuje med H+/3g in Edge, to se na par sekund spreminja in mislim, da se mobitelu dobesedno zmeša. Če nastavim mobitel samo na 2g imam vzpostavljeno EDGE povezavo in internet sploh ne deluje. Sedaj imam poskusno simobilovo simko, pa nimam nobenga problema.
Pa najbolj smešno, mi je da imam takšne probleme samo doma in nikjer drugje. V Mariboru ali pa ko grem v center Celja, mi skoz deluje vredu. Ker neki mora sigurno biti na omrežju, samo tega pri Tušmobilu nočejo priznati.
Odgovori