Tušmobil in telefon brez UMTS

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
jaz
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08. Avg 2011 11:34

Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a jaz »

Pozdravljeni,

naša družina (4 osebe) bi se prestavila iz Simobila na Tušmobil. Starša imata še stara telefona, ki podpirata samo GSM, ne pa tudi UMTS. Ali to predstavlja kakršenkoli problem? Uporabljata samo govorne komunikacije. Telefona sta sicer trenutno zaklenjena na Simobil, ampak je dogovorjeno, da ju bodo brezplačno odklenili, ker je vezava že zdavnaj potekla.

Hvala.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a Safre »

jaz napisal/-a:Pozdravljeni,

naša družina (4 osebe) bi se prestavila iz Simobila na Tušmobil. Starša imata še stara telefona, ki podpirata samo GSM, ne pa tudi UMTS. Ali to predstavlja kakršenkoli problem? Uporabljata samo govorne komunikacije. Telefona sta sicer trenutno zaklenjena na Simobil, ampak je dogovorjeno, da ju bodo brezplačno odklenili, ker je vezava že zdavnaj potekla.

Hvala.
Popolnoma nobenega.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a tado »

Potem izberete paket brez vključenih podatkov, je toliko cenejše. Kot je rekel Safre to ne predstavlja nobene težave.
Slika
jaz
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08. Avg 2011 11:34

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a jaz »

Najlepša hvala za hitra odgovora!
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Samo da GSM telefona nista starejša kot 10 let :) Pred desetletjem telefoni še niso podpirali EGSM 900 frekvenčnega spektra, ki ga uporablja Tušmobil. Naprimer kakšna reglja :biggrin:
Slika
jaz
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 08. Avg 2011 11:34

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a jaz »

Sem sedaj šel preverit specifikacije in naj bi podpirala. Sicer bo pač čas za zamenjavo. Hvala še enkrat.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil in telefon brez UMTS

Odgovor Napisal/-a delboy »

tado napisal/-a:Potem izberete paket brez vključenih podatkov, je toliko cenejše. Kot je rekel Safre to ne predstavlja nobene težave.

Še prej morda, da si omislite kakšno predplačniško SIM, da preverite delovanje, da vidite, če se vam stvar obnese na vaši lokaciji, mislim preventivno, rajši to, kakor pa potem pljuvanje čez operaterja :biggrin:

Riskiraš tistih 3,99€, gor pa imaš 5€

http://www.tusmobil.si/paketi/mini.html ali pa tole opcijo, pokuriš tistih 20€ in ti nov telefon ostane gratis, kjer boš vstavil naročniško SIM od Tušmobil-a. In ne bo treba kupovati kasneje nove telefone :biggrin:


Lp.
Odgovori