Odmevanje v slušalki

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a somebody »

Ko sem na Tušmobilovem omrežju mi zadnja dva dni med pogovorom odmeva v slušalki. Že prej mi je odmevalo (pred približno pol leta) vendar se je potem stanje popravilo in ni več odmevalo. Če spremenim nastavitev in nastavim ročno na Mobitel mi v služalki ne odmeva. Pogovor je čist in dober. Zanima me zakaj se mi to dogaja in ali se to dogoja še komu oziroma kako naj rešim problem. Živim v IlirskI Bistrici. Med pogovorom me moti saj tako slabše slišim sogovornika in pa čuden občutek imaš. Sedaj imam nastavljeno na Mobitel ampak bom svoje brezmejne minute kmalu zafural.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Piši na info@tusmobil.si in opiši težavo...da lahko preverijo kaj je narobe... Jst takih težav nimam pa sem cel cajt na domačem omrežju sem pa iz Postojne..
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a somebody »

Ma tud jaz sem bil do včeraj cel cajt na Tušmobilu in tudi zelo zadovoljen na Tušmobilu. Mi gre pa na živce če slišiš sebe in sogovornico v slušalki. Hudiča saj pol ne vem kdo ima prav al sogovornica al moj odmev al pa jaz (ko debatirava).
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a enpir »

a se ti to dogaja samo na eni lokaciji ali večih, ali gre za EDGE/3G?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a delboy »

somebody napisal/-a:Ma tud jaz sem bil do včeraj cel cajt na Tušmobilu in tudi zelo zadovoljen na Tušmobilu. Mi gre pa na živce če slišiš sebe in sogovornico v slušalki. Hudiča saj pol ne vem kdo ima prav al sogovornica al moj odmev al pa jaz (ko debatirava).

Pokliči ali pošlji email na zg. naslov.

Opiši točno lokacijo ter ali se ti to dogaja na vse tel.št. oz. je isto če ti kličeš ali če si klican.


Lp.
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a somebody »

Hvala za nasvet. Pravkar sem pisal na zgoraj omenjeni naslov tako, da bom sedaj čičal in čakal.

Drugače pa se enako dogaja če me kličejo in pa če jaz kličem. Sem samo v omrežju TUŠMOBIL EDGE, ker se večinoma nahajam na mejnih vrednostih med 3G in EDGE tako, da mi med pogovorom preklaplja med enim in drugim (3G in EDGE) in me sogovornik ne sliši. Naštimal sem na telefonu ročno EDGE in pa TUŠMOBIL (razen zadnja dva dni sem prešaltal na EDGE MOBITEL, ker telefon v tem načinu deluje odlično brez odmevov).

Sem pa večinoma na treh lokacijah in sicer Rozmanova ulica (odmeva), kamnolom Ilirska Bistrica (odmeva) in pa Maistrova ulica (odmeva v EDGE načinu v 3G načinu deluje odlično).

Še nekaj si ne znam pojasniti. V Maistrovi ulici mi deluje omrežje 3G in tam (v 3G omrežju) slišim odlično ampak v kamnolomu Ilirska Bistrica kateri se nahaja tik nad Domom starejših občanov Ilirska Bistrica, kjer je antena za EDGE in za 3G mi lovi 3G omrežje zelo slabo in preklaplja med enim in drugim tako, da me sogovornik ne sliši. Ni mi jasno kako lahko tako blizu odajne baze postaje ne lovi 3G omrežja.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a delboy »

somebody napisal/-a:
........ Ni mi jasno kako lahko tako blizu odajne baze postaje ne lovi 3G omrežja.

Odvisno kako je bazna postaja usmerjena, ponavadi pod njo je slabše oddajanje več pa svetujem, da si pogledaš razlago na http://www.inis.si/index.php?id=137

klikaj na puščice zraven videa za več ogleda in razlago :thumbs:

Ko si prebereš reši slednje, da vidiš, če ti je še nerazumno http://www.inis.si/index.php?id=207&L=1 ... har%5D%3Di :biggrin:


Lp.
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Re: Odmevanje v slušalki

Odgovor Napisal/-a somebody »

Hvala za razlago. Na testu sem dobil 5 točk od 6-ih. Sedaj mi je jasno zakaj je zelo slab 3G signal v kamnolomu Ilirska Bistrica čeprav je v neposredni bližini bazne postaje.

Še enkrat hvala za razlago.
Slika
Odgovori