Google Nexus S

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Pozdravljeni,

Zanima me, ali je že kaj znanega, kdaj bo Nexus S na voljo tudi pri TušMobilu? In kakšne bodo cene z vezavo? ... ... (Sem že parkrat klical TušMobil, a mi prijazni operaterji le svetujejo, naj spremljam njihovo spletno stran.)

Hvala za kakršenkoli iside-info. :biggrin:
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

dobavljiv po naročilu, čakaš cca 1 teden ;) povej za kateri paket te zanima?
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

"Dobavljiv po naročilu"? ... Hmm, pa lahko z nakupom "po naročilu" tudi upam na kolikortoliko pametno ceno (seveda ob vezavi za 12 oz. 24 mesecev)?

Cena me zanima za naslednje pakete:
- Brezmejnih 200,
- Brezmejnih 1000,
- Brezmejnih 2000,
- Klasik 30.
Tako bom lažje določil break-even-point. :greencool:

Hvala za odgovor. :nazdravje:
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

po naročilu pomeni, da ga ne boš našel v trgovini na polici kot aparat, ki je v redni prodaji, ti ga pa lahko operater dobavi in proda v okviru paketa po subvencionirani ceni...

Cena me zanima za naslednje pakete:
- Brezmejnih 200, = 449€
- Brezmejnih 1000, = 369€
- Brezmejnih 2000, = 299€
- Klasik 30. = 299€
- BrezmejnihX = 79€
vse za 24m vezavo...
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Tole me še zanima: A te navedene subvencionirane cene veljajo za model i9020 ali i9023?

Cena modela i9023 je namreč v prosti prodaji (npr. Mobisvet) enaka subvencionirani ceni z 24mes. vezavo za TušMobil Brezmejnih 1000.

Hvala. :thumbs:

Edit: zameštral številke ... Mislil in zanimal sem se za i9023. Sedaj popravljeno!
Zadnjič spremenil Sova, dne 07. Maj 2011 16:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

i9023 bo pravi ;D
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Ufff, se pravi, da nakup po naročilu sploh ni ugoden nakup .... Ravno nasprotno: za enake šuške je bolje kupiti i9023 v prosti prodaji, ali pa magari zamenjati ponudnika - npr. Simobil ima precej ugodno ceno.
Res ne razumem TušMobila, da "to-pomlad-verjetno-najbolj-vročega-telefona" nima v svoji redni ponudbi ... :nevem: ... Vsi ostali jih pa prodajajo kot vroče žemljice :confused: ... eh ja ... :doh:

Pa so sploh kakšni indici, ali ima TušMobil namen v naslednjih tednih ali recimo v roku meseca dni dodati i9023 v svojo ponudbo, in je smiselno počakati še nekaj tednov?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

dejansko je v prodaji, vendar ker gre za cenovno kar drag aparat, ga vrjetno ne naročajo na zaloge temveč (vrjetno ni velikega povpraševanja) se jih dobavi po potrebi... cena dvomim da se bo spremenila v prihodnjih tednih, lahko pa da...

no ja, tud pri S! ni tako poceni... nižja cena je samo še dokupiš dodatne pakete za SMS ali prenos podatkov, vendar potem spet nimaš osnovnega paketa...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Telefon kupiš v prosti prodaji, ti pa vzameš aneks na popust 25% torej nižja cena paketa, volk sit, koza cela, kaj če ti boljšga :biggrin:

Sicer ne pozabi, da prihaja Galaxy S II na tržišče :greensmart:


Lp.
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Najprej nekaj misli glede finančne plati nakupa Nexus S:
(1) Podpis in vezava z "aneksom na 25% popusta za paket mob. storitev" ... Heh, nice try @delboy, temu jaz pravim: "šparanje pri drobižu". :greenneutral:
(2) Večinski delež finančnega kolača nakupa in rabe sodobnih mobilnih in interentnih storitev je nakup aparata. ==> Zato je subvencionirana cena aparata smiselna. To velja in za operaterja (ker dobi količinski popust za nakup zaloge aparatov ter posledično zaradi zanimive končne cene aparata večje število strank) in za končnega uporabnika (ker le-ta uporablja telefon z večjo funkcionalnostjo - Pod večjo funkcinalnostjo ne mislim HW, ampak SW. - Kot sem napisal v nekem drugem postu: "Bistvo pametnega telefona ni v HW, ampak v SW in njegovi funkcionalnosti").

Zakaj sem tako zagret za Nexus S: Ker ima (in dobiva kot prvi) v vrsti vse tisto, kar danes manjka drugim Android narečjem, in kar je dostopno na konkurenčnih platformah. "Pure Android izkušnja", in vse kar ta termin potegne za seboj. Meni dvo- in več-jedrni procesorji, Super Amoled displayi, vnebovpijajoči rezultati benchmarkov itd. popolnoma nič ne pomenijo, saj imam aparat namen vsak dan uporabljati in ne kot statusni simbol ob petkih zvečer ob vrčku piva zaradi HW specifikacij uporabiti za "bragging rights". :klic: Zato me mi je SGS2 zaenkrat manj zanimiv kot Nexus S. Kar pa še ne pomeni, da SGS2 ne bi imel ali ga ne kupil ...

@Delboy: Ko si že ravno omenil SGS2, te želim vprašati, če mogoče veš, kdaj bo SGS2 na voljo pri Tušmobilu - seveda v redni prodaji in po subvenvionirani ceni? (Kajti SGS2 je še dražji od Nexus S. Pa že Nexus S ni ravno poceni. Ta cenovna primerjava je mišljena za i9100 vs. i9023).
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Najboljše je 25% popust.

Jaz sem kupil N97 prek mobisveta, imam 25% popust in prišparal 200 €.

internet imam tudi s 25% popustom ter vzel router UMTS prek mobitelova trgovine. Prav tako v 2ih letih bom prišparal 200 €.

Vsi trije operaterji imajo nabite redne cene telefonov in se te tudi redko znižajo (kot naprimer v Evropi). Operaterji telefone dobijo s nižjo ceno kot je njihova redna cena.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Sova napisal/-a:
@Delboy: Ko si že ravno omenil SGS2, te želim vprašati, če mogoče veš, kdaj bo SGS2 na voljo pri Tušmobilu - seveda v redni prodaji in po subvenvionirani ceni? (Kajti SGS2 je še dražji od Nexus S. Pa že Nexus S ni ravno poceni. Ta cenovna primerjava je mišljena za i9100 vs. i9023).
Takoj, ko bo kakšna indicija bom seveda :biggrin: , kot dosedaj delil z vami. Pri takšnih napovedih teško povem, kakšno pametno, ko se gre za vroče žemljice, saj je boj v ozadju za prvo ekskulzivo ponudbe, kar močan. Ne gre pozabiti, da se ostala dva operaterja skoraj vedno stepeta, kdo bo prvi kateri model ponudil in zato sta pripravljena drstično plačevati, medtem ko Tušmobil si raje prizadeva, da ta keš investira naprej in rajši počaka kakšen teden dva in nabavi zadevo normalno. Res je tudi, da ni telefona ali naprave na tem svetu, katerih Tušmobil nemore pridobiti za svojega uporabnika, res pa je da je to odvisno tudi od velike želje uporabnika ter koliko je max, pripravljen plačati.


Lp.
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Danes sem dobil mail s strani Mobisveta, da imajo Nexus S ponovno na zalogi. Cena: 369,00 EUR + 7,00 EUR (dostava).
Kot je @enpir prijazno odgovoril, je cena Nexus S pri TušMobilu (24 mes. vezava) ista: 369,00 EUR (Brezmejnih 1000), oz. za paket, ki ga uporabljam trenutno (Brezmejnih 200) celo za 80,00 Eur višja: 449,00 EUR.

Sedaj pa mene zanima: V čem je fora, da ima MobiSvet tako ugodne cene aparatov? TušMobil (ki naj bi NexuseS kupil na zalogo - po besedah TušMobilove operaterke) pa ima cene (z vidika vezave) bistveno manj ugodne.

Malce sem raziskoval ... ... So ... please, bare with me ... :)
- Poln naziv podjetja MobiSvet je: MOBI SVET TRGOVINA NA DROBNO Z RABLJENIM BLAGOM ALEŠ PONGRAČIČ S.P. ... (Vir: http://www.bizi.si/MOBI-SVET-ALES-PONGRACIC-S-P/)
- Ob opisu telefona v spl. trg. MobiSvet pa piše, da je telefon; citiram: APARAT JE ORIGINALNO ZAPAKIRAN,Z VSO PRIPADAJOČO OPREMO IN BREZ OBVEZNOSTI DO OPERATERJEV. GARANCIJA : 12 MESECEV

To pomeni, da jaz pri MobiSvetu dejansko kupim rabljen aparat? Al kuko? ... A sem kaj sem spregledal? Kakšen droben tisk? Kje se lahko zalomi, če kupim telefon preko MobiSveta? ... Je mogoče UI napisan v svahiliščini? ... Ima kdo kakšne izkušnje s temle MobiSvetom?

Namreč ... Zadnja stvar, ki si jo trenutno želim je, da bi se z nepremišljenim manevrom ustrelil v nogo ... Bom zelo hvaležen za kakršenkoli info!
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Pri Mobisvetu nikoli ne veš, od kje boš dobil telefon - kdo je dobavitelj. Je par ljudi, ki nimajo pripomb in par takih, ki so dobili "fake-ane" telefone, take ki niso delali. Problem je potem s servisom, ki ga praktično ni, razen če greš osebno tja, itd.

Js ne bi. :blush:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

:mislec: Kakor je komentator pred menoj napisal in sicer eni so zadovoljni, spet drugi pa ne, vendar vsem je skupno, kolikor sem zasledil po drugih forumih, to da poba/pobjee, kateri se ukvarja/jo s tem biznisom znajo biti skrajno arogantni in nekorporentni. Sam bi morda narocil.

Sicer pa zanimivo, dajejo zgolj 12 mesecev garancije, ce se ne motim jo imajo Samsung telefoni v SLO, 24 mesecev :mislec:

Lp
Odgovori