Google Nexus S

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Se ne bi strinjal z vsem napisanim. No v osnovi vse drži, ampak še koliko je nespametnih uporabnikov, ki bodo vzeli drag paket, le da bodo dobili poceni iPhone, paket in vsebina zakupljenih količin v le tem pa je čisto postranskega pomena. Glavno da bo cena telefona nizka. Kar se pa tiče Simobilovih paketov, se meni ne zdijo nič kaj ustrezno sestavljeni, to gledam z vidika svoje uporabe. Zakaj za vraga bi plačeval 40€ ali še več za 3Gb prenosa, ki jih nikoli (in večina drugih) ne bom nikoli porabil, med tem ko škrtarijo z drugimi storitvami (SMS, klici...). Ja, po zdravi pameti bo vsak vzel paket, ki mu najbolj ustreza in ob tem po možnosti skoristil še subvencijo za telefon, če je tu neka računica. Kot sem že na začetku napisal pa ne bi računal na velik odstotek takšnih strank, ampak tistih, ki bodo za vsako ceno želeli priti do poceni iPhona, ki bo na dolgi rok zelo preplačan. Zakaj bi torej pri Simobilu plačal 35€, če pri Tušu (spet govorim zase), dobim dosti boljšo ponudbo za 20€. Če razliko (15€) preračunam v dvoletno vezavo na operaterja to nanese (od oka) 350€, kar pa spet ni zanemarljiv znesek. Za to si čez dve leti lahko omislim nov top telefon. V glavnem, zaenkrat ni paketa, ki bi mi lahko nadomestil Vesolje. Tudi če bi simobil ponudil kaj podobnega pa me ne dobijo več nazaj. Sem bil dolgo njihov naročnik, pa sem sedaj dosti bolj zadovoljen. Žal pa še vedno v večini primerov velja prepričanje, da je tušmobilovo omrežje slabo. Resnica je daleč od tega.
Po drugi strani je iPhone vsekakor zlata jama za simobil. Osebno ne dvomim v prodajo, mastno bodo pa služili tudi na naročninah, ravno zaradi tega kar sem opisal zgoraj.

Za SGS2 in Nexus S cen nisem primerjal, ampak če drži kar si napisal, je pa to res nesmiselno, se popolnoma strinjam.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a tado »

Se strinjam s Sovo. In konec koncev iPhone ni telefon, iPhone je pac iPhone, Apple iPhone. Pri Tusmobilu naj nebi spreminjali cen iPhona, kar se meni zdi nespametna poteza. Bomo videli...
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

cene pri iPhonu so že spremenili z 1.6...
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a tado »

Cena se je spremenila le pri paketu BrezmejniX. Res, da je to en najboljših paketov, v ostali pa je cena še vedno enaka, 400 evrov.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Redna cena šla dol pa za 250 €. Iz 1000 na 750 €.

Itak je iPhone ugodnejši pri tušu, ne ve kaj bi še rad :nevem: Najbolje prideš skoz v roku 24 mesecev...
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a tado »

Ok, zgleda da ne bomo prišli do živega z našim mnenjem. :ahhh: OK. Ne vem, zgleda nekdo noče dojeti kaj želimo s tem povedati. V glavnem, prodaja iPhona se bo pri vseh sivih prodajalcih ustavila.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Važno, da je v ponudbi za konkurenčno ceno.

In tudi ni konec sveta, če se jih proda le 10. Telefon kot telefon.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Sova napisal/-a:Cene Nexus S so nekje začele padati. Vir: http://androidos.in/2011/06/samsung-dro ... o-inr-22k/ ... ... Po uvedbi SGS2 precej predvidljiv manever!
Bo pa zanimivo opazovati Tušmobilov odgovor na vprašanje, koliko je TM pameten? ... In koliko ceni svoje stranke? ... Uporabniki info. produktov so konec koncev dobro informirani, in vedo kaj kupujejo! :pogodba:
!

Se to pogovarjamo o striktno o ceni telefona ali tudi o paketih oz. znesku mesečne položnice? Kajti potrebno je upoštevati skoze celotno obdobje, recva 24 mesecem, koliko plačaš mobilnemu operaterju in kolikšno korist, ti imaš od tega.

Treba je omeniti še, da za znaižnje cen telefona, mora poskrbeti tudi sam dobavitelj, zanimivo bo spremljati ukrepe konkurence na področju uvoza telefonov drugih znamk za Slovenijo, kajti sedaj se zadeva bistveno spremini, z večjo ponudbo Iphona, vpeljava nove znamke Huawei.

Ali bomo deležni polne podpore, kakor je to v drugih državah, ali pa bodo enostavno zginila iz SLO tržišča, dosedaj so SLO tržišče preveč podcenjevali :biggrin:

Lp.
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

delboy napisal/-a:
Sova napisal/-a:Cene Nexus S so nekje začele padati. Vir: http://androidos.in/2011/06/samsung-dro ... o-inr-22k/ ... ... Po uvedbi SGS2 precej predvidljiv manever!
Bo pa zanimivo opazovati Tušmobilov odgovor na vprašanje, koliko je TM pameten? ... In koliko ceni svoje stranke? ... Uporabniki info. produktov so konec koncev dobro informirani, in vedo kaj kupujejo! :pogodba:
!

Se to pogovarjamo o striktno o ceni telefona ali tudi o paketih oz. znesku mesečne položnice? Kajti potrebno je upoštevati skoze celotno obdobje, recva 24 mesecem, koliko plačaš mobilnemu operaterju in kolikšno korist, ti imaš od tega.

Treba je omeniti še, da za znaižnje cen telefona, mora poskrbeti tudi sam dobavitelj, zanimivo bo spremljati ukrepe konkurence na področju uvoza telefonov drugih znamk za Slovenijo, kajti sedaj se zadeva bistveno spremini, z večjo ponudbo Iphona, vpeljava nove znamke Huawei.

Ali bomo deležni polne podpore, kakor je to v drugih državah, ali pa bodo enostavno zginila iz SLO tržišča, dosedaj so SLO tržišče preveč podcenjevali :biggrin:

Lp.
@Delboy: (Priznam. Zavoljo jasnejšega razumevanja bi moral citirane tri stavke dati v ločen odstavek! Mogoče celo malce bl podkrepiti.).... Da pojasnim: citat povzema mojo percepcijo (kot stranke) trenutne ponudbe (po smartphone (r)evoluciji) s strani vseh mob. operaterjev v Sloveniji. Nanašalo pa se je najbolj na Tušmobil; v smislu: ve se, po koliko je špeh v Trstu. - Za jasnejše razumevanje si preberi mnenja na jabuk.si, kaj od začetka sive prodaje iPhona pri TM uporabniki Apple produktov mislijo o TM iPhone ponudbi. In še to: tik predenj je Simobil začel pooblaščeno prodajati iPhone, je Tušmobil znižal MPC z vezavo. Pa še to le v enem paketu. Vem, da je Tušmobil mejhna riba. In popolnoma razumem, da se po najboljših močeh trudijo za svoje stranke. Nenazadnje: paketi Brezmejni____ in nedavna ponudba Huawei telefonov je čista 10-ka! A to zadnje tik-pred-zdajci-znižanje-cen-iPhonov (in še to le v BX paketu) jaz tolmačim kot, se opravičujem izrazoslovju, "jebanje strank v glavu" ... Pa ne moreš tako podcenjevati strank, no. Vsem slo uporabnikom neta je ta info dostopna zgolj par klikov stran ... In njihov timing ni naključen! Sovpada s Simobilovo prodajo iPhona .... Mislem, zakaj TM ni ponudil pametno ceno že daleč prej?! ... Razumem, da TM ni socialna ustanova. Ampak vsaj malce bl pametno bi pa lahko igral.

Glede Simobila in iPhone paketov: Mene kot uporabnika blazno "rajcajo" iOS/Android/WP7/ipd. platforme. Niti ne toliko s stališča std. rabe telefona in utečenih komunik. kanalov: sms & pogovor (pa sem daleč od asocialne osebe :) ). Telefone s temi platformami vidim kot slehernemu-userju-najdostopnejšo-obliko Mobile Computing-a, ki s svojimi zmogljivostmi (obstoječi in prihajajoči appi, ki kot "digitalen švicarski nož" v celoti izkoriščajo vgrajen HW: WiFi, GPS, kompas, NFC, Gyro 3-osi-prostosti, akcelerometer, IP, ...) nudijo uporabniške izkušnje novih dimenzij .... Danes se skorajda vse seli na IP: NetTV, VoIP, Cloud Computing ... Par primerov rabe smartphonov: Ni daleč čas, ko bodo Augmented Reality appi na telefonih ob geo-lokacijskih podatkih črpali podatke iz DB prek neta. - Zajeten prenos podatkov! Da niti ne omenjam potenciala tetheringa, GMaps podpora navigaciji, YT, in vsega ostalega, kar danes konzumirajo std. uporabniki za svojimi PC mašinami ... Če si pogledaš, kaj Google, MS, Apple uvajajo v svoje SDK API-je, lahko dobiš precej jasen občutek, kje ta'velki tech playerji vidijo bodočo rabo smartphonov. In v katero smer strmijo developerji z razvojem next-gen appov. Še en banalen primer, ki sem se ga ravnokar spomnil: slo voip produkt vox.io bo prej kot slej navoljo tudi kot App za iOs in Android. Zato se meni zdi Simobilov paket XS zame (51. min pogovor + masten paket prenosa podatkov) dober, mogoče celo futurističen. Tistih nekaj deset smsov na mesec (ta ocena zame varira od meseca do mesec, včasih preko 50, večkrat tudi manj kot 10 na mesec) pa uporabnik mojega profila lahko tudi doplača. Zato sem ob Simobilovi ponudbi paketov cen za iPhone dobil občutek, da nekdo končno razume bistvo in smer razvoja smartphonov. Za vse ostalo namreč popolnoma zadošča klasičen mobitel ... Na podlagi pravkar napisanega jaz razumem, da Simobil trži iPhone in Android phone popolnoma drugače. Ravnokar omenjena Simobilova in Tušmobilova ponudba paketov Brezmejnih____ so definitivno ponudbe v pravo smer! Vsaj zame!

Malce kalkuliranja. Stranka z mojim komunikacijskim slogom (malo mob. komunikacij (e, jebiga, preferiram RL pogovor ob soku :) ), net in velik prenos podatkov (ajde recmo do 2GB)) razmišlja takole:
[1.1] Simobil iPhone 4 16GB || XS zame + 4GB || 24 x 35,00 EUR / mes. + 1,00 EUR = 841,00 EUR
[1.2] Tušmobil iPhone 4 16GB || Brezmejnih 2000 || 24 x 29,00 EUR / mes. + 409,00 EUR = 1105,00 EUR
[2.1] Simobil Nexus S || XS zame + 4GB || 24 x 25,00 EUR / mes. + 210,00 EUR = 810,00 EUR (4GB paketa na žalost ni)
[2.2] Tušmobil Nexus S || Brezmejnih 2000 || 24 x 29,00 EUR / mes. + 299,00 EUR = 995,00 EUR

Vem, da je težko primerjati cene paketov in cene subv. aparatov pri dveh različnih ponudnikih. In tudi razumem, da navedena dva paketa (glede zakupa št. sms-ov in minut pogovorov) niti pod razno nista podobna. Upam pa, da sem s tem zgolj prikazal, kako en precej netipičen, recimo temu: novodoben oz. dalnjnoviden :biggrin: uporabnik razmišlja in vidi uporabo pametnih telefonov. In ob tem popolnoma razumem, da z omenjenim Simobil paketom XSzame marsikateri std. uporabnik ne bi "prišel skozi" niti prvi teden ... A vsaj zame je Simobilova ponudba briljantna.

Tehnologija smartphonov me zanima. Se nimam za nobenega strokovnjaka. Daleč od tega. Le informiram se! Včasih imam ob kukanju preko plank in primerjavi dostopnosti produktov pri naših mob. operaterjev občutek, da podcenjujejo svoje stranke. Razumem, da smo mejhni. A ponujanje aparatov, katerih cene v prosti prodaji so nižje, kot cene ob vezavi, ni prava smer. In točno tu je "margin" za izboljšave - to bi npr. lahko izkoristil Tušmobil. Predenj to izkoristi kdo drug. Ker nekdo to enkrat bo! Če ceno diktira dobavitelj, je pač k dobavitelju potrebno poslati samozavestnega pogajalca, ali pa zamenjati dobavitelja. V EU smo! ... In vem, da se je TM za svojo zalogo Nexusov moral dobro zdilati. Da zaloga obstaja, so mi potrdili pri TM ... In ko se pogovarjam s kolegi, ko rečejo, da TM služi in na aparatih in na paketih storitev, potem se jaz kot stranka počutim malce "bedasto", ko mi oni ponujajo "subvencionirano" ceno. In strank se nikdar ne podcenjuje! ... Namreč: tudi tisti, ki niso dovolj informirani ali razgledani o ponudbi, imajo nekoga: kolega, svojca recimo, ki je informiran, in ki mu bo podal pameten nasvet!

Tiste tri citirane stavke se lahko razume tudi kot glasno razmišljanje, koliko bo TM v prihodnje bil pameten in sledil trendom in načinom rabe pametnih telefonov, o katerih razmišljajo izven meja našega peskovnika. Razmišljanje "outside of the box" pač. :biggrin:

Delboy, glede podcenjevanja SLO tržišča pa se s teboj popolnoma strinjam! Dodal bi le to, da včasih tudi SLO mob. operaterji podcenjujejo svoj trg - svoje uporabnike. To leti predvsem glede cenovne politike subv. cen aparatov. Pa ne me narobe razumet. Meni je TM zaenkrat nadvse všeč. In imam namen (do nadaljnega) pri TM tudi ostati. Le tu in tam imam občutek, da se da še precej izboljšati. Podajam zgolj konstruktivno kritiko. Nič drugega. :biggrin:
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

vsi služijo na subvencioniranih telefonih, tudi Mobitel in Si.mobil. Mogoče v višjih paketih (nad 40 € mesečne naročnine) gredo operaterji v minus. Samo potem spet ta minus povrnejo v obliki naročnine.

Zaradi tega pa tudi imam 25% popust :)
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Rocky »

:bog:
Slika
Odgovori