Google Nexus S

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Tudi jaz razmišljam o nakupu novega aparata, trenutno pa sta v igri SGS 2 in Optimus 2x. Odločitev bo težka :)
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Phantom napisal/-a:Tudi jaz razmišljam o nakupu novega aparata, trenutno pa sta v igri SGS 2 in Optimus 2x. Odločitev bo težka :)

Super AMOLED je samo eden :biggrin:


Lp.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Hja to je najbrž največja prednost, če primerjamo omenjena telefona. Razlike v ceni pa še vedno ne odtehta :) Zraven tega testi govorijo LG-ju v prid, kljub temu da vas/jih večina kuje SGS 2 v oblake :)
Slika
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

delboy napisal/-a:
Sova napisal/-a: @Delboy: Ko si že ravno omenil SGS2, te želim vprašati, če mogoče veš, kdaj bo SGS2 na voljo pri Tušmobilu - seveda v redni prodaji in po subvenvionirani ceni? (Kajti SGS2 je še dražji od Nexus S. Pa že Nexus S ni ravno poceni. Ta cenovna primerjava je mišljena za i9100 vs. i9023).
Vprašaj me v petek, čez dva dni :greensmart:


Lp.
Delboy, petek je ... :biggrin: ... ... Kdaj in po koliko bo SGS2 naprodaj pri Tušmobilu? ... :klic:
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Sem ga ravno danes na hitro sprobal pri kolegu. Napredek proti prvemu S-u vsekakor je, še vedno pa ga omejuje Samsungov firmwire in njihov launcher. Občasno zatikanje je še vedno opazno, tako da s kakšnim custom ROMom kot je Cyanogen (ko bo na voljo) bo to prava peklenska naprava :greensmart:
Osebno pa se še vedno bolj nagibam k LGju :dolgjezik:
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Sova napisal/-a:
delboy napisal/-a:
Sova napisal/-a: @Delboy: Ko si že ravno omenil SGS2, te želim vprašati, če mogoče veš, kdaj bo SGS2 na voljo pri Tušmobilu - seveda v redni prodaji in po subvenvionirani ceni? (Kajti SGS2 je še dražji od Nexus S. Pa že Nexus S ni ravno poceni. Ta cenovna primerjava je mišljena za i9100 vs. i9023).
Vprašaj me v petek, čez dva dni :greensmart:


Lp.
Delboy, petek je ... :biggrin: ... ... Kdaj in po koliko bo SGS2 naprodaj pri Tušmobilu? ... :klic:
Kateri paket te zanima :biggrin: , sicer je od ponedeljka dalje v prodaji, tako da za zalogo najboljš, da takrat povprašate :thumbs:

Lp.
Zadnjič spremenil delboy, dne 20. Maj 2011 13:14, skupaj popravljeno 1 krat.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Phantom napisal/-a:Sem ga ravno danes na hitro sprobal pri kolegu. Napredek proti prvemu S-u vsekakor je, še vedno pa ga omejuje Samsungov firmwire in njihov launcher. Občasno zatikanje je še vedno opazno, tako da s kakšnim custom ROMom kot je Cyanogen (ko bo na voljo) bo to prava peklenska naprava :greensmart:
Osebno pa se še vedno bolj nagibam k LGju :dolgjezik:

Glede na to, da v večjih mestih Tušmobil pokriva že HSPA+ do 21 Mbps, boš lahko s SGA II hitreje dostopal do spleta, je kar razlika med 21 Mbps in 10,2 Mbps hitrost , ki jo LG max podpira za razliko od SGA II, ki gre do še višjih hitrosti :greensmart: , v praksi so te hitrosti s telefonom ponavadi razpolovljene :biggrin: , za mene, poleg seveda hitrosti samega telefona, je to pomembna lastnost.


Lp.
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Pri MobiSvetu so mi (deloma) že odgovorili na moja vprašanja:
- Oni, se pravi MobiSvet, kot prodajalna nudijo 12 mesecev garancije, proizvajalec pa 24 mesece garancije. To pomeni, da v prvih 12 mesecih oni uredijo vse glede garancijskih popravil. Drugih 12 mesecev pa moraš sam urejati glede garancijskega popravila.
- Aparati se servisirajo na Dunaju pri tamkajšnem servisu za Samsunge.
- Jezik uporabniškega vmesnika je nemščina, angleščina, ... (Tole ne razumem najbolje, verjetno, kakor imaš (ne)srečo oz. kukr "fašeš", in si potem sam urejaš naprej ... :mislec: )

P.S.: Delboy, paketi za cene SGS2 ... Mislim, da bo tudi za vse ostale potencialne interesente najbolj informativno, če (tako kot ponavadi) kar za vse pakete napišeš ceno (za 24 mes. vezavo). Hvala! :thumbs: ... TušMobil zadnje čase bolj poredko updejta ponudbo na svojih spletnih straneh.
lugi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2011 13:32
Telefon: HTC HD7
Znesek računa: 19,90

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a lugi »

Rrr SGS2 - Brezmejni 1000 - 24m = Cena :help:
:evil:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Sova napisal/-a:
P.S.: Delboy, paketi za cene SGS2 ... Mislim, da bo tudi za vse ostale potencialne interesente najbolj informativno, če (tako kot ponavadi) kar za vse pakete napišeš ceno (za 24 mes. vezavo). Hvala! :thumbs: ... TušMobil zadnje čase bolj poredko updejta ponudbo na svojih spletnih straneh.
To maš pa tudi prav :biggrin: , je objavljeno pod NOVO.

Telefon namenjen za SLO tržišče vsebuje OS Android tudi s slovenskim menijem :thumbs:


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

lugi napisal/-a:Rrr SGS2 - Brezmejni 1000 - 24m = Cena :help:
:evil:
Že objavljeno pod rubriko NOVO, sicer pa v navedenem paketu dobiš za 429€ z 24 mesečno garancijo od ponedeljka naprej :thumbs:


Lp.
lugi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2011 13:32
Telefon: HTC HD7
Znesek računa: 19,90

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a lugi »

Dankeschön :greensmart:
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

delboy napisal/-a:
Phantom napisal/-a:Sem ga ravno danes na hitro sprobal pri kolegu. Napredek proti prvemu S-u vsekakor je, še vedno pa ga omejuje Samsungov firmwire in njihov launcher. Občasno zatikanje je še vedno opazno, tako da s kakšnim custom ROMom kot je Cyanogen (ko bo na voljo) bo to prava peklenska naprava :greensmart:
Osebno pa se še vedno bolj nagibam k LGju :dolgjezik:

Glede na to, da v večjih mestih Tušmobil pokriva že HSPA+ do 21 Mbps, boš lahko s SGA II hitreje dostopal do spleta, je kar razlika med 21 Mbps in 10,2 Mbps hitrost , ki jo LG max podpira za razliko od SGA II, ki gre do še višjih hitrosti :greensmart: , v praksi so te hitrosti s telefonom ponavadi razpolovljene :biggrin: , za mene, poleg seveda hitrosti samega telefona, je to pomembna lastnost.


Lp.
To vse je res, ampak povej mi kolikokrat pri samem brskanju boš to dejansko izkoristil? :) Nekih multimedijskih vsebin pa s telefonom ravno ne prenašam :biggrin: Kar se tiče lastnosti oz performanca samega telefona pa mislim, da sem že omenil, da se je LG odrezal bolje kot SGS. Pri tem moramo upoštevati tudi, da ima SGS 2 novejšo verzijo Androida in vsaj v mojem pogledu je tukaj še rezerva LGja.
Eden izmed testov TUKAJ

Druga stvar je, kako vse skupaj izgleda v praksi, ampak to je potem tudi že stvar programja, ne le strojne opreme.
Kakorkoli, glede na napovedano ceno (80€ več za SGS 2 v Vesolju kot za LG-ja), postane tudi ta ponudba mamljiva :thumbs:
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Če veš, da je to to, potem ne vidim razloga več, da oklevaš z izbiro :biggrin:



Lp.
Sova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 26
Pridružen: 06. Apr 2011 19:06
Telefon: Nokia XYZ :-\

Re: Google Nexus S

Odgovor Napisal/-a Sova »

Cene Nexus S so nekje začele padati. Vir: http://androidos.in/2011/06/samsung-dro ... o-inr-22k/ ... ... Po uvedbi SGS2 precej predvidljiv manever!
Bo pa zanimivo opazovati Tušmobilov odgovor na vprašanje, koliko je TM pameten? ... In koliko ceni svoje stranke? ... Uporabniki info. produktov so konec koncev dobro informirani, in vedo kaj kupujejo! :pogodba:
Povedano drugače: navedene cene nekaterih telefonov (za primer bom vzel Nexus S, ker se nekaj časa zanj bežno zanimam, a ker se mi ne mudi in me nekatere njegove SW rešitve še vedno begajo, nisem popolnoma prepričan, ali ne bi rajši počakal na npr. HTC Sensation ali kat tretjega) pri Tušmobilu ne zdržijo pol piskra mlačne vode. Da imata NS in SGS2 v istem paketu B2000 enako ceno!? Pa gre med tema dvema modeloma HW-gledano ja za eno-generacijski razpon. Še SGS je cenejši od NS, pa NS na njemu bazira!

P.S.: Moram nekam izliti nekaj svojih misli iz opazovanja dogajanja na parketu mobilnih telekomunikacijskih operaterjev minulega tedna:
Neverjetno, kaj "dogaja" Mobitelu zgolj zaradi Simobilove certificirane uvedbe prodaje skorajda leto dni starega iPhona ... Pustimo ob stani, koliko jih bo Simobil dejansko uspel prodati, in koliko novih strank pridobiti. - To je druga stvar. ... Simobil (z vidika tech ugleda) drži Mobitel za jajca! Prizor, za katerega si nisem mislil, da ga bom kdaj videl. Veliki Mobitel niti ne ve, kaj jih je zadelo!!! ... Heh, kdaj bo tem operaterjem končno jasno, da so kupci pametnih telefonov in njih storitev pač pametni (pa s tem ne mislim IQ, ampak zdravo kmečko pamet: koliko plačam, in kaj za svoj denar dobim, in koliko to stane pri sosedih). In strank se nikdar ne podcenjuje! ... In stranke danes vedo kaj hočejo, in koliko je to realno vredno ... Še ena misel: Pri pametnih telefonih gre telekomunikacija v drugi plan. Prenos podatkov - e, to je zlata žila! Simobilu je to jasno. Tušmobilu tudi. No ja, vsaj zdi se mi! ... Upam, da je na primeru prodaje iPhonov pri Simobilu sedaj tudi največjim skeptikom jasno to, kar sem napisal že na prvi strani te teme: dobro subvencionirana cena aparata je smiselna! Danes se ceno aparata niža in subvencijo upraviči s tem, kar si uporabniki smartphonov želijo - Debel paket prenosa podatkov! ... Od besed k številkam: Simobil XS zame 35 Eur / m. == 1 EUR iPhone4 ... Briljantno!!! . ..... Upam, da bo Tušmobil iz tega potegnil ven kaj novega znanja, in ponudil nekaj kar bo k njim pritegnilo nove stranke, in nove poslovne priložnosti!
Odgovori