usb modem tuš mobil

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
oleg
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Jan 2011 22:29
Telefon: sony

usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a oleg »

pozdrav .
Rabim eno informacjo in sicer.
Mene za nima ta modem za internet kako je z to zadevo.
In ,če ima kdo izkušnjo naprimer,da se ti povežeš na iternet narediš povezavo in ,da ta povezava traja in traja brez prikinitve.
nap. pri simobilu ,če ne delaš nič po internetu pade dol po 10 minutah . A tukaj je skozi povezano ne omejeno ?
Kaj pa signal je od mobitela verjetno lokacja Plave šoška dolina.
Kaj se,da dobit tudi tak ključek ,ki ima pri klop za zunanjo anteno ?
Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a Azzil »

- če ne uporabljaš neta in če ni pretoka podatkov, potem je kul, da se prekine povezava.. To npr. delajo tudi napredni routerji, da bi prihranili na elektriki
- signal od Mobitela ne bo dovolj, ker ne spada v zakupljene količine od Tušmobila, če to sprašuješ..
- priklop za zunanjo anteno pa imajo bolj pci-kartice..
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
oleg
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Jan 2011 22:29
Telefon: sony

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a oleg »

Mene še nekaj zanima kaj tuš mobil posodi tudi modeme za testiranje?
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a Azzil »

mislim, da ne.. lahko pa predhodno prosiš tehnike, da gredo preverit na določeno lokacijo, če tam kul dela internet..

Pa sposodi si od kolega ključek, pa noter daj tušmobilovo kartico pa probaj en surf... :evil:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a delboy »

Karkoli boš kopuval od opreme, glej da ta oprema podpira UMTS900 in ima HSPA od 7,2 Mb naprej, po možnosti vse tja do 21 Mb ter dobro podprt upload do 2 Mb ali morda več. V kolikor želiš imeti dobro iskušnjo z mobilnim internetom :thumbs:


Lp.
socom1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Feb 2012 21:12

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a socom1 »

Pozdravljeni. Ne kupujte tega usb neta ker je polom. Do zdaj sem samo enkrat dobil res 7,2mb/s. In ko pokličem na tušmobi mi operater pove naj uredim omrežje, no ko omrežje skupaj poštimava in ni nič bolje, mi pa pove češ tko to je pač zasedenost je taka..., ko se pa zadeva prodaja in jo kupuješ je pa vse naj naj...ČE HOČETE ZGUBITI ŽIVCE IN ZADEVO VREČI OB STENO TAKO KOT SEM TO NAREDIL JAZ JO PA KAR KUPITE!!!!!!!!!
medvesekf
Novinec
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 23. Dec 2011 12:39
Telefon: SG-note.
Dodatni paketi: brezmejni internet 24ur

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a medvesekf »

Jaz pa pravim tako: Imel se mobitelov "dongl" 2 leti, zadovoljen! Zaradi premale uporabe in stem posledično visoke cene, sem prekinil naročnino za instant internet. Poleti 2011 kupil (v akciji) tušev brezmejni internet 24. Stvar deluje ravno tako kvalitetno (ali pa še bolje) in to za veliko veliko manj denarja.
Seveda je pa vprašanje kje se nahajaš, vendar to je pa pri vseh operaterjih problem!
Zaključek: Če mene vprašate: KUPITE, ker jaz sem zadovoljen :nazdravje: !!

lp
tušmobil
socom1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Feb 2012 21:12

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a socom1 »

Se mi je zdelo da se bo takoj kakšen trgovec pojavil , takoj po moji kritiki....Evo tkole, kranj ,ljubljana, ptuj, na vikendu v sv. juriju vse isti šmorn vedno je al zasedeno omrežje al sploh ni pokrito tko da. Folk ne mečte denarja za tole k ni vredno, mislm živcev....Najbol me jezi to da , ko kaj kupuješ je vse brez problema pa taka prijaznost itd ko pa začneš klicart na 070 ti operater pove da bo stvar presledil na tehnično podporo bla bla bla. Upam da se bo v slo pojavil kakšen zakon da ko operaterji nebodo ispolnjevali svojih pogojev, jim bomo lahko uporabniki pošiljali opomine in nakazovali na položnice toliko kolikor so vredni....mislim da so na mobitelu imeli celo enomesečni preiskus tako da si lahko ugotovil a stvar zadovoljuje al ne...in mi je žau zakaj nisem poskusil pri njih, tko sem se pa za.... Zato pa še enkrat poudarjam ne mečite denarja in ne izrabljajte svojih živcev na stvari kot so usb net.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a enpir »

tudi pri TM imaš 1 teden poskusne dobe vendar za naročniši paket in ne predplačniški
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a delboy »

socom1 napisal/-a:Pozdravljeni. Ne kupujte tega usb neta ker je polom. Do zdaj sem samo enkrat dobil res 7,2mb/s. In ko pokličem na tušmobi mi operater pove naj uredim omrežje, no ko omrežje skupaj poštimava in ni nič bolje, mi pa pove češ tko to je pač zasedenost je taka..., ko se pa zadeva prodaja in jo kupuješ je pa vse naj naj...ČE HOČETE ZGUBITI ŽIVCE IN ZADEVO VREČI OB STENO TAKO KOT SEM TO NAREDIL JAZ JO PA KAR KUPITE!!!!!!!!!

Meni se vse zdi, da si ti konkretno tistih 1GB hitro skozi dan pokuril in se ti je potem hitrost drastično omejila :greensmart:



Lp.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2390
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

delboy napisal/-a:
socom1 napisal/-a:Pozdravljeni. Ne kupujte tega usb neta ker je polom. Do zdaj sem samo enkrat dobil res 7,2mb/s. In ko pokličem na tušmobi mi operater pove naj uredim omrežje, no ko omrežje skupaj poštimava in ni nič bolje, mi pa pove češ tko to je pač zasedenost je taka..., ko se pa zadeva prodaja in jo kupuješ je pa vse naj naj...ČE HOČETE ZGUBITI ŽIVCE IN ZADEVO VREČI OB STENO TAKO KOT SEM TO NAREDIL JAZ JO PA KAR KUPITE!!!!!!!!!

Meni se vse zdi, da si ti konkretno tistih 1GB hitro skozi dan pokuril in se ti je potem hitrost drastično omejila :greensmart:



Lp.
Tudi meni se zdi da je to problem :greensmart:
erko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 07. Okt 2012 20:47
Telefon: sony
Znesek računa: 20

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a erko »

7,2MB PRENOSA? realnih mam 10kb ob slabem vremenu in če mam srečo do 50kb ob lepem dnevu.
da sm vedu da bo tulku slaba povezava nebi niti tega uzeu!!! škoda denarja, glede na to da recimo
pouniš usak dan ceu mesec je to 30 € za ta denar dobiš realnih 7 MB pri drugih ponudnikih!!!
LP
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

odvisno od omrežja. Nekje je EDGE, drugje omrežje dosega realnih 10 Mbit/s.

Za katero lokacijo gre? Še bolje če veš za katero bazno?

Imaš pa zemljevide tudi tukaj:
http://www.svetidej.com/projekti/mobiln ... l#tusmobil
Slika
conquest
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 09. Nov 2013 11:51

Re: usb modem tuš mobil

Odgovor Napisal/-a conquest »

Pozdravljeni!

Jaz osebno imam glede tega ključka zelo slabo izkušnjo!!

Na bencinski črpalki Petrol sem kupil tale TUŠMOBILOV USB ključek z predplačniško kartico za 50€.Naj omenim ,da sem ključek kupil samo zato,ker sem se preselil in si naročil stacionarni internet,ki kot vsi vemo ti ga ne pridejo priklopit v enem dnevu med tem predhodnim obdobjem pa sem hotel uporabljati pač TUŠMOBILOVEGA!!Ko sem prišel domov sem zadevo vklopil v prenosnik,nato se je zadeva lepo naložila in vse je bilo videti vredu,dokler nisem kliknil tipke poveži!!
Naj povem,da sem oddaljen od Maribora 8 km in je signal tako slab,da se je posamezna stran odpirala po 2 minuti.
Nato sem poklical na TUŠMOBIL jim objasnil situacijo.Opravili so poizvedbo glede pokritosti signala na moji lokaciji in mi povedali,da je zaenkrat žal tukaj zelo slaba pokritost.
Vse lepo in prav-moja napaka,ker nisem prej preveril pokritosti signala!
Potem sem pač začel ključek uporabljati na lokacijah,kjer mi je bila pokritost signala zagotovljena ali vsaj zadovoljiva.Kar je trajalo cela 2 dni,saj je ključek kar naenkrat prenehal delovati.Ko sem ga recimo priklopil v usb slot,ga sploh ni več zaznalo,...Vedno eno in isto sporočilo-NO DEVICE!!!!!!!!!!!!
Prenosnik na katerem sem ključek uporabljal je nov in kar visokega cenovnega razreda tako,da to ni bila krivda.Prav tako sem preveril usb porte!!

Druga mi ni preostalo kot,da spet pokličem na TUŠMOBIL,kjer sem spet čakal na prostega operaterja celo večnost,...
Ko se mi je le ta oglasil sem mu objasnil situacijo in me je napotil do najbližjega TUŠMOBILOVEGA CENTRA ter mi zagotovil,da če je to njihova napaka gre ključek na servis,jaz pa med tem časom dobim nadomestni ključek!!!
Ok se odpravim do centra,kjer so ključek preizkusili na mojem in njihovem prenosniku ter ugotovili,da je ključek v defektu ter ga poslali na servis.Tam sem jim povedal,da je operater na TUŠMOBILU rekel,da dobim nadomestni ključek med tem časom saj sam nisem bil kriv za napako na njihovem ključku.Na kar mi tam vljudno nazaj zatrdijo,da je to neumnost in nadomestnih ključkov ni in,pač naj počakam kdaj bo ključek z servisa nazaj na njihov klic,.....Tako rekoč pa se do takrat za njihove storitve,ki sem jih pošteno plačal obrišem pod nos.
Seveda sem jaz trdil nasprotno,saj mi je operater zatrdil drugače,zato sem poklical pred njimi na CENTER in spet čakal 15.minut,da se mi je prost operater oglasil,kateremu sem moral spet objasnit svojo zgodbo,nato mi predlaga,da me bo povezal z operaterjem s katerim sem govoril že v samem začetku,na katerega sem čakal najmanj 20.minut,ko sem mu spet objasnil kdo sem ,zakaj se gre in ,da sem v TUŠMOBILOVEM CENTRU ter,da zatrjujejo,da nadomestnega ključka ni me spet,da ta na čakanje češ,da mora še nekaj preveriti-si lahko spet mislite,čakanje,čakanje,čakanje,čakanje,..........na kar se mi opraviči,da je to bila pomota in,da mu je žal za napačno informacijo o nadomestnih ključkih,ker le teh ni!!!!!
No izpadem tam budalo v TUŠMOBILOVEM CENTRU pustim ključek tam in se besen odpravim domov!!!
Ko je nastopil dan telefonskega klica iz TUŠMOBILOVEGA CENTRA,da je ključek popravljen in naj pridem po njega sem se takoj odpravil ponj!!
Ko sem ključek prevzel sem opazil,da to sploh ni ta ključek,ki sem jim ga predal,ampak je bil tale popolnoma nov!!Ok,sem si mislil toliko boljše.
Pridem domov zadevo vklopim,spet enak postopek inštalacija,..........
Se povežem na net,ter brskam dobro uro po internetu,...na kar ključek naenkrat spet odpove!!!!!!!!!!!!!!
Grem do soseda preizskusim na njegovem prenosniku,spet enako NO DEVICE!!!
Ne vem,če si lahko predstavljate kako sem bil besen v tistem trenutku,...!!!!
Takoj sem skočil v avtu in se odpeljal nazaj v TUŠMOBILOV CENTER,...naj povem da sem za ključek dal 50€ a s to vožnjo sem pa tja,ki bi bila nepotrebna,če bi TUŠMOBIL imel na prodajnih policah izdelke,ki dejansko delujejo,..-sem si naredil same stroške-bencin ni zastonj!!
Ko sem prispel v center,sem ga besno vrgel na mizo in rekel,da imam tega dovolj!!!Nato spet enak postopek,ga "intelektualci" v centru preiskusijo in ugotovijo,da res že drug njihov "PRODAJNI HIT NE DELUJE"!!!!Toliko glih,da jim nisem zaposlkal tam!!Nato me začnejo prepričevati,da ga naj dam spet na servis,...bla,bla,bla,......Kar seveda nisem več hotel in sem izrazil željo,da naj mi povrnejo kupnino,torej teh 50€ in dobroimetje,ki sem ga naložil na kartico,katerega nisem izkoristil,saj teh 2 difektnih ključkov nisem mogel uporabljati niti 3 ur ne vse skupaj!!!In potem spet postopki,....napisal sem reklamacijo v kateri sem navedel,da pač ne želim uporabljati več njihovih storitev oziroma USB ključka saj zadeva ni delovala in sem si s tem naredil samo dodatne stroške,da ne omenjam mojega časa,katerega sem uporabil samo na telefonu z njihovimi operaterji, priložil sem tudi original račun kupljenega ključka....nato so zadevo skenirali in poslali po emailu na Center v Ljubljano.
Rečeno mi je bilo,da dobim odgovor,...
Čakal sem 10 dni nato sem poklical na center za pomoč uporabnikov,...kjer sem spet celo večnost čakal,...nato objsnjeval situacijo najmanj 10 operaterjem,kateri niso imeli nekih informacij o tem ,saj oni nimajo vpogleda v reklamacijsko službo,..bla,bla,bla
Ko sem le dobil odgovor po pošti so mi napisali,da se naj obrnem na prodajno mesto,kjer sem kupil USB KLJUČEK torej PETROL in tam zahtevam vračilo kupnine,ali pa naj enostavno dam ključek spet na servis,da ga bodo popravili,...-YEA right,kot so preostala 2!!!Dost jih imam!!Kako sploh naj grem na PETROL in zahtevam kupnino saj sploh več nimam ključka,ki sem ga originalno kupil,saj so mi le tega pri 1.servisu že zamenjali!!

Upam,da preostali ne boste imeli takšnih problemov,.....
Jaz zagotovo ne kupim več ali pa sklenem kakšne pogodbe z TUŠMOBILOM,ker so se mi zasrali za vso življenje!!!
Odgovori