Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Imam vprašanje glede omrežja. Sem nova pri Tušmobilu in ne vem točno, kako je z omrežjem. Imam telefon Samsung B3410 Delphi...na ekranu imam zapisani dve omrežji. Kot prvo imam Tušmobil, pod njim pa piše D3 mobile. Kaj to pomeni, v katerem omrežju torej sem? Glede na to, da imam paket Tušmobilvesolje, me zanima ali bom morala slučajno dodatno plačati poslana sporočila in klice.

Lp, Katja
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Živjo, dobrodošla na forumu.. :)


D3 Mobile je (kot mi je znano) Kosovski operater. Glede na to, da Tušmobil pokriva že 95% pokritost prebivalstva, ti svetujem, da greš v nastavitve telefona in si nastaviš ročno iskanje omrežja na Tušmobil. Tako bo telefon sigurno iskal samo Tušmobilov signal. Tako se ti bo tudi najbolj splačalo uporabljati paket Vesolje.

V paketu Vesolje zakupljene SMS-e lahko koristiš samo iz Tušmobilovega radijskega signala. Ravno tako tistih 2010 minut na Tuševe številke in pa 2010 MB prenosa podatkov.
Dodatno imaš še 210 minut v ostala slovenska omrežja.. Te minute lahko koristiš tudi iz Mobitelovega omrežja.
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Hvala za dobrodošlico in tvoj odgovor :)

Ja, sem že tudi to poskusila, ampak ko grem pod ročno nastavitev omrežja, mi nikoli ne da na voljo omrežja Tušmobil, ampak vedno samo Simobil, D3 mobile ali pa včasih tudi Mobitel. Ampak drugače mi na ekranu vedno piše Tušmobil, moti me samo to, da piše tudi D3 mobile. Da ne bom za brezveze plačevala še dodatno, če imam na voljo tolko sms-ov in minut.

Lp
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a enpir »

wellcome :)

kje pa se nahajaš, da se ti to izpisuje?
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Nahajam se na Muti (Koroška). Pojma nimam, zakaj mi piše tudi D3 mobile... Ima pa tudi ata Tušmobilovo naročnino, njemu pa piše Tušmobil Mobitel. Čudno mi je to, da ne piše isto.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Njemu piše Tušmobil Mobitel, ker je priključen na Mobitelovo omrežje (nacionalni roaming).

Tale D3 Mobile je zgleda samo v telefonu narobe poimenovano Tušmobilovo omrežje. Probaj dati kakšno drugo sim notri. Če ti najde ista imena, potem ima očitno telefon napačno zapisano ime Tušmobilovega omrežja.. Najbolje, da se oglasiš tam, kjer si kupila telefon.. :greenneutral:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Aha. Hvala...

No, sem pa tudi opazila, da mi stanja ne spreminja, ko hočem videti svojo porabo na *123#. Sem pa zdaj gledala na wap.tuskabina.si in videla pod dodatno porabo, da mi zaracunava tuje omrezje :(
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a lithium »

Da ni tale D3 mobile kaj Avstrijskega :confused: (recimo 3 AT).
Poskusi omrežje ročno nastaviti na Mobitel, če niti pri očetovem telefonu ne najde tušmobil omrežja.
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a enpir »

men tud tole diši po Avstrijskem omrežju... A preden si vzela paket vesolje, si mogoče kaj preverila samo pokritost tuš omrežja na tem področju? ker kakor je meni znano je Koroška bolj tko/tko pokrita... predlagam ti, da prestaviš ročno na si-gsm (mobitel) omrežje lahko tudi na samodejno, samo pazi, da te ne prestavi na tuje omrežje... skretka predlgama ti, da pokličeš na 080 700 700 in bojo dal naprej zahtevk za preverbo gsm pokritosti na tvojem področju/naslovu...
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Sem že poskusila dati kartico v atanov telefon in tam imam na voljo omrežje Tušmobil Mobitel, medtem ko na mojem ne gre. Na mojem imam na izbiro samo Simobil in D3 mobile. Tako da ko dam na avtomatsko izbiro omrežja, mi potem na ekranu piše Tušmobil in pod njim D3 mobile. Samo omrežje pa je tukaj pri nas čisto vredu, ker ima ata že kar nekaj časa zdaj pri Tušmobilu naročnino in ni bilo nikol problemov, da ne bi bilo omrežja.

No, sem pa klicala na 080 700 700 in je bilo rečeno, da naj pokličem jutri, da bom lahko govorila s tehnikom, da pove kaj bi lahko bilo. Ampak po vsej verjetnosti baje s telefonom nekaj ne štima.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ja kje pa si dobila ta telefon da ti izpisuje D3 mobil? ker se mi zdi da ni bil kuplen v sloveniji..al pač? :confused:
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Ja, telefon je bil vsekakor kupljen v Slovenij, natančneje v Slovenj Gradcu :) Tako da tudi meni ni jasno, zakaj omrežje D3 mobile.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Pol je napaka v samem telefonu.....jst mislim da bo mogu na servis da ponovno naložijo programsko opremo telefona..
Katkec85
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Jan 2010 22:19
Telefon: samsung b3410 delphi

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a Katkec85 »

Bomo jutri vidli, kaj bojo rekli. Pa jutri sporočim, če bo kaj novega.

Lp
lupodimare
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Feb 2008 22:07

Re: Omrežje Tušmobil in D3 mobile

Odgovor Napisal/-a lupodimare »

Čim prej zamenjaj operaterja pa ti bo vse delovalo.Sam sem bil dve leti TUŠ-ov uporabnik in čakal izboljšave.
Končno sem imel ispadov signala zadosti in sem šel k SIMOBILU. Sedaj deluje vse kot je treba in mi ni treba krbeti
ali bom zgrešil klice .
Pa lep pozdrav Tom
Odgovori