Kako ojačati slab signal

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a lithium »

A je kdo že kdaj poskušal s temi zadevami za ojačanje GSM signala? To sploh deluje? :confused:

GSM 900MHz Mobile Phone Signals Booster Repeater (55 dB)
Slika
- Model: TD-950
- Working Frequency: Up Link: 890-915MHz, Down Link: 935-960MHz
- Output Power (dBm): < 10/17/20/27
- Gain (dB): > 50/55/60/70
- In-band Ripple: <=3 dB
- Group Delay: <= 5us
- Spurious Emission of Out-band: <= -36dBm
- Impedance: 50 ohms
- Input Power: AC 220V/110V
- Working Temperature: -10 to +60 (°C)
- Interface: N-K
- Coverage: 200 sq. m. (2,000 sq. ft)
- Comes with english manual

Namreč na eni lokaciji je zanič tako tušmobil kot mobitel omrežje, pa iščemo neko alternativo...
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
Strangelove
Novinec
Novinec
Prispevkov: 40
Pridružen: 08. Apr 2008 20:38

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a Strangelove »

Deluje tako, da sprejme dovolj močan signal z zunanjo anteno, ga ojača in spelje v notranjost prostorov. V obratni smeri pa iz mobilnika proti bazni postaji. Deluje, le pri Tušmobilu moraš pazit, da reč podpira tudi Extended GSM 900 frekvence (E-GSM 900), ker tam ima Tuš svoje frekvence za bazne.

Predpogoj je seveda, da imaš vsaj zunaj dovolj močan signal. Zraven se sicer prodajajo še usmerjene zunanje antene, tako, da se da pridobit še nekaj signala, četudi ga mobilnik bolj švoh kaže. Vendar če signala zunaj ni, je konec zgodbe.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a lithium »

Signal zunaj je dokaj dober (tri črtice). Dobro, da si omenil EGSM. Kot kaže, ga ne podpira...

E-GSM-900 spekter:
Uplink (MHz): 880.0–914.8
Downlink (MHz) 925.0–959.8

Kako se kaj obnaša GRPS/EDGE preko take škatle?
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a delboy »

Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a lithium »

Ja, ampak jaz bi rad rešitev, da se ojača signal v objektu (torej za vse mobilnike, ki se nahajajo v objektu). In to tale kitajček omogoča, a očitno ne podpira tušmobilovega E-GSM-900.
Administrator neuradnega foruma
blue007

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a blue007 »

delboy napisal/-a:Tudi tale reč ni odveč :biggrin: ;


http://www.iskra-tela.si/img/pc/UMTS_%2 ... AK_SLO.pdf


Lp.
zraven antene pa rabite še nekaj stvari:
http://www.dreamdesign.si/projekti/ojac ... -umts.html
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a enpir »

a pa ta ojačevalnik ojača vse signale, tako od simobila, mobitel in tušmobila hkrati? ali mu lahko določiš, da samo simobil? na kakšen način ločiš to, preko MCC+MNC-ja, v simobilovem primeru 293 40??
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a lithium »

To ojača cel frekvenčni spekter (vse signale). Torej ne glede na operaterja.
Administrator neuradnega foruma
blue007

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a blue007 »

problem k kitajci nimajo E-GSM :biggrin:

čeprav bi moralo po mojem mnenju vsaj malo ojačati 880-890, če ne malenkost slabše od 890 Mhz. Glede na krivulje ojačanosti ki sem gledal na več teh antenah.
Uporabniški avatar
Strangelove
Novinec
Novinec
Prispevkov: 40
Pridružen: 08. Apr 2008 20:38

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a Strangelove »

Niso problem antene. Problem nastane, če so noter vgradili kak oster filter, ki nezaželjene frekvence odreže. Bolje je najt kako škatlo ki podpira EGSM.
bozic
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Nov 2011 19:04

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a bozic »

Kupil sem internet prek USB ključka, ga odnesel na vikend na dolensko in ugotovil, da imam na balkonu le 20% signal. Ker sem slišal, da se da mobilni signal jačati sem se pozanimal pri tušmobilu kakšen signal sprejemam. Sprejemam le GSM signal pa še ta zelo slab. Nato sem šel na internetno stran kjer podjetje DIGITKLIK ponuja ojačevalce. Ker imam le 20% signala mi je priporočal model, ki stane v kompletu 149,80€ (zunanja antena, kabli, napajalnik, ojačevalec in notranja antena). Ko sem zadevo sestavil in vklopil je signal skočil na 97% po celi hiši. Ker je internetna prodaja, pa bi lahko tudi vrnil komplet če ne bi delal. S tem jačam vse signale in ne le tuš mobila. Kako se to pozna na klasičnih mobitelih pa še ne vem, saj sem zadevo komaj zmontiral. Upam, da boste tudi drugi imeli tolko sreče kot sem jo imel jaz (poleg dobrih nasvetov seveda).
bozic
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Nov 2011 19:04

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a bozic »

Najprej moraš poklicati v klicni center 080 700 700 in podati vprašanje kakšna je pokritost lokacije s signalom (sam sem imel probleme na dolenskem na vikendu). Oddajajo GSM, GPRS, EDGE in UMTS. Dobil sem odgovor, da je na moji lokaciji le GSM signal pa še ta slab (na balkonu 20% v hiši pa 0%). Nato poiščeš ponudnika ojačevalcev (sam sem ga kupil v DIGITKLIK). Predlagam, da se dogovoriš da izdelek vrneš če ne bo OK. Ko sem zadevo sestavil mi je signal po vsej hiši nabilo na 95% ali več. Zadeva pa je stala 150€. Obstajajo zudi cenejši modeli toda za njih bi moral imeti boljši signal zunaj (vsaj tako je rekel trgovec). Pa veliko sreče vam želim lp
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a delboy »

bozic napisal/-a:Najprej moraš poklicati v klicni center 080 700 700 in podati vprašanje kakšna je pokritost lokacije s signalom (sam sem imel probleme na dolenskem na vikendu). Oddajajo GSM, GPRS, EDGE in UMTS. Dobil sem odgovor, da je na moji lokaciji le GSM signal pa še ta slab (na balkonu 20% v hiši pa 0%). Nato poiščeš ponudnika ojačevalcev (sam sem ga kupil v DIGITKLIK). Predlagam, da se dogovoriš da izdelek vrneš če ne bo OK. Ko sem zadevo sestavil mi je signal po vsej hiši nabilo na 95% ali več. Zadeva pa je stala 150€. Obstajajo zudi cenejši modeli toda za njih bi moral imeti boljši signal zunaj (vsaj tako je rekel trgovec). Pa veliko sreče vam želim lp

Točno tako, kakor si napisal :biggrin: , za ojačitev signala je pogoj, da ga sploh loviš koliko tok, sicer ti nič ne pomaga.

Je možno, da v postu dodaš točen model, kateri je tebi pomagal :?:

In seveda, s časom pričakujemo tvoj report s terena, kako se ti obnese stvar oz. kako ti na sploh deluje Tušmobil na tem koncu :thumbs:


Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tile modemi pri TM omogočajo tudi priklop zunanje antene. Verjetno ti bi zadoščala zunanja usmerjena GSM/UMTS antena, pa še bistveno ceneje bi bilo ;)
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
vargas
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 08. Jan 2013 12:23
Telefon: iPhone4
Dodatni paketi: BREZMEJNI INTERNET 24 UR

Re: Kako ojačati slab signal

Odgovor Napisal/-a vargas »

V kolikor na določeni lokaciji z USB Stick modemom ali PCMCIA kartico (naprimer Tušmobil internet in ostali) v notranjih prostorih ne sprejemamo signala zaradi njegove šibkosti, si lahko pomagamo s zunanjo anteno.

Slika

Vir: http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ts_id/1034

Torej, če je znotraj prostorov slab signal in počasen internet, zunaj na balkonu npr. pa dober signal, bi montaža takšne antene pomagala :hurra:

V kolikor ključek omogoča priklop zunanje antene se lahko kupi kabel z ustreznim konektorjem - http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... th/292_314
Če pa ključek ne omogoča priklopa zunanje antene, potem pa si lahko pomagamo tudi za antenskim adapterjem - http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/684

:nazdravje:
Odgovori