Pokritost in napredek

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

cvetko napisal/-a:Mene pa zanima, kako deluje internet prek tušovega signala. Je tako kot je na mobitelu (deluje brez problema tam ko je signal).

Nameravam iti drug teden na tušmobil vesolje, kjer bi imel 2GB prenosa v tušovem omrežju. Pa zanima me tudi, kje lahko preveriš porabo.

Nameravam kupit HTC wildfire, verjetno bom tudi dosti na internetu, zato sprašujem.

LP
Morda bi bilo dobro, da pokličeš na 070 700 700 ter sporočiš oz. se pozanimaš o dostopnosti signala za mobilni internet na svoji konkretni lokaciji, kjer boš pogosto uporabljal storitev. Torej zanimate moč signala, pripravi točne podatke oz. naslov ter jih kontaktiraj :thumbs: .

Lp.
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a cvetko »

predvsem je to mišleno za ormož :D
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Ormož je dobro pokrit, na zemljevidu je razvidno da je prisoten tudi UMTS.
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a Safre »

cvetko napisal/-a:predvsem je to mišleno za ormož :D
Priporočilo z moje strani. Kupiš mini predplačniškipaket - 3,99€, naloženih je že 5€ - stestiraš sam in se boš najlažje sam odločil po lastni izkušnji.

http://www.tusmobil.si/index.php?option ... 3&Itemid=3
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Obveščamo vas, da bodo v petek, 24.09.2010, med 23:30 in 24:00 uro, potekala vzdrževalna dela na optičnem omrežju v Planetu Tuš Novo Mesto, zaradi česar bo prihajalo do motenj pri dostopu in uporabi storitev v domačem omrežju na področju Dolenjske (širša okolica Novega Mesta), Brežic, Bizeljskega, AC Višnja gora – Obrežje in Bele Krajine. Na voljo bo nacionalni roaming.
Bolje za njih da se zbudim jutr s UMTSom :jezen: :biggrin:
Slika
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a cvetko »

DreamDesign napisal/-a:Ormož je dobro pokrit, na zemljevidu je razvidno da je prisoten tudi UMTS.
Sem šel gledat na zemljevid ja. Samo morem neke povedati. Sam imam trenutno tušmobil 30, šel bi na vesolje, predvsem, ker mi vesolje nudi 2gb prenosa. Zanimalo me je predvsem zaradi tega. Sam pa porabim okoli 200 minut pogovorov (pa še to kličem nekje 50 - 60 minut na tušmobil).

Zanima me predvsem zato, ker v ormoži še ni čist dober signal. Večinoma imam eno črtico (doma to), na drugem koncu ormoža pa imam naprimer 3 ali 4 (od 4 možnih), pa je ormož zelo majhen. Zaradi tega me je zanimalo :D

Hvalaa za odgovor, v ponedeljek si grem po vesolje. :D pa po novi telefon :D
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

Kakor sem omenil, preko klicnega centra lahko pokličeš ter podaš predlog za preverbo moč signala na tvojem koncu, kjer misliš največ krat dostopati do spleta. Posreduješ jim recimo svoj naslov. Sicer pa, zaradi dodatnih stroškov ne priporočam preveč za prenos podatkov Mobitel omrežje, razen, če je res nujno.

Kateri telefon pa misliš uporabljati?
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a cvetko »

Htc WIldfire. Odločal sem se še med galaxy spica, pa sem se potem odločil za HTC-ja.

Če je to pomembno?
LukaSLO
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Jul 2010 20:30
Telefon: Samsung Galaxy S

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a LukaSLO »

cvetko napisal/-a:Htc WIldfire. Odločal sem se še med galaxy spica, pa sem se potem odločil za HTC-ja.

Če je to pomembno?
Mislim, da dobra odločitev, kajti Wildfire ima multi-touch zaslon, ki ga Spica nima. Poleg tega ima več rama, proximity senzor, podporo Flashu. Od Spice pa ima slabši procesor ter ločljivost zaslona.

In si zadovoljen? :-D
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Hm fantje nekateri ste skreneli s teme ki je že Off topic....prosim držite se teme drugače bom brisal vse naprej od te objave...
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Je kaj novosti o:
- številu baznih postaj
- % pokritost prebivalstva
- % pokritost ozemlja
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Pridni pridni :greensmart:

Fino UMTS doma vidim so mi že vzpostavili :thumbs: Že šlo iz 0,20 na 0,40 Mb/s internet doma :biggrin: Je pa res da še ni HSDPA, samo trenutno sem že s tem zadovoljen :thumbs:

Je pa čisti UMTS 900 (na moji bazni)

Slika
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a enpir »

pa si ga le dočaku, sam kot vidim zemljevid še ni posodobljen... upajmo da bo do ponedeljka da vidimo kaj so ščarali ;)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Ponavadi zemljevid posodobijo v petek po 17i uri (vsakih 2-3 tedne).

Kakšna situacija je v ostalih delih Dolenjske pa ne vem, ker sem šele doma pogruntal da mi mal hitrejš dela. :biggrin: Kot zakleto nisem čekiral signal ko sem šel iz Lj. :biggrin:

Za kak mesec al dva bom pa za HSDPA začel težit :dolgjezik: Trenutno sem zadovljen s manjšim Pingom ter 2x hitrejšo povezavo :thumbs:
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Novo mesto je pokrito s UMTS signalom, vendar 3 UMTS bazne postaje (SE600, SE610, SE611) v Novem mestu so blokirane na samodejno prijavo v omrežje UMTS. Tako da v Novem mestu vse pobere bazna postaja iz Trške Gore SE638.

Za SE632 in SE638 lahko potrdim da trenutno vlečejo HSDPA do 0,60 Mbit/s. Ravno tako naj bi prejšnji teden posodabljali povezavo Novo mesto - Krško in Krško- Brežice.

Tako da Tušmobilovi tehniki prejšnji teden in zgleda tudi naslednji teden konfigurirajo UMTS 900/2100 na Dolenjskem. :dolgjezik:

LukaSLO: Sedaj bi moral loviti UMTS.
Slika
Odgovori