Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

O Telemach internetu, IPTV, telefoniji...
Odgovori
nekdonekje
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 05. Feb 2016 18:16

Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

Odgovor Napisal/-a nekdonekje »

Mene zanima kako to da telemach na svojih straneh objavlja statičen IP pod zasebne uporabnike ta se po novem menja na vsakih 12-24 ur ??? in je zelo moteče, včasih moraš restartirat omrežo kartico. Če te ni doma internet ugasne.

To je sicer novost iz telemacha zaradi katere sem izgubil ogromno soigralcev spletnih iger iz celega sveta...

zaradi česar sem zelo razočaran nad to njihovo butasto potezo

A ni to zavajanje sploh ko se naroči gold trojka, pod njim piše statični IP...

zanima me zakaj sploh taka poteza telemacha ... imam gold trojko ... in je kr draga (52 EUR) in mislim da če nekaj plačuješ tako drago da potem imaš pravico tudi do statičnega IPja , tako kot piše na strani ...

zame je to zavajanje in bom prijavu na ZPS

njihova pomoč na 0802288 je obupna ne znajo nč ponudit ne predlagat ...

in zdaj zaradi tega razmišljam da bom paket kar ukinu in šel drugemu operaterju ... telekom in t-2 za malo več denarja nudita ip-je brez da se ti menjajo ...

vsem ki naročujete gold trojko ravno zaradi statičnega IP-ja odsvetujem naročilo pa tud druge pakete ... ker vrjeten vsebujejo prav tako pravljico o statičenem IPju
Zadnjič spremenil nekdonekje, dne 05. Feb 2016 19:43, skupaj popravljeno 2 krat.
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Kje na strani si videl, da piše?
nekdonekje
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 05. Feb 2016 18:16

Re: Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

Odgovor Napisal/-a nekdonekje »

Piše pod vsemi paketi in naročili v zvezi z internetom tole :
Zanesljivo povezavo prek statičnega naslova IP (statični naslov se nikoli ne menja) moral bi pisat dinamični ...

pri telemachu sem že 4 leta , do pred enega tedna sem imel 4 leta isti IP ... pred tem pa kar 10 let pri trieri.net ta isti ip

gold trojko sem naročil pred letom dni ravno zaradi statičnega IPja ter hitrejše povezave da bi igral igre preko strežnika ki ga potrebujem da lahko igralci vstopajo v igro


Zame je tak način zavajanje, in vsiljevanje pravil zato bom reku telemachu adijo
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

nekdonekje napisal/-a:Piše pod vsemi paketi in naročili v zvezi z internetom tole :
Zanesljivo povezavo prek statičnega naslova IP (statični naslov se nikoli ne menja) moral bi pisat dinamični ...

pri telemachu sem že 4 leta , do pred enega tedna sem imel 4 leta isti IP ... pred tem pa kar 10 let pri trieri.net ta isti ip

gold trojko sem naročil pred letom dni ravno zaradi statičnega IPja ter hitrejše povezave da bi igral igre preko strežnika ki ga potrebujem da lahko igralci vstopajo v igro


Zame je tak način zavajanje, in vsiljevanje pravil zato bom reku telemachu adijo
Vidim, da piše pri internet paketih. Pri gold trojki pa te vrstice ni.
nekdonekje
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 05. Feb 2016 18:16

Re: Staični IPji za zasebnike ... zavajanje ???

Odgovor Napisal/-a nekdonekje »

na 0802288 so mi povedali da za zasebne uporabnike statičnega IPja ni v nobenem paketu, čeprav piše da je statičenje dinamičen, sicer pa sem do pred tedna dni skoraj eno leto na gold trojki, kar tudi pove da je statik veljalo in bilo tud napisano vse doslej

Seveda pa so sedaj ta podatek umaknili ....

imam priče in posnetke strani

Naj še dodam da je dinamični ip (spreminjajoči) eno veliko sranje ...saj računalnik čez noč ostane brez povezave ... noče povezat samodejno z novim IPjem ampak moraš zjutraj restartirat povezavo in tako skoraj vsak dan tud če imaš naštiman na avtomatsko zaznavanje in povezovanje ...
Odgovori