Delovanje omrežja

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
mk7974
Novinec
Novinec
Prispevkov: 36
Pridružen: 18. Avg 2020 14:04

Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a mk7974 »

Zadnje časa opažam da mi v Mariboru dela telemach omrežje zelo slabo - internet. Tudi žena opaža, da internet je skoraj neuporaben. Oba sva na Revoluciji.
Poznam nekaj naročnikov, ki nič ne jamrajo. Mogoče predplačnike drugače obravnavajo kot naročnike in smo bolj omejeni?
Če bo šlo tako naprej bom moral it drugam. Ravno ko zadevo najbolj potrebuješ, ne dela.

še ima kdo podobne težave?
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Upam, da ni tako, da bi predplačniki bili drugokategorniki. Sam nisem opazil kaj posebnega, le v špicah (zvečer) je hitrost res na minimumu. Bo moral Telemach pljunit v roke in dodatno dat še bazne postaje, uporabnikov je skoraj toliko kot pri A1, baznih postaj pa vsaj 20% manj.
Slika
Uporabniški avatar
TNT
Znanec
Znanec
Prispevkov: 274
Pridružen: 17. Avg 2021 20:41
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Samsung A32
Znesek računa: 7,99€
Kraj: LJ

Re: Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a TNT »

Sam sem iz LJ in tega problema nisem opazil. Sem pa opazil da pri poslušanju radia v živo (STREAM) nimam nikakeršnih težav, če uporabljam Firefox. Pri uporabi Chroma ali Samsung internet brskalnik se mi vedno prekinja predvajanje!

Upam, da bo info komu v pomoč!
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a TadejH »

… Poleg tega mobilno omrežje A1 ob izjemno nizkih obremenitvah baznih postaj zlasti v nočnem času (od 00:00 do 05.59 ure) deluje v pametnem energetsko varčnem načinu, ki se samodejno prilagaja potrebam po signalu, tako da omogoča nemoteno uporabniško izkušnjo dostopa do vseh širokopasovnih storitev vsaj z LTE kakovostjo, kot izhaja iz tabele zgoraj. Posledično je lahko v tem času hitrost dostopa do interneta do ustreznega povečanja obremenitve posamezne bazne postaje, ki je sicer (kot prikazano na zemljevidu) opremljena z opremo, ki omogoča LTE+ kakovost, nižja od ocenjene najvišje hitrosti na vplivnem območju te bazne postaje in ustreza ocenjeni hitrosti za LTE. Z navedenim A1 znatno zmanjšuje svoj ogljični odtis, vpliv na okolje ter varčuje z omejenimi energetskimi viri. (Vir: www.a1.si)

Kako pa je pri Telemachu? Imajo tudi greenmode način?
Slika
seba44
Znanec
Znanec
Prispevkov: 115
Pridružen: 11. Maj 2022 20:16
Telemach paket: Še več + revolucija
Telefon: Xiaomi
Kraj: Primorska

Re: Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a seba44 »

Na moji lokaciji ima A1 v večernih urah redmode način. Hitrost iz 80 na 5 :D

Na srečo je tu še Telemachov LTE+.
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Delovanje omrežja

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Zanimivo. Js sem opazil na novo leto, malo po polnoči, da me je med videochatom ruknalo iz LTE ba 3G. Nisem imel klica, lokacija skos ista. Mogoče ima Telemach tak način šparanja energije na LTE, ali pa je bilo vse preobremenjeno …
Slika
Odgovori