Free2Go paket - težava s 4G

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
andyb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Feb 2021 08:33
Telemach paket: Free2Go revolucija
Telefon: Xiaomi Redmi Note 7

Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a andyb »

Od začetka meseca sem novopečeni uporabnik Free2Go Revolucija. Opažam, da izgubim internetno povezavo, ko sem nekaj časa priključen na 4G. Izgubim le internetno povezavo, telefon je pri tem stalno povezan na 4G. To se mi dogaja ne glede na to, ali sem dalj časa na istem mestu ali se premikam (avtobus). Ko na telefonu izklopim in ponovno vklopim 4G podatkovno povezavo, se mi povezava do interneta takoj vrne. Roaminga za podatke nimam vključenega. Se mi pa to dogaja v Ljubljani. Zadeva mi je že toliko moteča, da razmišljam, da bi šel nazaj k staremu operaterju. Tam teh težav na istem telefonu nisem imel.
Ima še kdo podobne težave? Problem je, ker zaradi tega nimam sinhronizacije mailov, še bolj moteče je, ker mi med brskanjem kar naenkrat preneha delovati povezava :hudajeza:
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 488
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Za to je možnih več dejavnikov. Lahko, da so bazne postaje preobremenjene (sploh v urbanih delih) in ima posledično "prednost" naročnik, predplačnik pa dobi kar "ostane". Ne vem, pišem na pamet, domnevam, da je tako, glede na to, da je 600.000 uporabnikov, baznih postaj pa še vedno ni enako število kot pri dveh konkurencah. Pred časom sem sam pisal na ta forum, vendar takrat še kot naročnik, da me je po določenem času, med prenosom podatkov, vrglo dol iz 4G na 3G, in čez nekaj časa nazaj. Verjetno je bila, ali pa je še kakšna fora pravične porabe. No, pa mi takrat tega nihče ni verjel. Imel sem Iphona. Mogoče bi pomagal samo reset telefona, mogoče je pri tebi kakšna napaka, ali pa je vsesplošna, pri Telemachu. Meni zaenkrat dela, nisem opazil težav. Je pa res, poznam osebo, ki omenja podobne težave, ni v LJ, ima pa Iphona.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a lithium »

Pri USB LTE ključku tega nisem nikoli opazil, pa je povezan 24/7/365. No, vsakih 12 ur sicer na kratko prekine LTE sejo, ker dobi nov IP preko DHCP, a se seja takoj vzpostavi nazaj. Aktiviran paket je Free2Go revolucija.

Na katerem telefonu se to dogaja? Obstaja zanj kakšna posodovitev programske opreme? APN je ustrezno nastavljen?
Administrator neuradnega foruma
andyb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Feb 2021 08:33
Telemach paket: Free2Go revolucija
Telefon: Xiaomi Redmi Note 7

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a andyb »

Telefon je Xiaomi Redmi Note 7.

Tudi možno, da je začel telefon kaj hecat. Star je 2 leti. Bom naredil update in videl, če je kaj drugače.
andyb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Feb 2021 08:33
Telemach paket: Free2Go revolucija
Telefon: Xiaomi Redmi Note 7

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a andyb »

Sem si telefon povrnil na tovarniške nastavitve in hkrati poskrbel, da imam vse zadnje posodobitve.

Težava ostaja. Sem bil bolj pozoren, kaj se dogaja in tukaj mislim, da povsem drži to, kar je rekel @TadejH.
Opazil sem namreč, da ostanem povezan na 4G in izgubim povezavo z internetom. Če npr. poskusim v tem času pogledati stanje na računa (*123#), mi seveda prekine 4G in nato nekaj časa ostanem povezan na H+, kjer mi pa internet potem deluje. Čez nekaj časa se potem telefon znova samodejno poveže na 4G.
andyb
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Feb 2021 08:33
Telemach paket: Free2Go revolucija
Telefon: Xiaomi Redmi Note 7

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a andyb »

Zgleda je v Ljubljani omrežje preobremenjeno. Danes imam že nekaj časa na H+ in sploh ne morem brskati:-(

Jah nič, bo treba zgleda k staremu operaterju.
Uporabniški avatar
green
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 820
Pridružen: 09. Okt 2013 17:15
Telemach paket: free2go revolucija
Telefon: Google Pixel 6 Pro
Dodatni paketi: Net2Go
Kraj: Črnomelj

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a green »

andyb napisal/-a:Sem si telefon povrnil na tovarniške nastavitve in hkrati poskrbel, da imam vse zadnje posodobitve.

Težava ostaja. Sem bil bolj pozoren, kaj se dogaja in tukaj mislim, da povsem drži to, kar je rekel @TadejH.
Opazil sem namreč, da ostanem povezan na 4G in izgubim povezavo z internetom. Če npr. poskusim v tem času pogledati stanje na računa (*123#), mi seveda prekine 4G in nato nekaj časa ostanem povezan na H+, kjer mi pa internet potem deluje. Čez nekaj časa se potem telefon znova samodejno poveže na 4G.
Glede preverjanje stanja prek *123# se prekine 4G signal,to je normalno.

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika :thumbs:
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 488
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Zgleda je res preobremenjeno omrežje. Meni sicer na drugem koncu države (sem te dni drugje) dela tudi vse OK, edino hitrost prenosa podatkov je daleč od teorije LTE, ne preseže mi niti 10 Mb/s. Če imaš možnost in voljo, pojdi nekam izven LJ in stestiraj. Tudi mene zanima kaj bi to bilo. Če imaš aktiven klic ali preveriš stanje, potem ti samodejno gre na 3G (H) in tam ostane ves čas, ko telefon nekaj prenaša dol ali gor. Ko se telefon "ustavi", ti preklopi nazaj na 4G (LTE).
Slika
Uporabniški avatar
green
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 820
Pridružen: 09. Okt 2013 17:15
Telemach paket: free2go revolucija
Telefon: Google Pixel 6 Pro
Dodatni paketi: Net2Go
Kraj: Črnomelj

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a green »

Moja hitrost.Slika

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika :thumbs:
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 488
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a TadejH »

To pa moja ... Bazno postajo pa gledam 😝
Priponke
Screenshot_20210218-192157.png
Screenshot_20210218-192157.png (63.8 KiB) Pogledano 2407 krat
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2390
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Free2Go paket - težava s 4G

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

green napisal/-a: 18. Feb 2021 20:09 Moja hitrost.Slika

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Ah bogi :koma: :koma:
Odgovori