Preusmeritev klica

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
burgundec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2019 12:16
Telemach paket: Več
Telefon: Samsung
Dodatni paketi: tvnettel

Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a burgundec »

Pogosto uporabljam preusmerjanje klica iz svoje osnovne številke na drugo (obe Telemach). Do avgusta je zadeva delovala b.p. Od začetku ma septembra pa sama štala. Najprej so nehali delovati ukazni nizi (mmi) za preusmeritev (*21*xxxxxxxxx#), delovala pa je (še) interna funkcija za preusmeritev klica (torej v meniju), ampak samo nekaj dni.
Nato je vse skupaj odpovedalo... Trenutno klica (razen takrat, ko je klicani terminal neaktiven - beri izklopljen ali v flight mode) ne morem preusmeriti, kar je nepraktično. Ko so v vmesnem obdobju še delovali ukazni nizi, pa je bila zadeva taka, da klicoči na moj osnovni terminal sploh ni mogel vzpostaviti zveze - enostavno mu je klic prekinilo, klic pa seveda tudi ni bil preusmerjen nikamor.
Telemachova servisna podpora = 0.
Terminal je 2 x galaxy s9. Ima kdo podobne težave?
burgundec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2019 12:16
Telemach paket: Več
Telefon: Samsung
Dodatni paketi: tvnettel

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a burgundec »

Aj, še to: pri vnosu mmi ukaznih nizov, omrežje javi: "napaka v povezavi ali napacna mmi koda"
pri
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 02. Nov 2011 23:59
Telemach paket: ŠE VEČ
Telefon: P30 Lite

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a pri »

Meni na Huawei P10 Lite in P30 Lite bližnjice s kodami delujejo brez težav.

na njihovi strani se za preusmeritve najde tole

https://telemach.si/a16960/Pomoc/Storit ... ritve.html
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a enpir »

Za brezpogojno recimo maš **21*00386xxxx# in kliči. Skratka obvezno mora biti v formatu 00386...
burgundec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2019 12:16
Telemach paket: Več
Telefon: Samsung
Dodatni paketi: tvnettel

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a burgundec »

ok, bom preskusil še to z 00386... čeprav zadeva super deluje v Roamingu npr. v Avstriji.
burgundec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2019 12:16
Telemach paket: Več
Telefon: Samsung
Dodatni paketi: tvnettel

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a burgundec »

Zadeva s preusmerjanjem je začela magično delovati (tudi brez 00386, torej zgolj s slovensko mobilno številko ). Napaka je po mojem (sicer nestrokovnem) mnenju bila na omrežju. Pri TM so mi prali 3 mesece možgane, da je kriv moj aparat in da ga moram povrniti na tovarniške nastavitve. To traja - pri večjem obsegu appov na telefonu - lahko tudi pol dneva. Ampak je lažje njim pokazati s prstom na uporabnika, kot preveriti lastni sistem. Sicer s TM relativno zadovoljen, ta zgodba pa me je totalno razočarala.
Mimogrede - VoLTE na mojem aparatu še kar ne deluje.
burgundec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2019 12:16
Telemach paket: Več
Telefon: Samsung
Dodatni paketi: tvnettel

Re: Preusmeritev klica

Odgovor Napisal/-a burgundec »

No, še update, mogoče za tiste, ki imate podobne težave z vklopom preusmeritve:
zadeva začne delovati tedaj, ko prideš v gostovanje (lahko tudi nacionalno, torej na telekom). Tam brez težav mmi niz za preusmeritev deluje. Do izklopa aparata bo tudi pri ponovni prijavi v domače omrežje zadeva z mmi nizi delovala. Po izključitvi in ponovni vključitvi aparata, pa ne več, in vajo je treba ponoviti.

Zaenkrat očitno ostaja to žal edina pot. Sem pa skoraj popolnoma prepričan, da gre za bug na omrežju.
Lp
Odgovori