Tušmobil novačil z zavajanjem

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Misleč, da so podpisali prejem pošiljke, so v resnici sklenili pogodbo in dovoljenje za prenos telefonske številke.

Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) je potrošnike pozvala, naj ne podpisujejo pogodb za mobilne storitve, ki jih prejmejo na osnovi ponudbe po telefonu oz. naj nam posredujejo dokumentacijo, če so to že storili.

Kot ugotavljajo, se je podjetje Tušmobil poslužilo nepoštene poslovne prakse, v kateri potrošnike zavaja k podpisu pogodbe (ali aneksa) kar pri dostavljalcu poštne pošiljke. "Misleč, da podpisujejo le prejem ponudbe" so po navedbah ZPS nekateri podpisali pogodbo z novim operaterjem in dovoljenje za prenos številke.

Podpis pri dostavljalcu pošiljke

Scenarij je po navedbah ZPS preprost. Predvsem starejšim potrošnikom, lastnikom njihove trgovske kartice, zazvoni telefon, predstavnik telekomunikacijskega operaterja pa jim začne razlagati prednosti njihovih paketov. Potrošnik se mu lepo zahvali in, da bi imel mir, pristane na to, da mu pošljejo več informacij po pošti.

Do težave pride, ko dostavno podjetje pripelje pošiljko in je zanjo treba podpisati. Vendar ne za dostavljeno pošiljko, ampak za sklenitev pogodbe.

Razveljavitev prinese nevšečnosti

Slednjo sicer podpisnik lahko razveljavi, ker je sklenjena na daljavo, a težava nastane, ker je že podpisal tudi dovoljenje za prenost številke in lahko ostane brez delujočega telefona.
vir: http://www.zurnal24.si/tusmobil-novacil ... nek-191699

Če je to vse res...Je zelo slaba reklama za Tušmobil :headbash: :confused:
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a Safre »

Daj no Deky ... malo logičnega razmišljanja s svojo glavo, ne samo kaj rumeni tisk po več kot enem mesecu skopiral s strani ZPS. Temu res lahko rečemo raziskovalno novinarstvo.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Safre napisal/-a:Daj no Deky ... malo logičnega razmišljanja s svojo glavo, ne samo kaj rumeni tisk po več kot enem mesecu skopiral s strani ZPS. Temu res lahko rečemo raziskovalno novinarstvo.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Ok to se strinjam glede rumeni tisk ... kaj pol porečeš na to ki je objavljeno danes na spletni strani ZPS: http://www.zps.si/pravice/mobilniki-tv- ... Itemid=634
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a Safre »

Takoj ko bo tržna inšpekcija tu kaj našla česar v zakonu v varstvu potrošnikov ni, bom hudičevo zaskrbljen. Prodaja na daljavo je namreč zelo jasno regulirana in čisto vse je po črki zakona.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
bobni
Znanec
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18. Sep 2011 18:28
Telefon: iPhone 4
Znesek računa: 11,98

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a bobni »

Drgač pa to se res dela. Mojo staro mamo so klicali, sicer mi ni znala povedat kdo in kateri operater vse kar si je zapomnla je da bi dobila za 7 al 8€ 100 minut klicev in nek telefon zastonj, pa da to kar pošljejo da ni ni treba nikamor hodit. Kar mi je čudno je od kje so dobili njeno številko. št. ni nikjer objavljena al karkoli takega, tud v kakšnih nagradnih igrah ni sodelovala. Ker po pravici povedano nezna. Na telefonu zna v imenik in poklicat željeno osebo oz. se oglasit če kdo kliče. Ko sm jo uprašal če je klicala na kakšne čudne številke alpa pošiljaja sms-e se mi je samo smejala češ da dobro vem da tega nezna.

2. zgodba je pa od prjatla, tud njegovo staro mamo so klicali. Baje je pogovor trajal približno 30minut v katerem je oseba na drugi strani prepričala prijateljevo staro mamo v spet nek čuden paket za 18€ (??) z nekim telefonom. Čez par dni je prišel paket ampak takrat je bil (k sreči) prijatelj doma in paketa niso niti sprejeli. Gre se za to da ta gospa nepotrebuje naročnine, sedaj ima na kartice in polni vsake 3 mesece za 5€ na računu ima pa baje že preko 40€ ker tolk malo kliče.

Nevem kaj si mislt glede usega skup. Tud če je vse po črki zakona je to za moje pojme ena navadna SVINJARIJA. Velik minus za tuš, vsaj pri meni.

Edit: Pa ne, nobena od teh gospa ni včlanjena v Tuš klub al karkol v zvezi s tušem ker ga (žal) v naši okolici ni.
Nimaš še dropbox-a? Preizkusi ga tukaj in prejmi 250MB bonusa.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Safre napisal/-a:Takoj ko bo tržna inšpekcija tu kaj našla česar v zakonu v varstvu potrošnikov ni, bom hudičevo zaskrbljen. Prodaja na daljavo je namreč zelo jasno regulirana in čisto vse je po črki zakona.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Daj nehajte ga lomit!!! To je tak kot da bi se ti sklonil pa pobral 500€ medtem pa bi te en nategnil v rit - itak si jo sam nastavil.

To je neuradni forum ne pa uradni, tak da ne vem čemu tako sprenevedanje?!

P.S.
Če kdo jemlje moj post kot nesramen potem mu je tudi način poslovanja oz. novačenje naročnikov nesramno.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil novačil z zavajanjem

Odgovor Napisal/-a tado »

Tkole jaz sem glede tega že povedal kaj si mislim in še na kratko, prej ko slej se vse vrne ko bumerang nazaj.
Slika
Odgovori