Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
boyyce
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 01. Mar 2012 21:16
Telefon: Galaxy S 4

Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a boyyce »

Pozdravljeni ...
Uporabljam tusmobil internet in nisem naročnik

Vendar sem opazil da mi odšteva dneve tako kot da bi bil prijavljen na internet . Celo več mi je pobralo.
Izključim vedno tako da izbrišem točko APN inko hočem spet na net vpišem napamet vse za povezavo. Tudi ugasnem telefon.

Zdaj nazadnje sem se izklopil iz interneta za dva dni, gor pa sem imel 6€, še isti dan mi je pobralo iz 7 na 6 €.

Danes, tretji-četrti dan pa se prijavim gor pa imam samo 1 € pokaže na tuškabini. S te številke tudi ne kličem ... in tud nobene aplikacije nisem dol prenašu.

kako je to mogoče da mi še vedno odšteva dneve in jemlje po evro na dan in še celo več in četudi je telefon izklopljen ... me tušmobil goljufa ..

bom moral dat na ZPS preverit

kaj je na stvari ... kam se obrnem da mi to opojasnijo.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a enpir »

internetne seje se same od sebe ne morejo vzpostavljati in vse kaže na to, da ti aparat kljub temu, da imaš onemogočen prenos podatkov, le-tega izvaja in se povezuje na splet.... Za začetek se obrni na 080 700 700 in ti lahko zaupajo kdaj so se vzpostavljale internetne seje...
boyyce
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 01. Mar 2012 21:16
Telefon: Galaxy S 4

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a boyyce »

enpir napisal/-a:internetne seje se same od sebe ne morejo vzpostavljati in vse kaže na to, da ti aparat kljub temu, da imaš onemogočen prenos podatkov, le-tega izvaja in se povezuje na splet.... Za začetek se obrni na 080 700 700 in ti lahko zaupajo kdaj so se vzpostavljale internetne seje...

Aparat ne more izvajat nobene seje in internetne povezave če je bil izklopljen ... če pa dela pri izklopljenem telefonu je to nezakonito ... in to tudi ne more bit opravičilo tušmobila , da bi se na tak način zgovarjali in valili krivdo na potrošnike ...

tušmobil mora dat natančna navodila kako si sam izklopit ko interneta ne potrebuješ ... jaz sem v tem primeru sam ukrepal tako, kot sem že dejal ... APN točko sem zbrisal (takrat zgine ikona za internetno povezavo in se ne vrne) ... restart telefona in ga popolnoma ugasnil ... pri takem stanju sigurno ne more delat internet ... ane ? ampak v mojem primeru mi je pobralo skoraj za 5 evrov pri ugasnjenem telefonu.

Poleg vsega pa bi tušmobil moral imet način da lahko uporabnik preko drugega spleta z geslom in uporabniškim imenom ali klicem ogleda stanje in veljavnost, kot ima npr. mobitel

če je to to kar mislim, potem bom celo zadevo dal ZPS, ki naj zadevo proučijio in opozorijo javnost .. ker zame to pomen goljufija ...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a enpir »

pa si 100% prepričan v pravilno delovanje mobilnega aparata, še posebej android OS? Sam nisem in ne zaupam tistim klukcam.... Sej pravim, da preveri prvo na 080 700 700 in nato dalje, dokler ne preveriš pri njih težko doročema kaj je bilo 100% krivo za nastalo situacijo
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

stanje lahko preverjas na moj.tusmobil si

prav tako na tem portalu lahko izkljucis popolnoma prenos podatkov.

Kar dela telefon pa ni problem operaterja.
Zadnjič spremenil SvetIdej, dne 22. Nov 2012 15:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
boyyce
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 01. Mar 2012 21:16
Telefon: Galaxy S 4

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a boyyce »

enpir napisal/-a:pa si 100% prepričan v pravilno delovanje mobilnega aparata, še posebej android OS? Sam nisem in ne zaupam tistim klukcam.... Sej pravim, da preveri prvo na 080 700 700 in nato dalje, dokler ne preveriš pri njih težko doročema kaj je bilo 100% krivo za nastalo situacijo
1000% sem če je telefon izklopljen pol interneta ne more bit
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a enpir »

še vedno nisi odgovoril če si preveril na 080 700 700 kdaj so bile vzpostavljene seje?

Registriraj se na moj.tusmobil.si kjer lahko tud pregleduješ zgodovino za tekoči mesec, če boš tam kaj razbral
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

Napisal si da kljukce ni ker si zbrisal APN. Verjetno ne mores zbrisati APN pri izkljucenem telefonu. Kar pomeni da je vsaj nekaj casa vkljucen telefon. In tukaj se poraja vprasanje, kako si lahko pri androidu 100% da ti ne gre vec na net. Dolocene aplikacije so si lahko APN in nastavitve zase zapomnile, ne glede a si zbrisal potem to.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a Rocky »

To je veljalo pri prvi verziji androida, sedaj si teh nastavitev ne morejo več zapomnit.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Kljub izključitvi odšteva denar na računu

Odgovor Napisal/-a tado »

Android si sam popravi nastavitve če se ne motim...
Slika
Odgovori