Aktivacija sim kartice

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Safre »

TUŠIDIOT napisal/-a:HVALA Safre.
Zato smo tu :thumbs:
Slika
zabec7
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 20. Dec 2011 09:26

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a zabec7 »

No jaz sem se odločil za prenos dveh številk simobil -> tušmobil. Podpisal 29.12., včeraj samo sms o poizvedbi za prenos, ostalo pa še nič.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Safre »

zabec7 napisal/-a:No jaz sem se odločil za prenos dveh številk simobil -> tušmobil. Podpisal 29.12., včeraj samo sms o poizvedbi za prenos, ostalo pa še nič.
Gneča je zaradi praznikov - če mi daš podatke na PM, bom preveril stanje.
Slika
nomis
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Jul 2011 18:41
Telefon: Huawei Ideos X5
Znesek računa: 0

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a nomis »

29.12. sem šel na Tušmobil vprašat, če mi lahko povejo kako je s signalom na določenemu področju, kamor grem občasno. Če je dober, bi vzel predplačniški internet in takrat, ko sem tam plačal tisti euro na dan. Tam zaposleni je rekel, da on nima teh informacij, mi pa priporoča brezplačno 7 dnevno testiranje. Slišalo se je kot dobra ideja, ker sem se ravno za podaljšani vikend odpravljal tja. Skrbelo me je samo, če me bodo zaradi praznikov pravočasno vključili. Zagotovil mi je, da me to naj ne skrbi, da ponavadi vključijo v roku enega dneva. Ja, seveda! Vključili so me šele danes, 4.1., ko sem že nazaj doma in moram vrniti opremo. Zares uporabno testiranje. Pa vse skupaj niti ne bi bilo problematično (konec koncev me je stalo samo nekaj časa, ko sem čakal, da se tam zaposeni prebije čez vso (ne)potrebno birokracijo), če ne bi bil to moj edini možen preizkus. RES UPORABNO!
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a tado »

Ce se ne motim zacne 7 dnevni rok teci od datuma aktivacije. Ce se motim, me popravite.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a enpir »

da, 7 dnevni rok teče od dneva aktivacije dalje
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a delboy »

Nomis, ni menda, da na tisto lokacijo hodiš samo en krat na mesec, da ne rečem na leto :biggrin:

Dnevi ti začnejo tečti, kako so moji prehoniki napisali od dneva aktivacije. Če bo drugače nam pa sporoči, da pomagamo :thumbs:



Lp.
nomis
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Jul 2011 18:41
Telefon: Huawei Ideos X5
Znesek računa: 0

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a nomis »

Hvala za odgovore. Pošteno, da ti dnevi začnejo teči od dneva aktivacije. Meni je bilo drugače rečeno. Sicer mi pa v tem primeru ne bi nič pomagalo. :(
Delboy, na to lokacijo (na Dolenjskem) grem samo 1 do 2x na mesec, včasih tudi redkeje.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a delboy »

nomis napisal/-a:Hvala za odgovore. Pošteno, da ti dnevi začnejo teči od dneva aktivacije. Meni je bilo drugače rečeno. Sicer mi pa v tem primeru ne bi nič pomagalo. :(
Delboy, na to lokacijo (na Dolenjskem) grem samo 1 do 2x na mesec, včasih tudi redkeje.
Potem pa še najboljš, da podaš zahtevek za točno preverbo na 070 700 700. Točno lokacijo jim navedi, da pogledajo.


Lp.
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

zabec7 napisal/-a:Ne najdem podatka po koliko časa se aktivira sim kartica. Sem namreč že predvčerajšnjem vzel
eno sim kartico za namen brezplačnega testiranja pokritosti omrežja in se mi po dveh dneh še vedno
ne poveže v omrežje.
Pa si najprej preveril v poslovalnici? Ker pri nas še nobena stranka, ki ni imela prenosa številke, ni čakala tako dolgo na aktivacijo - testne variante so bile že v roku dveh ur aktivirane. Tako da je možno, da je prišlo do zamika v sami poslovalnici. :podpora:

Sicer pa je res, da bi bilo pametno telefon vgasniti in ponovno prižgati, da vidiš, če se je aktivacija "prijela".
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

tado napisal/-a:Kako je s prenosom prepaid na naročniško razmerje? Se rabi tudi tisti certifikat ali se lahko uredi brez njega?
Certifikat je veljaven oz. ga potrebuješ samo v primeru, če ti sam pošlješ prošnjo za prenos številke na Tušmobil d.o.o., pa še to samo v primeru prepaid (Mobitel, Simobil) --> prepaid (Tušmobil).

Če želiš skleniti naročniško razmerje, to moraš urediti v poslovalnici sam, in sicer moraš s sabo prinesti PUK kodo predplačniške kartice.
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

nomis napisal/-a:29.12. sem šel na Tušmobil vprašat, če mi lahko povejo kako je s signalom na določenemu področju, kamor grem občasno. Če je dober, bi vzel predplačniški internet in takrat, ko sem tam plačal tisti euro na dan. Tam zaposleni je rekel, da on nima teh informacij, mi pa priporoča brezplačno 7 dnevno testiranje. Slišalo se je kot dobra ideja, ker sem se ravno za podaljšani vikend odpravljal tja. Skrbelo me je samo, če me bodo zaradi praznikov pravočasno vključili. Zagotovil mi je, da me to naj ne skrbi, da ponavadi vključijo v roku enega dneva. Ja, seveda! Vključili so me šele danes, 4.1., ko sem že nazaj doma in moram vrniti opremo. Zares uporabno testiranje. Pa vse skupaj niti ne bi bilo problematično (konec koncev me je stalo samo nekaj časa, ko sem čakal, da se tam zaposeni prebije čez vso (ne)potrebno birokracijo), če ne bi bil to moj edini možen preizkus. RES UPORABNO!
Ponovno - ste preverili v poslovalnici zadeve? Marsikdaj niti ni uprava kriva, ampak se kakšna vloga založi in ne aktivira s strani prodajalcev. Nam se še nikoli ni zgodilo, da je stranka čakala za testno obdobje vseh 7 dni in za moje pojme bi se lahko na tole upravičeno pritožil in podal reklamacijo - mislim, da bi ti ali dali ponovno šanso preizkusa ali bi ti vsaj razjasnili, kje je do zamika prišlo. Gotovo pa ni bilo nenamerno narejeno. Sploh zdaj v obdobju praznikov, je marsikakšna vloga bila obdelana z zamikom, samo 7 dni je pa vseeno malo huda - malo mi je sumljivo tole.

Pa še en predlog: če imate možnost, obiščite kakšno manjšo poslovalnico (četudi posredniško), ker v MMC centrih ne samo da boste čakali po pol ure, vse bo narejeno hitro in čisto možno je, da pride do kakšnih logističnih napak. Da ne omenim, da vam nimajo časa vse na dolgo in podrobno razlagati v centrih, ker je ves čas gneča.
zabec7
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 20. Dec 2011 09:26

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a zabec7 »

Selinchy napisal/-a:
zabec7 napisal/-a:Ne najdem podatka po koliko časa se aktivira sim kartica. Sem namreč že predvčerajšnjem vzel
eno sim kartico za namen brezplačnega testiranja pokritosti omrežja in se mi po dveh dneh še vedno
ne poveže v omrežje.
Pa si najprej preveril v poslovalnici? Ker pri nas še nobena stranka, ki ni imela prenosa številke, ni čakala tako dolgo na aktivacijo - testne variante so bile že v roku dveh ur aktivirane. Tako da je možno, da je prišlo do zamika v sami poslovalnici. :podpora:

Sicer pa je res, da bi bilo pametno telefon vgasniti in ponovno prižgati, da vidiš, če se je aktivacija "prijela".
Vsekakor sem zaradi neučakanosti non stop drckljal po tel :) (seveda rezervnem). Vedno ugasnjen in vsake toliko prižgal. Nekaj dni je trajalo. Zadnji dan sem na email poslal vprašanje kako je s tem in potem je kmalu zatem bila aktivna.
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

He he, potem je najverjetneje bila težava v sami poslovalnici in seveda brez dodatnih pojasnil hitro odpravljena. :) Glavno, da se je vse uredilo ... ;)
nomis
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Jul 2011 18:41
Telefon: Huawei Ideos X5
Znesek računa: 0

Re: Aktivacija sim kartice

Odgovor Napisal/-a nomis »

Selinchy napisal/-a:Ponovno - ste preverili v poslovalnici zadeve? Marsikdaj niti ni uprava kriva, ampak se kakšna vloga založi in ne aktivira s strani prodajalcev. Nam se še nikoli ni zgodilo, da je stranka čakala za testno obdobje vseh 7 dni in za moje pojme bi se lahko na tole upravičeno pritožil in podal reklamacijo - mislim, da bi ti ali dali ponovno šanso preizkusa ali bi ti vsaj razjasnili, kje je do zamika prišlo. Gotovo pa ni bilo nenamerno narejeno. Sploh zdaj v obdobju praznikov, je marsikakšna vloga bila obdelana z zamikom, samo 7 dni je pa vseeno malo huda - malo mi je sumljivo tole.

Pa še en predlog: če imate možnost, obiščite kakšno manjšo poslovalnico (četudi posredniško), ker v MMC centrih ne samo da boste čakali po pol ure, vse bo narejeno hitro in čisto možno je, da pride do kakšnih logističnih napak. Da ne omenim, da vam nimajo časa vse na dolgo in podrobno razlagati v centrih, ker je ves čas gneča.
Nisem nič preverjal. Sem šele tu na forumu ugotovil, da ni tako kot mi je bilo rečeno v poslovalnici.
V bistvu jaz sploh nisem imel namena uporabit testnega obdobja, ker niti nisem vedel, da je to možno. Šel sem v poslovalnico (manjšo, mislim, da posredniško, pri Tušu v Slov. Bistrici) vprašat, če je možno normalno uporabljat Tušmobilov internet okoli Kostanjevice na Krki. Ker mi je tam zaposleni rekel, da on nima teh podatkov, sem hotel kupit predplačniško kartico, da sam preverim. Potem mi je on predlagal, da lahko brezplačno preizkusim za 1 teden. Problem je samo v tem, da mi je kljub mojim dvomom zagotovil, da bo priklop pravočasen, kar se pa ni zgodilo. Drugi "problem" je v tem, da sem s tem pokuril možnost brezplačnega preizkusa. Vsaj po njegovem.
Drugače pa ni to nek problem, ki bi me zelo žulil. :)
Odgovori