Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a pierson »

01.02.2012 je Tržna inšpekcija sprožila inšpekcijski postopek zoper družbe Tušmobil d.o.o. ter so ukrepali v skladu z določili 5. in 8. člena Zakona o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami (ZVPNPP, Ur.l. RS, št. 53/2007) zaradi paketa "FREE40"
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Si.mobil ima Orto Smart s neomejeno v Si.mobil in SMS/MMS.

In splošne pogoje:
V mesečno naročnino na paketu ORTO SMART je vključeno neomejeno število minut klicev znotraj omrežja Si.mobil, neomejeno število sporočil SMS/MMS, 201 minuta klicev v druga slovenska omrežja in 1 GB podatkovnega prenosa. Vključene storitve so namenjene osebni uporabi storitev znotraj Slovenije. Uporaba storitev v na primer komercialne namene, za masovno ali avtomatizirano komunikacijo je prepovedana. V kolikor bi Si.mobil iz analize naročnikovega prometa po lastni poslovni presoji ocenil, da naročnik storitve uporablja v takšne namene, si pridržuje pravico po predhodnem obvestilu naročniku omejiti možnost uporabe storitev in/ali odpovedati naročniško razmerje, saj gre v tem primeru za kršitev naročniškega razmerja. Neporabljene min/SMS/MMS/MB se ne prenašajo v naslednji mesec.
Tukaj ni definiranega točnega števila klicev, SMSov ali MMSov za blokado. Lahko jih 100 ali pa 1500. Čisto enak drobni tisk kot Free 40 od septembra do januarja.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a enpir »

na free40 lahko sedaj real-time preverjate porabo preko *123#, pokaže koliko minut za klice na ostala omrežja je že porabljenih...
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a tado »

:thumbs:
Slika
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

Pozdravljeni! Mislim, da vam lahko v tem postu napišem same dobre novice. 1. Obravnave na apeku ni bilo, ker ta zaradi pozitivno rešenega reklamacijskega zahtevka s strani Tušmobila, ni bila več v pravnem interesu. Tušmobil me je oprostil plačila celotne naročnine, in mi v skladu z mojim reklamacijskim zahtevkom po sorazmernemu znižanju naročnine za obdobje dejanske porabe zaračunal samo čas, ko sem bil dejansko priključen, to je 15 dni.
2. Tušmobil me je oprostil plačila naročnine za mesec januar za obdobje od 01.01.2012, do 04.01.2012, ko sem številko prenesel k drugemu operaterju.
3. Tušmobil me je oprostil plačila prenosa številke. Vse to so anredili zaradi dobrega imena Tušmobila. Mislim, da sem s takšnim razpletom, lahko zadovoljen. Plačal sem teh 15 evrov za obdobje, kolikor sem dejansko odhodne storitve uporabljal tako, da je zame zadeva zaključena. Zoper Tušmobil, pa je bil uveden tudi inšpekcijski postopek.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

slep_uporabnik napisal/-a:Pozdravljeni! Mislim, da vam lahko v tem postu napišem same dobre novice. 1. Obravnave na apeku ni bilo, ker ta zaradi pozitivno rešenega reklamacijskega zahtevka s strani Tušmobila, ni bila več v pravnem interesu. Tušmobil me je oprostil plačila celotne naročnine, in mi v skladu z mojim reklamacijskim zahtevkom po sorazmernemu znižanju naročnine za obdobje dejanske porabe zaračunal samo čas, ko sem bil dejansko priključen, to je 15 dni.
2. Tušmobil me je oprostil plačila naročnine za mesec januar za obdobje od 01.01.2012, do 04.01.2012, ko sem številko prenesel k drugemu operaterju.
3. Tušmobil me je oprostil plačila prenosa številke. Vse to so anredili zaradi dobrega imena Tušmobila. Mislim, da sem s takšnim razpletom, lahko zadovoljen. Plačal sem teh 15 evrov za obdobje, kolikor sem dejansko odhodne storitve uporabljal tako, da je zame zadeva zaključena. Zoper Tušmobil, pa je bil uveden tudi inšpekcijski postopek.


Lapa :thumbs:


Lp.
mega
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2011 02:15

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mega »

Ker je tema, v kateri sem bil najbolj aktiven zaklenjena (viewtopic.php?f=18&t=1457&hilit=free5), nadaljujem kar tu.
Po cca. dobrem mesecu mojega prihoda na Tušmobil (paket FREE5) je operater za 140% (stoštirideset odstotkov) zvišal ceno enote nad zakupljeno količino.
Zato sem sklenil, da ob prvi priložnosti zamenjam operaterja!

Na srečo se nisem kakorkoli vezal. S tem je bila vseskozi odprta možnost odstopa od pogodbe kadarkoli in to brez kakršnihkoli posledic (razen seveda plačila 5€ za prenos številke).
In zdaj sem našel ustrezen paket (in še čas, da sem uredil z dokumenti), zato: ZBOGOM TUŠMOBIL!

Hvala vsem prijaznim forumašem za pomoč in nasvete!
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

nova cena 0,12 €/min je še vedno ugodnješa od drugih operaterjev, ki imajo ponavadi 0,15 €/min.
Slika
mega
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2011 02:15

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mega »

SvetIdej, pisal sem o odstotku podražitve in ne o tem, kdo ima dražjo enoto izven zakupljenih količin.

Zdaj pa res še zadnjič:
najkasneje 9. v mesecu je bil izveden prenos številke. To lahko vidim na obračunu storitev mojega zdajšnjega mobilnega operaterja.
Naročnina pa je zaračunana za cel mesec.
Ko sem poklical helpdesk in vprašal, kako se obračuna naročnina, je uslužbenka povedala, da sorazmerno z dnevi v mesecu.
Ko pa sem omenil obračun, ki sem ga prejel, pa je povedala, da pri odpovedi oz. prenosu številke drugam se pa obračuna cel mesec - ker je tako zapisano v splošnih pogojih. :wallbash:

Tole je bil pa (vsaj pri meni) zanesljivo zadnji tušmobilov nateg!!! :jezen:
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a enpir »

No pa še iz moje strani:

Obračunski interval je od 1. pa do zadnjega v mesecu. Če si aktiviran sredi meseca se točne ve koliko dni je do konca obračunskega obdobja in temu primerno se lahko dodeli znana količina vsebin iz paketa, temu primernoje obračunana tudi sorazmerna naročnina. Če pogledamo še iz vidika port-outa, ki se izvede tekom meseca: na začetku meseca prejmeš celotni volumen (operater ne ve kdaj boš ti naredil prenos) in takoj je obračunana tudi mesečna naročnina. Do dejanskega prenosa imaš možnost porabiti celotni paket, če ga ne porabiš je to tvoja odločitev, operater ti je to omogočil. Ker se ti v začetu meseca dodeli celotni paket je obračunana tudi celotna naročnina neglede na to da boš ti v sredini meseca naredil prenos k drugemu operaterju... Zadeva je jasno zapisana v ceniku http://www.tusmobil.si/files/downloadDirect/382 na strani 4.

Ker se prenos sedaj izvede že v 1 delovnem dnem lahko dejansko sam določiš kdaj bo prenos in vplivaš na račun ter tvoje zadovoljstvo/nezadovoljstvo.....
bosoglav
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 07. Jan 2015 22:23
Telefon: lg c100
Dodatni paketi: mobilni internet 5gb

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a bosoglav »

Tudi jaz zadnjih par mesecov imam tezave z tušmobilom pač zaradi izogib zguba nerve vam svetujem in vabim da odamo skupna civilna tožba pri sodišču in posredovamo skupno pritožbo pri ispekcijo oz naj se okrupnimo in delujemo skupno kod oni menim za vse operaterje so ene iste goljufarjr vsak te nateguje in ti zracuna več in se izogibajo iz odgovornoste prek spremembo njihove splošne pogoje dejmo enkrat povedat da je že konec.
Če se kdo strinja naj mi pošilje mail na jovanovski6@gmail.com
L.p
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tole je že zašlo s teme... :hudajeza:
Administrator neuradnega foruma
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Safre »

lithium napisal/-a:Tole je že zašlo s teme... :hudajeza:
Tole je bilo pa bliskovito :wink:
Slika
Odgovori