FREE15 in FREE5

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Janez978
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Nov 2011 11:17

FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a Janez978 »

Zanima me, če so kake skrivene pasti glede FREE paketov? Do zdaj sem izvedel: da SMSi v tujino niso vključeni v naročnino, da se prek kupona na tem forumu ne plačajo €10 pristopni stroški, da po novem klici v Mobitel nacionalnem roamingu so vključeni v naročnino, ampak prenos podatov v nacionalnem roamingu ni. Še kaj?

Zanima me tudi, kaj pomeni "Nadgradite svoj FREE paket z dodatnim paketom" na tej povezavi:

http://www.tusmobil.si/paketi/free-paketi.html

namreč piše, npr: "tušmobil5+ / KLICI 75 minut za klice 5,00 €" ali to pomeni, če imam FREE5 paket in vklopim to opcijo, bom plačal €10 EUR na mesec in imel 100 enot + teh 75min za klice? Ne izide mi se, ker naj bi FREE5 imel klice za 5 centov/min ko porabiš tistih 100 enot, kar pomeni da bi dobil 100 min za €5 in ne le 75... jaz tega ne zastopim... lahko bi bolj berljivo napisali...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a enpir »

kupon za free priključnino velja tudi v primeru prenosa številke... drugače je pa to to ja, vse razen prenosa podatkov lahko koristiš tudi v mobitelovem omrežju...

dodatni paket lahko vzameš če veš da ti bo zmanjkalo minut/sms/mms ali prenosa podatkov in s tem dokupiš dodatno kvoto...
Janez978
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Nov 2011 11:17

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a Janez978 »

enpir napisal/-a:dodatni paket lahko vzameš če veš da ti bo zmanjkalo minut/sms/mms ali prenosa podatkov in s tem dokupiš dodatno kvoto...
Ja, ampak, če sem prav zastopil (najbrž nisem): lahko dokupim 75 min za 5€ ali pa kličem po 5c/min brez zakupljenih minut in če se pogovarjam npr. 100 minut plačam dodatnih €5. Logično bi bilo, če zakupiš minute, da jih dobiš več kot če bi plačeval po rednem ceniku in ne manj (razen, če sem kaj narobe zastopil)?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a enpir »

če dokupiš dodatne minute, se ti najprej odštevajo te kar pameni da ti ostane vseh 100 ostane za SMS/MMS/GPRS... drugače pa ja, prav razumeš
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a Roky »

Tega tudi jaz najbolje nerazumem. Namreč naprimer dokupiš dodatnih 20MB prenosnih podatkov za 5€, če pa ne dokupim mi pa tako ali tako, če prekoračim tistih 100 zaračunava po navadni tarifi 0,05€ za 1MB. Sepravi za 5€ lahko porabim 100MB prenosnih podatkov, sepravi kje je tukaj point potem kupovati še dodatno MBjte ali SMSje?? Upam da sem dovolj jasno napisal no :)
Janez978
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Nov 2011 11:17

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a Janez978 »

Roky napisal/-a:Tega tudi jaz najbolje nerazumem. Namreč naprimer dokupiš dodatnih 20MB prenosnih podatkov za 5€, če pa ne dokupim mi pa tako ali tako, če prekoračim tistih 100 zaračunava po navadni tarifi 0,05€ za 1MB. Sepravi za 5€ lahko porabim 100MB prenosnih podatkov, sepravi kje je tukaj point potem kupovati še dodatno MBjte ali SMSje?? Upam da sem dovolj jasno napisal no :)
Če pogledaš malo spodaj... piše da tudi 1GB stane €5... ne razumem... slabo so to napisali/razložili
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: FREE15 in FREE5

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

20 MB za 5 € velja tako na m@ roamingu tako na tuševem omrežju.
Slika
Odgovori