Brezmejni internet za 20 EUR?

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
DuxVinedorum

Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Pred kratkim sem nekje zasledil, da je (bila?) ena akcija za predplačniški brezmejni internet s Huawei modemom po nižji ceni - mislim, da okrog 20 EUR. A je to še kje na voljo ali so samo še po 39.90?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a enpir »

po akcijski ceni je še v merkurju in big-bangu
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Hvala, bom pogledal.
A je sicer pri tem paketu tako kot pri klasičnih predplačniških enako pravilo, da moraš polniti vsaj na 90 dni (in z istimi "karticami" po 5 EUR)? Kako pa "kuri" dobroimetje - a od aktivacije naprej vsak dan pobere 1 EUR ali pa pobere 1 EUR samo takrat, ko je od zadnje aktivacije poteklo več kot 24 ur? Npr. če je nekdo začel uporabljati včeraj ob 10:00, mu velja do danes 10:00, in če se naslednjič poveže recimo v ponedeljek ob 09:00, bo šele takrat pobralo naslednji 1 EUR za naslednjih 24 ur, ali pa bo vmes pobralo že 2 EUR, četudi ni uporabljal interneta?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a delboy »

"Npr. če je nekdo začel uporabljati včeraj ob 10:00, mu velja do danes 10:00, in če se naslednjič poveže recimo v ponedeljek ob 09:00, bo šele takrat pobralo naslednji 1 EUR za naslednjih 24 ur, ali pa bo vmes pobralo že 2 EUR, četudi ni uporabljal interneta?"


Točno tako,nične bo v mes pobralo, v kolikor nisi dostopal, če pča je, potem klic na Tušmobil :thumbs:



"A je sicer pri tem paketu tako kot pri klasičnih predplačniških enako pravilo, da moraš polniti vsaj na 90 dni (in z istimi "karticami" po 5 EUR)? "


Isto pravilo je.


http://www.tusmobil.si/files/downloadDirect/510




Lp.
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Zdaj pa najpomembnejše vprašanje. ;) Ker vidim, da je modem menda "prilagojen za delo izključno v Tušmobil omrežju" - kakšne stroške, sitnosti in druge zadeve imam, če ga hočem dati "prilagoditi za delo v kateremkoli omrežju" (j*tga, piše, da v nacionalnem roamingu in drugje ta paket ne dela)? :greensmart:
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a enpir »

stroški odkodiranja seveda so, samo ne vem kakšni... kar se tiče pa garancije, ti jo pa odklep izniči... sicer pa se ključki ne kvarijo ;)
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Jaz sem kupil paket na Petrolu konec avgusta, ker je bil za točke tudi 19€. Ključek se je dal brez problema odklenit, samo napiši v Google unlock Huawei E-173. Boš našel generator kode za odklep, samo vstavi nap. Mobitelovo simko in potem te vpraša za kodo, zgeneriraš glede na IMEI in vneseš - modem odklenjen.
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Kupljeno, instalirano, dela... :) Kar uporabna zadeva. A kdo ve, kako je s tistim "safely remove"? Je to misljeno zgolj za prenosni storage, ce imas notri MicroSD kartico? Je edini device, ki se pojavi na safely remove, pa tudi ce ga izberem, se ne bo zgodilo nic. Modem kot tak pa se lahko kar ven izpuli (ko nisi konektan), ali ne?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a delboy »

DuxVinedorum napisal/-a:Kupljeno, instalirano, dela... :) Kar uporabna zadeva. A kdo ve, kako je s tistim "safely remove"? Je to misljeno zgolj za prenosni storage, ce imas notri MicroSD kartico? Je edini device, ki se pojavi na safely remove, pa tudi ce ga izberem, se ne bo zgodilo nic. Modem kot tak pa se lahko kar ven izpuli (ko nisi konektan), ali ne?

Dober je za eno in drugo, sicer nisem ugotovil, da bi bilo kaj narobe, ce ne bi uporabil. Je pa dobro, da to konceptiras v obeh primerih,saj ti vzame zgolj par sekund.

Lp.
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Saj pravim, da se ne zgodi nic, ce dam safely remove. :) Sicer pa ni videti, da bi ga "nevarna" odstranitev kaj motila, ker se vedno vse dela.
Nekaj me zanima... A je Mobile Partner zgolj software, ki olajsa delo z modemom, ali pa ga je za normalno uporabo potrebno instalirati na vseh masinah, kjer se bo uporabljal (t.j. da vsebuje tudi driverje)? Na Win7 mi je vecino (ali pa vse...) stvari ze instaliral po vklopu modema v USB - verjetno bi potem zadoscalo ze to, da bi na roke kreiral "dial-up" povezavo v Network Connections?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a delboy »

DuxVinedorum napisal/-a:Saj pravim, da se ne zgodi nic, ce dam safely remove. :) Sicer pa ni videti, da bi ga "nevarna" odstranitev kaj motila, ker se vedno vse dela.
Nekaj me zanima... A je Mobile Partner zgolj software, ki olajsa delo z modemom, ali pa ga je za normalno uporabo potrebno instalirati na vseh masinah, kjer se bo uporabljal (t.j. da vsebuje tudi driverje)? Na Win7 mi je vecino (ali pa vse...) stvari ze instaliral po vklopu modema v USB - verjetno bi potem zadoscalo ze to, da bi na roke kreiral "dial-up" povezavo v Network Connections?
To je namenski software, že nameščen na ključku. Lahko izvedeš tudi samostojno preko Network connectons opcije, vendar kot že sam omenjaš potrebuješ driverje, ki pa se nahajajo na ključku in ponavadi se namestijo skupaj z mobile partnerom, vendar načeloma ga lahko ignoriraš ter povežeš preko druge omenjene opcije. Če bodo težave, potem pa predlagam, da uporabljaš Mobile Partner, ker boš manj dela imel :biggrin:


Lp.
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Drzi, sem na drugi masini bolj detaljno opazoval, kaj masina pocne po priklopu modema, pa le-tega res ni instaliral (samo storage driverje). V glavnem - prvic na HSPA (prej sem samo EDGE "sprobal") in laufa sto na uro. :thumbs: Edinole pred kako uro/dvema je ene parkrat mrknila povezava (DNS sploh ni resolval); ko sem dal disconnect in se na novo konektal, je delalo, potem pa je spet slo. Omrezne tezave ali kaj drugega?
Pa ce prav vidim, pri Tusu dobis dejansko direktno "eksterno" IP stevilko in nisi znotraj enega lokalnega VPNja ranga 10.x.x.x, kot pri Mobitelu in se kje? Laufajo kljub temu kaksen firewall in se kaj blokira?
Aja, se da servise cisto disejblat, da ne laufajo v ozadju in cakajo na to, da fizicno priklopim modem? OUC.exe stalno laufa (ta tudi ene errorje v event logu obcasno zapise) in se en ali dva servisa, sicer pa imam v Mobile Partnerju izklopljen avtomatski start ob zagonu Windowsov.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a lithium »

DuxVinedorum napisal/-a:Edinole pred kako uro/dvema je ene parkrat mrknila povezava (DNS sploh ni resolval); ko sem dal disconnect in se na novo konektal, je delalo, potem pa je spet slo. Omrezne tezave ali kaj drugega?
Pa veš da sem ravno včeraj opazil enako težavo? Povezava je še aktivna, samo vse postane nedosegljivo (tudi DNS). Reconnect sicer pomaga, ampak :mislec:
Administrator neuradnega foruma
DuxVinedorum

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

A je tale predplacniski brezmejni internet paket mozno uporabljati zgolj v Tusmobil omrezju? Ali pa gre tudi v "nacionalnem roamingu" po redni ceni na kB?
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Brezmejni internet za 20 EUR?

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

samo na tuševem.
Slika
Odgovori