Mobilni telefoni Huawei

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Kaj pa recimo aplikacije, ki sem si jih sam naložil in so kljub temu, da jih nisem odprl, odprte? Recimo trenutno imam 10 aplikacij (Facebook, RealPlayer, Phono, HD Wallpapers...) odprtih. Sam jih nisem odprl danes spljoh ne.
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Samo vprašam, zakaj rabiš aplikacijo HD wallpapers?
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Dol potegnem kako ozadje, ane...
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

http://wallpaperswide.com/ =) Samo je bolj fancy če direkt iz telefona ja ;)
Slika
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Z4root je najenostavnejši način za rootat zadevo, še posebej pa pride prav opcija začasnega rootanja, če rabiš samo za pobrisat par programov. Jaz imam kar stalno rootano, ker uporabljam tudi hitrejši bootloader, ki ima že rootan kernel. Ni to noben bav bav, v primeru, da telefon rikne sta tako in tako le dve možnosti, prva je, da je zadeva softverske narave, v tem primeru sploh ni problema, ker pač poflashaš zadevo pa je problem rešen. Drugi primer, kjer telefon tako crkne, da se niti prižge več ne in posledično unroot ne pride več v upoštev pa tako in tako običajno pomeni takšno hardversko okvaro pri kateri bi bilo potrebno zamenjati celo vezje in v tem primeru tudi na servisu ne bodo šli popravljat starega hardvera, da bi videli, če je bil slučajno kernel routan in s tem garancija nična. Edini primer, kjer bi lahko bila težava z uveljavljanjem garancije, je v primeru, da ti povsem crkne touch screen, matična plata telefona pa je nepoškodovana. Torej je ta fora z izgubo garancije zaradi rootanega FW for most practical purposes takšen strah, ki je od znotraj votel, zunaj pa ga nič ni. ;)
Kar se tiče odstranjevanja bloatware-a s telefona pa obstajajo na netu seznami aplikacij za android, ki se jih lahko odstrani brez strahu, da telefon potem ne bi deloval. Jaz sem odstranjeval samo tisto za kar sem sam vedel ali pa na netu našel potrditev, da nima nobene sistemske kritične funkcije. Hint: google keywords 'android bloatware removal', 'debloatware', 'remove bloatware on android' etc.
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

tado napisal/-a:Kaj pa recimo aplikacije, ki sem si jih sam naložil in so kljub temu, da jih nisem odprl, odprte? Recimo trenutno imam 10 aplikacij (Facebook, RealPlayer, Phono, HD Wallpapers...) odprtih. Sam jih nisem odprl danes spljoh ne.

Tado, android je tako zasnovan, da nekatere aplikacije oz. bolj natančno njih servisi stalno tečejo in pri tem pokurijo kar se da malo sistemskih resursov in baterije. Zato ne pomaga kaj dosti, če jih stalno killaš v task managerju, ker se bodo, kot si tudi sam ugotovil, čez čas spet same zagnale. ;) To te ne rabi preveč sekirat, ker kadar pri aplikacijah v ozadju tečejo samo nekateri njihovi servisi(recimo za intervalno preverjanje updejtov ali pa za hitrejši zagon na zahtevo), le-ti res ne kurijo kaj dosti baterije. Sam operacijski sistem pa je tako narejen, da procese, ki se obesijo ali pa v določenem momentu zasedajo preveč resursov, da bi lahko pomembnejša aplikacija tekla brez težav, po prioriteti sam začasno killa in s tem sprosti resurse za bolj pomembne zadeve. To deluje drugače kot symbian in načeloma se userju sploh naj ne bi bilo potrebno ukvarjati s tem kaj dejansko teče v ozadju in kaj ne, ker kot sem omenil, so to lahko samo posamezni servisi aplikacij in ne aplikacije kot celota in sistem sam skrbi za to kdaj je nujno kakšno zadevo ugasnit. Najbolj enostaven način, da se znebiš teh servisov, če te res tako motijo, je da odstraniš njih programe ali pa da jih začasno zamrzneš (in potem se več ne bodo pojavljali kot aktivni v task managerju, vendar za zamrznitev ali stalno odstranitev nekaterih aplikacij potrebuješ root dostop) s programom Titanium Backup, ki ga dobiš na Android Marketu.
Zadnjič spremenil trance0, dne 15. Jun 2011 02:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Saint83
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 09. Maj 2011 22:25
Telefon: HUAWEI IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Saint83 »

Pozdravljeni

Zanima me, kako pobrišem igre iz gsm-ja (Prince of Persia, Uno,..). Imam root-anega Titanium pa mi javlja, da ne najde .apk fajlov od iger. HiSpace, doctogo in ostale pobriše, to pa ne. Ne bi jih rad samo zamrznil, ker me ikone zelo motijo.

hvala in lp
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Zanimivo, da ti ne dovoli izbrisati nobene igre. Karkoli sem sicer sam hotel odstraniti s Titaniumom je šlo stran brez problema. Na tvojem mestu bi najprej namestil najnovejši FW za tvoj telefon, če se ne motim, so bile pri meni igre odstranjene že s tem, ko sem samo firmware posodobil na najnovejšo verzijo(=B136).
Saint83
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 09. Maj 2011 22:25
Telefon: HUAWEI IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Saint83 »

A drugače ne bi šlo kakor, da upgradeam SW? Ne da se mi vsega ponovno nalagat.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Saint83 napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me, kako pobrišem igre iz gsm-ja (Prince of Persia, Uno,..). Imam root-anega Titanium pa mi javlja, da ne najde .apk fajlov od iger. HiSpace, doctogo in ostale pobriše, to pa ne. Ne bi jih rad samo zamrznil, ker me ikone zelo motijo.

hvala in lp
Vrjetno si jih sam nalagal? Potem jih lahko odstraniš pod nastavitvami za aplikacije, če temu ni tako pa preko kakšnega root explorerja. Ta druga metoda velja le za prednaložene aplikacije, nahajajo pa se v mapi /system/app.
Vrjetno bo potrebno še odstranit mape s shranjeno vsebino teh aplikacij, ponavadi pa je to v mapi sdcard ali kaj podobnega (lahko mnt/...).
Slika
Saint83
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 09. Maj 2011 22:25
Telefon: HUAWEI IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Saint83 »

Nisem jih sam nalagal. To so demo igre, ki so bile že na telefonu. Samo tega ne morem pobrisati (od stvari, ki so bile že v osnovi gor).
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Poskusi metodo, ki sem jo opisal. Ampak za brisanje iz omenjenega direktorija potrebuješ explorer, ki ima podprt tudi root način. Ikone bodo izginile že, če izbrišeš le .apk fajle, ampak če ostane še kakšna ostala vsebina le po nepotrebnem zaseda prostor na spominski kartici...
Slika
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, samo za uporabo root explorerja in za odstranjevanje teh špilov je potrebno dati tej aplikaciji super user pravice, hehe. Drugače pa imaš potem v istem direktoriju vse te aplikacije, kot je opisal Phantom. Še lažje pa je, da poflashaš z zadnjo verzijo FW in boš dobil še nekaj izboljšav, najpomembnejša je WIFI tethering, mislim, da v tem najnovejšem ROM-u potem ni več vseh teh zoprnih iger. Sicer pa pač rootanje in ročno brisanje .apk fajlov z root explorerjem ali kakšnim drugim konkretnim file managerjem.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Phantom »

trance0 napisal/-a:Ja, samo za uporabo root explorerja in za odstranjevanje teh špilov je potrebno dati tej aplikaciji super user pravice, hehe. Drugače pa imaš potem v istem direktoriju vse te aplikacije, kot je opisal Phantom. Še lažje pa je, da poflashaš z zadnjo verzijo FW in boš dobil še nekaj izboljšav, najpomembnejša je WIFI tethering, mislim, da v tem najnovejšem ROM-u potem ni več vseh teh zoprnih iger. Sicer pa pač rootanje in ročno brisanje .apk fajlov z root explorerjem ali kakšnim drugim konkretnim file managerjem.
Saj je napisal da ima rootan telefon, torej to ni problem!
Slika
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

No, kaj se zdaj razburjaš, malo nerodno sem se izrazil v prvem stavku. Mislil sem reči, da je treba bit previden, ko delaš z root explorerjem ali podobno zmogljivo aplikacijo, ki ji dodeliš super user pravice, ker lahko hitro pobrišeš kakšno reč, ki je pomembna za delovanje OS-a, zato se mi zdi po eni strani lažje samo upgrade-at zadevo. Odličen program za nalaganje ROM-ov in za vsa ostala sistemska opravila, ki omogoča, da vse delaš preko grafičnega vmesnika, je ROM Manager: https://market.android.com/details?id=c ... e=top-paid.
Odgovori