Mobilni telefoni Huawei

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Še je kdo pri x5 opazil da mu ob polnjenju ne izklopi ekrana in ga je potrebno ročno? Danes zjutraj se zbudim in telefon lepo sveti na mizi...
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Meni se je še vedno izklopil. Mogoče kakšna aplikacija zavira izklop zaslona?!
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Morem kasneje sprobat če ga budilka muči =) Druga ni nič laufalo.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Kaj gre pri meni na živce? Aplikacije, jih na silo izklopiš, vidiš njih, spet čez 5 minut vse vklopljeno. Ne moreš da verjameš. Iz 350 MB padeš na 40 MB spomina. Pa še to, ko telefon vklopim na PC suite mi napiše da ima notranji pomnilnik 500 MB prostora. A nima 1 GB. Kako je s tem?
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Tečni aplikaciji sta HiSpace in Hi Suit(brez te pač ne gre)... Hi Space pa bom danes odstranil.

Drugače pa imam naložen Go Launcher in ima zavihek "running" tako da vse aplikacije zaprem z enim klikom.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Enako. Ampak vse se ponovno vklopijo postopoma v 5 minutah.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a delboy »

Jest napisal/-a:
tado napisal/-a:Sicer off: Jest dobrodošel na forumu po 2 letih:=)
Saj sem kar reden obiskovalec... res pa je, da ne pisem veliko...

Dobrodošli g. Jest :thumbs:


Lp.
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

tado napisal/-a:Enako. Ampak vse se ponovno vklopijo postopoma v 5 minutah.
Za hitrejše in učinkovitejše delovanje android telefonov je potrebno kar nekaj 'tweakanja', da zadevo zares zoptimiziraš. Osebno sem na IDEOS-u X5 opravil sledeče zadeve:

1. upgrade-al na najnovejši overseas international ROM B136 in zamenjal default launcher z boljšim LAUNCHER PRO ter ga ustrezno tweakal za hitrejše in bolj gladko scrollanje po menijih(je ene par fint, ki sem jih našel na internetu in je ravno obratno od logike treba nastavit)
2. rootal sem telefon (dobiš root dostop in imaš možnost odstranit bloatware, tj. brezvezne programe, ki samo kurijo resurse, ne ponudijo pa nič pametnega v zameno, najboljši program za odstranjevanje tovrstne šare jeTitanium Backup);
3. naložil sem hitrejši bootloader z neta (superboot); igral sem se tudi z overclockani kerneli, a sem ugotovil, da še najbolje deluje na default frekvenci 806,4 Mhz s superboot bootloaderjem in z ustrezno konfiguriranim LAUNCHER PRO ter odstranjeno nepotrebno navlako, kar sprosti RAM in sistemske resurse ter pohitri sam OS;
4. spremenil sem nekaj vrednosti v datoteki media profiles (za bolj gladko snemanje videov s kamero) in build.prop za hitrejše delovanje OS-a, vendar še nisem stestiral do konca v kolikšni meri je predvsem snemanje videov bolj tekoče. Ostalo se je že z odstranitvijo bloatware-a, pravilno konfiguracijo LAUNCHER PRO ter hitrejšim bootloadarjem občutno izboljšalo.

Sem tudi opravil nekaj meritev v benchmark aplikaciji Quadrant in ugotovil, da se je po zgornjem tweakanju glede na default B136 ROM rezultat popravil za ca. 15-20% pri tovarniški frekvenci, sem pa preiskusil tudi dva overclockana kernela in pri višjih frekvencah v Quadrantu nisem dosegel bistveno boljših rezultatov kot na 806,4 Mhz z naloženim superbootom. Verjetno sicer tudi O/C kerneli niso bili najboljši, sicer bi bil na višjih frekvencah CPU rezultat vseeno bolj izrazito boljši, a dejstvo je, da več kot 95% userjev ne bo opazilo nobenega izboljšanja hitrosti delovanja, tudi če zadevo overclockajo na več kot 1 Ghz. Ključ, do hitrejšega in bolj gladkega delovanja je v pravilnih nastavitvah app launcherja, optimiziranem bootloaderju in odstranitvi vse nepotrebne navlake(za kar potrebuješ root dostop, glej drugo točko).

Še glede številk, Quadrant rezultati pred zgornjo optimizacijo so bili do 1300 točk, po nalaganju superboota pa sem dosegel maximum 1567 točk, ko pa sem opravil še ostalo optimizacijo, je bilo povprečje točk v Quadrantu praktično vedno čez 1500, kar pomeni povprečno vsaj za 15% izboljšanje glede na stock B136 ROM.

P.S.: Navodila za zgornje tweakanje so na voljo na internetu, ta telefon je namreč v kratkem času postal precej popularen in zato ni težko najti podatkov in navodil za optimizacijo.
Zadnjič spremenil trance0, dne 14. Jun 2011 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a enpir »

samo v vednost: sprememba roota izniči garancijo ;D
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

To ni problem, se ga da tudi unrootat in spravit v isto stanje, kot je bil pred rootanjem. Rootanje itak ni nič drugega kot dodajanje super user pravic določenim programom in seveda modifikacija kernela, ki odstrani omejitev. ;)
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a enpir »

kaj pa če ti čist crkne, da ga še prižgat ne moreš a? ;)
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Pol je pa sam še za v koš, itak sem ga dobu za en EUR, tko da se v nobenem primeru ne sekiram preveč. ;)
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a tado »

Izjava tedna:=)
Saj telefon je zelo odziven, samo mi gre na živce, ko so priklopljene kar ene aplikacije. :wallbash:
Slika
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, potem boš pač moral malce tvegat in ga rootat, če boš hotu odstranit bloatware. ;) Drugače se pa strinjam, da je telefon že v osnovi dovolj hiter in root ni nujen, se pa splača malo poigrati z nastavitvami v app launcherju, da še malce pohitriš scrollanje. Samo meni je šlo tudi na živce, da laufa vsaj 15 brezveznih programov, če nič drugega, se vsaj malo pozna na bateriji, če ti skos neki glupi service-i laufajo v ozadju. Sam sem odstranil dol vse živo, tudi glasovno izbiranje pa neke brezvezne stock native applikacije, ki vem, da jih nikoli ne bom rabil. Skupno sem pobrisal sigurno 20-30 pizdarij s Titanium Backup.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Mobilni telefoni Huawei

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Za rootanje uporabite aplikacijo z4root, ker omogoča začasni root telefona (ob naslednjem zagonu ni več rootan)!

Bi lahko naredli seznam aplikacij ki jih telefon ne potrebuje? Da nebo slučajno kateremu sesulo telefona.

- maps(ulični pogled oz. streetview, malo smešni prevod mi je pisalo)
- ispace
- voice dialer
- voice recorder
- documents on go (al nekaj takega je bilo gor)
- notepad (v bistvu tudi richpad)
- Email (seveda odvisno če uporabljate tudi druge domene kot gmail.com)
- gmail
- vse igre
zdaj pa če ste še vi kaj brisali oz. odstranjevali
Slika
Odgovori