Brezmejni Internet 24

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Natalija
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Nov 2011 14:13
Telefon: LG
Dodatni paketi: brezmejni internet
Znesek računa: 50

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a Natalija »

Azzil napisal/-a:Morem it iskat to, da ne bo zmankalo.. :greensmart:


To je velika katastrofa za uporabnike!!!

Pozdravljeni

Zanima me, kako ste zadovoljni z brezmejnim internetom? Meni kaze odlicen signal, a od njega nimam nic, non stop prekinja, prava katastrofa. Ko pa hoces oddati reklamacijo, pa ti povedo, da to ni stacionarni internet in da tako pac je ker je njihova bazna postaja pac tako narejena, da najprej sprejme klice..., tako mi je vsaj razlozila operaterka Natasa, ki me ni zelela vezati nikamor drugam, se pravi k drugemu operaterju, ker naj bi na danasnji dan delala samo ona. Uboga revica. V glavnem zelo sem razocarana nad operaterji, delovanjem interneta, ki naj bi bil brezmejen se bolj. Vse to skupaj je eno samo zavajanje potrosnika.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a enpir »

Sam ga uporabljam občasno in mi ok deluje, je pa seveda vse odvisno od lokacije kje se nahajaš... Kot so že povedali je dejansko res, da ni stacionarni internet in da lahko prihaja to takšnih stvari v kolikor je bazna postaja prezasedena, ker imajo klici/sms prednost pred prenosom podatkov... Kje se pa nahajaš ko ga uporabljaš?

No to, da te ni želela vezati nikamor drugam ne vrjamem (danes je vikend in oddelek za reklamacije vrjetno ne dela), kot tudi ne vrjamem da ti je rekla da dela samo ona? Vrjetno si v jezi zadevo malo napihnila...

nikjer ni zapisano, da ti mora zagotavljati takšno in takšno hitrost ipd, torej zakaj zavajanje? Zakaj vam je ta beseda takooo všeč, da jo uporabite kadar se vam zazdi, v resnici pa sploh ne veste pomena te besede in jo štulite vsepovsod :butec:

In pa še iz spletne strani:
Vplivi na jakost in kvaliteto signala
Za prenos signala omrežja do uporabnika mobilni operater uporablja zračne poti in ne fizičnih nosilcev, kot ponudniki stacionarnega dostopa do interneta. Na jakost in kvaliteto signala GSM/EDGE in UMTS na določeni mikrolokaciji vpliva več dejavnikov: umetne ovire (različne gradbene konstrukcije, kovinski materiali, izolacija, steklo, žaluzije, ipd.), naravne ovire (relief, ozelenitev, sneg, dež, …), adaptacije objektov, uporaba terminala znotraj ali zunaj objekta, zmogljivost in tip terminala, oddaljenost podatkovne naprave oziroma mobilnika od bazne postaje, idr.

Jakost in kvaliteta signala je zunaj objektov boljša kot znotraj, v objektih, ki so grajeni pretežno iz kovinskih materialov je znotraj objektov signal zelo šibak ali pa ga celo ni. Znotraj objekta je jakost in kvaliteta signala GSM/EDGE in UMTS različna tudi glede na postavitev terminala, kar pomeni, da lahko s primerno postavitvijo naprave oziroma terminala delno izboljšamo sprejem signala. Predvsem za USB-modeme velja, da delujejo bolje pri postavitvi v bližini oken, v smeri proti bazni postaji. Najbolj optimalno pozicijo uporabniki ugotovimo s testiranjem.
Natalija
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Nov 2011 14:13
Telefon: LG
Dodatni paketi: brezmejni internet
Znesek računa: 50

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a Natalija »

Zal ti moram povedati, da je to kar mi je rekla gospa operaterka se kako res, natvezila mi je se kup neumnosti. In res me ni hotela vezati drugam, tus pa je eno samo zavajanje, mobitel dela namrec odlicno.
Kakovost signala imam tudi odlicno, tako, da ne vem kaj zelis povedati. Zanima me samo ali ga prodajajo kot brezmejnih 24 ali ne? Ne deluje. Torej? Z moje strani je stvar popolnoma zanic. Novim uporabnikom priporocam mobitelov internet. Zal. Prodajajo kar ni omogoceno.
Pa lep dan se naprej.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Pa ti veš kaj pomeni Brezmejnih 24 ??? TO pomeni da lahko brez omejitve prenašaš podatke ne da bi dodatno plačala..... Če pa je problem v signalu ali prezasedenosti bazne postaje pa še ne pomeni da opareter zavaja... :ahhh: :confused:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a tado »

Sicer je res da ne, vendar...Gotovo obstajajo kakšne norme kvalitete storitev. Upam da niste naročnica. Sicer je v nekaterih krajih hitrost odlična. Tudi sam živim na področju, kjer je največja hitrost 160 kb/s, kar je za današnje brskanje vsekakor premalo. Svojo reklamacijo/ugotovitev pa vsekakor pošljite na info@tusmobil.si
Slika
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Eni smo obsojeni na EDGE...pa se ne pritožujemo. :P zadeva laufa hitreje proti konkurenci prav tako z EDGE signalom

Močno pa upam, da res razširijo UMTS še na podeželje kot je bilo obljubljeno...že z 2x hitrostjo EDGE (cca pou mega) bomo vsi na NE1545 zelo zadovolni - veliko sosedov pa čaka prav na UMTS, ko pride vzamejo takoj BREZMEJNI INTERNET.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a delboy »

Natalija napisal/-a:Zal ti moram povedati, da je to kar mi je rekla gospa operaterka se kako res, natvezila mi je se kup neumnosti. In res me ni hotela vezati drugam, tus pa je eno samo zavajanje, mobitel dela namrec odlicno.
Kakovost signala imam tudi odlicno, tako, da ne vem kaj zelis povedati. Zanima me samo ali ga prodajajo kot brezmejnih 24 ali ne? Ne deluje. Torej? Z moje strani je stvar popolnoma zanic. Novim uporabnikom priporocam mobitelov internet. Zal. Prodajajo kar ni omogoceno.
Pa lep dan se naprej.

Gospa Natalija niste napisala, kjera točna lokacija je to in kje vse imate te težave?

Pri Mobitelovem mobuilnem interneti ni zadeva prav nič drugačna, kakor pa pri vseh ostalih oz. Tušmobilu v tem primeru, bazna prepušča vedno najprej klice potem vse ostalo pa naj bo to omržje Mobitela ali Tušmobil-a.

Razlika med operaterji pri prepaid internetu je dejansko v tem, da je Tušmobilov 5x cenejši napram konkurence, katera se tudi ne obvezuje, da bodo na vseh lokacijah enake hitrosti, nižje ali višje.



Lp.
Odgovori