Brezmejni Internet 24

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

lithium napisal/-a:Sem pravkar reševal pri kolegici nenavaden problem. Trdila je, da ji ne dela brezmejni internet, ko je pa prenosnik prinesla k meni, je delalo vse.
No, oglasil sem se pri njej in ops.. internet res ne dela.
Modem povezan v wcdma (center Celja), poln signal, PCju dodeli IP a ne resolva niti DNS-a. Seveda pa pobere 1€ z računa :mislec:
Če ročno forsiram EDGE, pa internet dela.
No v glavnem zadevo smo predali tehnikom. Kot kaže, je nekaj narobe s celico, na katero se povezuje. Ima kdo podobne probleme v Celju?
V glavnem tale težava se razvija tako, da internet na Kidričevi v Celju spet ne dela, kljub polnemu WCDMA signalu.

TM support predlaga, da naj gre na naročniški internet, ker bo potem zadeva delala, saj imajo naročniki prednost v podatkovnem prometu :confused:
Drug predlog pa je, naj internet pač uporablja samo na lokaciji, kjer ji dela?! :headbash:

Heeeeelp!
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Mislim da ima celica blokiran GPRS promet. Večkrat se mi je to dogajalo v preteklosti.

Rešitev: klicati na klicni center in povedati, da bazna (navedeti ime bazne, tehnologija npr UMTS 2100, po možnosti še lokacijo) ne prebavi prenosa podatkov. In izrecno povedati da ni problem v nastavitvah telefona ampak v sami bazni postaji. Drugje dela, na tisti bazni prenos podatkov ne.

Da naj dežurni tehnik (ki je v klicnem centru) preveri zadevo.
Zadnjič spremenil SvetIdej, dne 06. Jul 2011 15:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

Pa saj imajo že vsaj pet klicev tam. Verjetno je kdo od tehnikov pomislil tudi na to?! :confused:
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Tako sporoč kot sem napisal.

Če ji naprimer dopoldan dela, popoldan dela pa ima Tušmobil res tako narejeno da predplačnike ob zasedenosti bazne ne spusti gor... kar skoraj ne verjamem...
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

Sem danes testiral na lokaciji, ker je uporabnica že fejst, fejst, fejst huda :)

V glavnem če pade na LAC 30, CID 35362 (kar je skoraj vedno), zadeva ne gre nikamor. Ping preko 2000ms, izgubljajo se paketki...
Če pa gre modem na CID 35366, pa zadeva leti, 3Mbit download...

Torej UMTS900 je zafilan. Sedaj moram pa naštudirat, kako naj modem pripričam, da bo ostal samo na UMTS2100, dokler ne bo kapaciteta na UMTS900 nadgrajena.

No, tehnikov mi sploh niso hoteli dati, verjetno ima Lana v klicnem centru takšna navodila :dolgjezik:
Sem dobil potem enega tehnika (malce preko vez), da sva potrdila mojo teorijo.

Lithium
Administrator neuradnega foruma
voyager
Novinec
Novinec
Prispevkov: 39
Pridružen: 20. Mar 2009 07:48

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a voyager »

Poznam podobno situacijo pri sebi na bazni LJ120, ki mi non-stop posiljuje celico 31204, ki edina nima H le 3G. Brskanje po spletu pa izgleda takole prvi klik...čakaš cca 40s da se kam premakne, potem stran odpre in klikneš drugi link pa spet 40s čakaš. Potem se te usmili in tretji in četrti klik takoj odpre nato pa spet vse skupaj crkne in čakam po 40s da se zadeva premakne. Tako je ves čas, ne glede na dan ali uro, katastrofa.

Je pa res da če se kakšno ulico premaknem se dobi druge celice, ki pa so hitrejše HSPA, samo ne bi za vsak mail hodil v sosednje ulice. No včasih pa dobim 31208 celico, ki je zelo hitra, samo je to prej izjema kot pravilo.

Skratka tu na forumu se hvali UMTS 900 men je pa po njem bolj slabo kot ne. Bazna pa ni ravno daleč ene 300m signal pa poln.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a delboy »

Bo treba kapacitete vnovič razširiti :biggrin: , nemore se zadeva nadgraditi, koliko se lahko porabi :koma:


@lithium

Poglej pod TOOLS/OPTIONS/NETWORK/zavihek NETWORK TYPE; WCDMA Preferred ter označi pod BAND namesto ALL Bands izberi opcijo GSM900/GSM1800/WCDMA 2100

Ne pozabiti še prej se disconectad :biggrin:

Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

delboy napisal/-a:Bo treba kapacitete vnovič razširiti :biggrin: , nemore se zadeva nadgraditi, koliko se lahko porabi :koma:
Upam da. V klicnem centru so ji (poleg ostalih "zanimivih" odgovorov)izjavili tudi, da na tem območju ni predvideno povečanje kapacitet. In to sredi Celja. :confused:
delboy napisal/-a: Poglej pod TOOLS/OPTIONS/NETWORK/zavihek NETWORK TYPE; WCDMA Preferred ter označi pod BAND namesto ALL Bands izberi opcijo GSM900/GSM1800/WCDMA 2100
Ne pozabiti še prej se disconectad :biggrin:
Lp.
Sem to iskal že včeraj na lokaciji, kjer je težava. Ampak nastavitev je samo GSM900/GSM1800/WCDMA900/WCDMA 2100, torej nisem s tem nič rešil.
Še kakšna ideja, kako naj modemu nastavim, da ne bo šel v UMTS900?

Thanks!
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

voyager napisal/-a:Poznam podobno situacijo pri sebi na bazni LJ120, ki mi non-stop posiljuje celico 31204, ki edina nima H le 3G. Brskanje po spletu pa izgleda takole prvi klik...čakaš cca 40s da se kam premakne, potem stran odpre in klikneš drugi link pa spet 40s čakaš. Potem se te usmili in tretji in četrti klik takoj odpre nato pa spet vse skupaj crkne in čakam po 40s da se zadeva premakne. Tako je ves čas, ne glede na dan ali uro, katastrofa.

Je pa res da če se kakšno ulico premaknem se dobi druge celice, ki pa so hitrejše HSPA, samo ne bi za vsak mail hodil v sosednje ulice. No včasih pa dobim 31208 celico, ki je zelo hitra, samo je to prej izjema kot pravilo.
To imaš pa zelo podoben primer, kot je ta, ki ga opisujem.
Malo me skrbi, da se je omrežje UMTS900 precej zafilalo ravno z množično prodajo teh 24h internet paketov :mislec:

UMTS900 ima pa težavo v mestu, ker ima precej večji domet in se celica mnogo prej zapolni z uporabniki.
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a delboy »

Očitno ima ključek E173 mal drugače za nastavit od E180 modela :confused:


Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

Ja, zgleda tako :jok:
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Ja, zgleda tako :jok:

Če se UMTS za zdaj nemore normalno uporablajti, potem morda da se označi zgolj GSM.


Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

Ja, če pa dela zelo počasi.. Če bi le nekako uspel prepričati modem, naj se spravi vedno na UMTS2100, bi delalo sehr gut.
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

modem UMTS 2100 only?
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Brezmejni Internet 24

Odgovor Napisal/-a lithium »

Kot kaže bo to edina rešitev. No, danes je na UMTS2100 celici, tako da je zadovoljna :greencool:
Administrator neuradnega foruma
Odgovori