Velikost MMS sporočila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
kolos
Znanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 28. Avg 2008 16:15

Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a kolos »

Nisem zasledil, da je bilo na forumu kaj govora o tem, zato sem odprl temo.

Zanima me koliko je lahko veliko posamezno MMS sporočilo poslano iz Tušmobilovega omrežja, da se še vedno šteje kot 1 MMS.
Na Tušmobilovi strani tega podatka nisem zasledil.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

navečji mms ki ga lahko pošleš je 300kb to velja tako za sliko kot za video...
kolos
Znanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 28. Avg 2008 16:15

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a kolos »

Deky_ napisal/-a:navečji mms ki ga lahko pošleš je 300kb to velja tako za sliko kot za video...
Hvala za informacijo. Vem, da je 300 kb nek splošen standard, vendar sem na netu zasledil, da nekateri operaterji imajo obračunsko velikost tudi nižjo, npr. 100 kb.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ja pač MMS je omejen na 300kb velikost mms-a tko da je cena fiksna...pri tušmobilu in ostala dva oparaterja mata isto velikost mms-a je 300kb.. ;)
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a enpir »

pr TM ti zihr sam en MMS odšteje (do 300kb), lhk pa čist na izi probaš pa boš vidu :-D
kolos
Znanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 28. Avg 2008 16:15

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a kolos »

enpir napisal/-a:pr TM ti zihr sam en MMS odšteje (do 300kb), lhk pa čist na izi probaš pa boš vidu :-D
Sem preveč škrt, da bi probal :-D .
V bistvu imam paket brez vključenih MMS-ov, pa tudi do sedaj nisem imel potrebe po njihovem pošiljanju. Lahko pa se zgodi, da jo bom imel, zato sem tudi vprašal po informacijah, upajoč na to, da mi bo dal odgovor kdo, ki je pri koritu. :-D
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

cena mms-a je 0,10€ in je omejena velikost na 300kb če je več pa te že sam telefon opozori...ali pa ne pošle odvisno od telefona do telefona..
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a delboy »

Deky_ napisal/-a:cena mms-a je 0,10€ in je omejena velikost na 300kb če je več pa te že sam telefon opozori...ali pa ne pošle odvisno od telefona do telefona..

To bo držalo, čeprav se je že enkrat izvedel test in je bila propustnost velikosti MMS-a na Tušmobilovem omrežju 1Mb, vendar pod pogojem da sta in pošiljatelj ter prejemnik na Tušmobil omrežju :biggrin: , kako je sedaj, bi pa mogu testirati.


Lp.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Tako je še vedno. Tušmobil podpira MMS-e do velikosti ~1MB, vsekakakor pa mora to najprej omogočat mobilnik pošiljatelja, ter prejemnik (lahko pošlješ tudi na mail. :)

Če gostuješ na Mobitelovem omrežju, veljajo njihove kapacitete (omejitev ~300kb).
Če pošiljaš iz Slovenije, velja, da se ti obračuna samo poslani MMS, ne glede na velikost.

V tujini se ti obračuna poslani MMS (ista cena kot je v Sloveniji) + velikost datoteke (po veljavnem podatkovnem ceniku).
Omejitev velikosti MMS sporočila v tujini je odvisno od operaterja v katerem gostuješ.
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
kolos
Znanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 28. Avg 2008 16:15

Re: Velikost MMS sporočila

Odgovor Napisal/-a kolos »

Se pravi, da v domačem omrežju obračunski limit ni pri 300 KB, ampak je možno, seveda ob določenih pogojih, poslati MMS velikost tja do 1MB in se bo še vedno obračunal le kot 1 MMS. Fajn!
Odgovori