Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
DuxVinedorum

Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Ze kar nekaj casa nazaj (ko je Tus izklopil nacionalni roaming v Ljubljani) sem bil "primoran" prenesti stevilko iz Tusa na konkurenco, ker so me sogovorniki precej slabo slisali (vsak drug zlog je pozrlo ali pa je bilo zelo potiho/oddaljeno, mi je bilo receno). Kako je zdaj s temi zadevami? Je izbira nacionalnega roaminga povsod mozna oz, kje je danes Tusmobil-only? Kako je s kvaliteto pogovorov na takih lokacijah, se je stanje ze kaj izboljsalo?
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a JtS® »

LJ je Tušmobil only, zuni maš povsod možnost roaminga (pomoje do konca tega leta, mogoče malo dalj). Sam po mojih izkušnjah, kjerkol je Tušmobil loviu mi je delal ql.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a enpir »

jst sm samo na Tuš omrežju in je top kvaliteta, nobenih pripomb, tudi v sami LJ je top...

kar se tiče pa LJ je pa ponekod še vedno na voljo @m omrežje....
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Meni tudi dela uredu. Imam ročno na Tuš, ker sem ob meji z Italijo..
V bajti imamo debele stene, tako da včasih prešaltam na m@, ki dobro lovi, ampak nimam težav kot ostali, ki imajo Simobil.. Počasi tudi oni razmišljajo o prehodu na tušmobil. :biggrin:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Jst tut lahko rečem kvaliteta zvoka je super...in sem celi cajt na tušmobilovem signalu in zlo retko kdaj na Mobitelovem signalu...Skratak dela super... :thumbs: in tut v ljubljani kolk sem se giblu dela tut vredi... ;-)
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a Safre »

Kar se tiče Lj - stanujem na črnuški gmajni kjer je konkretna "bela lisa" zaradi reliefa (s treh stani me obdajajo hribi) - še vedno je outdoor signal odličen, samo indor me malo baše ampak se da potrpeti. Izkušnje po preostanku lj so dobre.
Slika
blue007

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a blue007 »

v lj vsaj vic pa rozna in center je dobra pokritost

priporocam da kupis eno prepaid pa stestiras kaksen je signal pri tebi. Bi rekel vsaj 10 novih baznih je v zadnjem lettu in lj, se vec naj bi jih bilo postavljeno
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a delboy »

Nacionalni roaming je recimo še mogoč ponekod, predvsem tam, kjer Tušmobil še beleži bele lise, to so recimo dejansko kakšne mikro lokacije mogoče manjši kje še trgovski center, del kakšnega bloka, dvorišča ipd., kolikor mi je znano so v večini primerov te lokacije znane ter označene za nadlajno pokrivanje, uporabnik lahko tudi sam prispeva k izboljšavi in sicer tako, da pokliče klicni center s točnimi podatki o mikro lokaciji ter času, v večini primerov se določene stvari lahko še poglihajo s prenameščanjem parametrov same bazne postaje, kasneje pa gre pričakovati še dodatna ojačitev po mestu s samimi repetitorji na določenih lokacijah, kjer se iskaže dejanska potreba. Torej povzetek; signal je v 99,9% primerov navzoč po metropoli, kakšen meter kakor kje po stanovanju pa lahko signal še zavarira, kar se lahko prenese kot slab sprejem, vendar treba je vedeti, da tudi od modela mobilnika je dosti odvisno. Lahko iz izkušenj zagotovim, da tudi opevani mobitelov signal zavarira ter slabi po Lj.na določenih mestih.

Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tudi sam ne opažam težav tam, kjer se gibljem veliko časa (Celje in okolica), LJ, MB ...

Je pa nekaj točk, kjer je še žalostno.
Recimo pri tašči je ena črtica (ravno dovolj, da se telefon preklopi na tušmobil omrežje), potem te pa kdo kliče, pa slišiš vsako tretjo besedo. :(
Administrator neuradnega foruma
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a Safre »

Safre napisal/-a:Kar se tiče Lj - stanujem na črnuški gmajni kjer je konkretna "bela lisa" zaradi reliefa (s treh stani me obdajajo hribi) - še vedno je outdoor signal odličen, samo indor me malo baše ampak se da potrpeti. Izkušnje po preostanku lj so dobre.
Update :hurra:

Bazna postaja v gmajni je vključena - indor pokritost za GSM je skočila na poln signal, kvaliteta pogovora je fenomenalna :hurra:

Kar se tiče UMTS 2100 je indor še malo tako tako, je pa na mojem fenomenalnem balkonu BP - prijetne stvari v življenju se itak delajo na balkonu ob kavici.

Fantom iz networka in izgradenj baznih postaj :thumbs: :thumbs: :thumbs:
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a delboy »

Na tanko mesec dni so potrebovali, da te uslišijo :biggrin: :thumbs: .

Lp.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a enpir »

uuuu, kdaj bo roštilj party? :thumbs: :hurra: :nazdravje:
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a lithium »

Roštilj party? Aaaa sedaj mi je jasno, tile so tudi dobili novo bazno postajo :koma:
roštilj.jpg
roštilj.jpg (31.27 KiB) Pogledano 7800 krat
Administrator neuradnega foruma
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a Safre »

enpir napisal/-a:uuuu, kdaj bo roštilj party? :thumbs: :hurra: :nazdravje:
28.5.2010 :thumbs:

Drugače pa še kar čakam tistih pet vaških posebnežev, ki naj bi lastnoročno podrli tole pridobitev :jezen: :koma:
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Kvaliteta pogovorov LJ etc.

Odgovor Napisal/-a enpir »

hehe, a od Mobitela bazno pa ne upaja podret? :headbash: :baeh:
Odgovori