Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
blue007

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a blue007 »

jaz si naprej želim da mi doma vleče UMTS, še en 1km je oddaljen.

drugo pa da se aktivira UMTS 900, ker UMTS 2100 služi le za povečanje kapacitet omrežja.

Do tega torka je APEK zbiral pripombe glede dodelitve UMTS na 900 in 1800 Mhz. Drug teden je lahko odločba že v uradnem listu in nato le podelitev frekvenc. Po mojem je odločba Tušmobilu že spisana, samo podpis manjka ter objava v uradnem listu. Če se zavleče podeljevanje frekvenc druge mesece pa tukaj stojijo politiki oziroma GG.

Če koga zanima kaj je predlagal Ivica Kranjčevič APEK-u glede frekvenc po letu 2010 si preberite tukaj:
http://www.dreamdesign.si/pdf/Vitel_Vafer.pdf
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a lithium »

blue007 napisal/-a: Če koga zanima kaj je predlagal Ivica Kranjčevič APEK-u glede frekvenc po letu 2010 si preberite tukaj:
http://www.dreamdesign.si/pdf/Vitel_Vafer.pdf
Zanimiva prezentacija! :thumbs:
Administrator neuradnega foruma
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Jst se ne sekiram mam telefon ki podpira obe frekvenci na UMTS tako 900Mhz in 2100Mhz... nisem brezveze investiral v nov fon .... :biggrin: :jezik:
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a Azzil »

hehe... no, saj jaz tudi, ampak naj čimprej vključijo UMTS900, ker bo boljša pokritost. :greensmart:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
blue007

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a blue007 »

Nokia Siemens Network (dobavitelj anten Tušmobilu) je na UMTS omrežju dosegel hitrost 112 Mbit/s.
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

blue007 napisal/-a:Nokia Siemens Network (dobavitelj anten Tušmobilu) je na UMTS omrežju dosegel hitrost 112 Mbit/s.
Kje si to zasledil?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a delboy »

blue007 napisal/-a:uporablja se ista oprema, samo frekvenco spremenijo.

Kot je Tušmobil dejal pred nekaj meseci potrebuje za sobivanje GSM/UMTS samo posodobiti programsko opremo na baznih.

Ni logično da v več kot 50% delov Ljubljane lovi UMTS samo 1 od 5 črtic, pa še to zunaj objektov.
Pozdrav vsem forumašem Tušmobil-a :-D .

Kolikor je meni znano, Tušmobil za namestitev UMTS 2100 uporablja povsem novo hardversko opremo od Nokie, kar pomeni, da na isti lokaciji načeloma lahko istočasno uporabi in UMTS 900 ter 2100 ;-) , oprema, katera je bila pred tem, pa je omogočala vklop samo UMTS 900 ali 2100, ne glede na sam softver, kateri je seveda tudi pomemben. Kar pomeni, da na skoncentrirana mesta obstaja vejetnost, da bo deloval in UMTS 900 ter 2100 skupaj, tehnično imajo to že urejeno :-D , vse je odvisno od potrebe. Torej Tušmobil lahko z zagotovostjo trdi, da uporablja trenutno najsodobnejšo opremo namenjeno mobilni telefoniji.

Kar se tiče pokritosti s samimi baznimi postajami pa lahko povem, da sem danes ugotovil povsem novo bazno postajo opremljeno z UMTS 2100 oz. GSM na Viču blizu Murgel :-D .

Na TRR pa dvomim, da bodo postavili bazno za UMTS 2100, saj je stolpnica nekoliko previsoka za popoln iskoristek pokritosti ;-) , lahko pa da se motim :) .

Lp.
blue007

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a blue007 »

ja tuš ima tudi opremo, ki samo z nadgradnjo opreme omogoči, da njegove antene oddajajo LTE (cenovno enako stane kot so operaterji UMTS nadgradili na HSDPA).

Na Viču pri murglah je antena LJ109.

LJ102 (TRR) je pa bolj da je UMTS 900 ... da bo vsaj kvaliteten signal v moji sobi. čim manj 2100, in čim več na 900 mhz :) je pa logično da v mestrih delujeta oba 900 in 2100, pričakovano.

skoraj z 90% lahko trdim da bo umts signal drug teden v kranju in okolici.

upam da bodo tudi pri meni doma nadgradili GSM bazno (dovoljenje že ima za UMTS), ker sem prejšnji vikend testiral mobitelov umts pri meni in vleče vse do 5mbit/s. bi bilo fajn imeti hitri internet in ne samo 0,2 mbit/s.

upam da po licenci UMTS 900 čim prej naredijo pokritost GSM=UMTS in damo telefone ročno na UMTS. Ker sam UMTS deluje boljše kot hibridno GSM/UMTS.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a delboy »

blue007 napisal/-a:Na Viču pri murglah je antena LJ109..
Nevem, če je ravno ta, vendar vem, da je nova tista pri inštitutu Jožef Štefan, če se ne motim :-D .

skoraj z 90% lahko trdim da bo umts signal drug teden v kranju in okolici..
Ja fantje delajo baje s polno paro :thumbs: , tako da nekje do konca meseca se trudijo zagotoviti spodnjemu v polnem smislu besede :-D ;
http://www.tusmobil.si/index.php?option ... Itemid=103

Najbrž, da že vejo kako mora zadeva funkcionirati :diploma: .

Lp.
blue007

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a blue007 »

delboy napisal/-a:
blue007 napisal/-a:Na Viču pri murglah je antena LJ109..
Nevem, če je ravno ta, vendar vem, da je nova tista pri inštitutu Jožef Štefan, če se ne motim :-D .

Lp.
Do 12 ure mi je na FEju lovilo še vedno iz LJ109. Če je na tem inštitutu bi moralo krepko izboljšati signal na našem faksu. bi bil že čas da lahko v miru brskam med predavanji, ne pa da lovim 1 črtico na aparatu in upam da se stran odpre v 10 minutah :) potem izdate še mobilno tv in predavanja ne bodo nikoli dolgočasna :)

V rožni od danes vidim ne lovim več signali iz LJ102 ampak iz LJ150 (samo GSM). Samo čisto ne verjamem da bi bila ta iz štefana. po tem bi rekel da sta vsaj 2 novi v tem predelu lj danes. good job
blue007

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a blue007 »

potrjujem, lj150 je pri stefanu. Umts lepo lovi na fmfju
Uporabniški avatar
Strangelove
Novinec
Novinec
Prispevkov: 40
Pridružen: 08. Apr 2008 20:38

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a Strangelove »

Problem Tušmobila je verjetno bil, da je vse stavil na UMTS900, posledično ni imel TRXov za UMTS na 2100 MHz. Ko je APEK, pod novo nacionalno interesno upravo, maznil testno licenco, je pač moral UMTS900 ugasnit, ostalo je le par 2100 baznih. Sedaj pa pač delajo instalacijo TRXov z UMTS2100, za kar rabijo cajt, pa verjetno tudi pineze.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a lithium »

Jaz sem pa moral nazadnje izključiti UMTS na telefonu. Pogosto se mi je dogajalo, da je telefon ostal brez omrežja, telefon pa je izpisoval nekaj v stilu "ni dostopa do omrežja" :zacuden:
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil UMTS na 2100Mhz

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Jaz sem pa moral nazadnje izključiti UMTS na telefonu. Pogosto se mi je dogajalo, da je telefon ostal brez omrežja, telefon pa je izpisoval nekaj v stilu "ni dostopa do omrežja" :zacuden:

Handover :greensmart: , bo treba očitno dodelati še :biggrin: na določenih mestih.

http://www.freepatentsonline.com/6879830.html

Lp.
Zadnjič spremenil delboy, dne 17. Mar 2010 17:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori