Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Ena možnost bi bila da bi bile te zadeve zastonj, vendar bi bila višja naročnina. Dodatne vsebine naj se plačajo posebej, tisti ki ne uporablja pač ne plača. To je po mojem pravično.

Zaradi tega pa bi bilo dobro, da operaterji več ne bi imeli vezave, ker s tem bi odpadel strošek telefona pri mesečni naročnini (10% naročnine pri Tušu naprimer).

Telekom ima 41 mio € čistega dobička, Si.mobil bo imel med 30 in 35 mio €, Tušmobil pa je imel prejšnje leto -9 mio €. Nekje se še mora dobiti 9 mio €, kar pomeni da še ne pokrije vseh svojih stroškov, ki jih naredi.
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

Glede aparatov se nadvse strinjam se pa zavedamo, da tisti operater, ki se bo v naši državi to upal, bo propadel v enem letu. Žal so aparati gonilo mobilnih storitev...

Skrivanje stroškov v naročnini bi bilo pa res nepošteno. Potem bi vsi plačevali več, da bi imela petina naročnikov trajnike zastonj. Vinjetni sistem je najslabši sistem...

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

V glavnem stroške poslovanja preložiti na kupce/stranke. Kot sem omenil v v prejšnjih postih, stroški tiskanja, pošiljanja npr. pri e-računu odpadejo. Kje se to pozna? Nikjer. Skrivanje stroškov.... Ajajajaj... V glavnem gremo v debate, ki nimajo nič s temo o operaterju, tako da bom zaključil nisem pa dobil odgovora na post:
Vedno bolj se mi zdi, da je zadnji čas da začnem razmišljati o drugemu operaterju.
Pa ne zaradi teh centov. Zaradi splošnih zadev. Vedno se strinjamo z vsem, plačamo vse. V 4 letih sem dvakrat odplačal aneks. Vsakič v polni ceni. Niti centa manj. Dejansko se ne mislim nikoli več vezat. V 4 letih za nas stare naročnike niso naredili ma ama nič, njente, 0!
Do katerih ugodnosti smo upravičeni uporabniki, ki Tušmobilu svoj denar zaupamo že 4 leta oziroma več (razen ene, ki smo jo večkrat omenili)?
V bran stopate operaterju do onemoglosti...
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

glede vezave in ugodnosti maš moj odgovor na prejšnji strani....
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

tado napisal/-a: Do katerih ugodnosti smo upravičeni uporabniki, ki Tušmobilu svoj denar zaupamo že 4 leta oziroma več (razen ene, ki smo jo večkrat omenili)?
V bran stopate operaterju do onemoglosti...
Preostanka posta ne bom komentiral, ker sem na forumu, da pomagam in ne komentiram politike podjetja.

Kakšno ugodnost pa bi smatral kot ustrezno? Meni se zdi razbitje duopola in konstantno tiščanje cen dol celotni branži zelo velik doprinos Tušmobila.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Glede na to, da ste sami strokovnjaki na področju mobilne telefonije poznate trg mobilne telefonije v Evropi in širše zato o tem ne bi (so ljudje na mestih, ki za razvoj ponudbe in lojalnosti strank dobivajo plačilo) zato ne bom dajal predlogov. Konec koncev veste sami, kaj ponuja konkurenca v Sloveniji in drugje...
Je pa škoda mojega in vašega časa, saj sprememb ne bo. Politika podjetja...
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

Simobil tudi v apn zapeče za domačo stran wap portal, do katerega dostop ti zaračuna, je hotel uvesti letno "članarino" za prazen nič, ...

Ko bo Tušmobil na zeleni veji bo možno zvestim strankam ponuditi kar si vsekakor zaslužite.

Kakorkoli se odločiš vedno te bomo z odprtimi rokami pričakali nazaj (malo heca, ker smo za petek zvečer bistveno preresni).

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Smo vsi na istem bregu, kljub vsemu. Več pa ne bi.
V glavnem moja želja je, da se uredi paket BREZ, ki je sedaj popolnoma nesmiseln in nekonkurenčen na trenutne cene.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

tado napisal/-a:Konec koncev veste sami, kaj ponuja konkurenca v Sloveniji in drugje....
Zakaj Mobitel in Si.mobil kot praviš imajo ugodnosti? Zato imajo višjo naročnino, da ne govorim, da so hoteli zaračunati 10 €/leto.

Je pravično da Si.mobil na bobu dela izgubo, na osnovni blagovni znamki pa velikanski dobiček. Med 30 in 40% naročnine na osnovni blagovni znamki Si.mobila je čistega dobička. Si.mobil je imel v EU pred 1 letom za 1 MB prenesenega prenosa podatkov 10 € s 100 kB intervalom (9,5 € čistega dobička/MB), Tušmobil je imel ceno 1 € s intervalom 1 kB (0,45 € čistega dobička/MB).

Pri Mobitelu in Si.mobilu imaš več "private" ugodnosti, samo če poračunaš te ugodnosti vseeno preplačaš s višjo naročnino.

Ni vse zlato kar se sveti. Čeprav se zdi navidezna pocenitev pri Mobitelu in Si.mobilu, ampak njihov dobiček rasteta vsako leto v nebo (10 do 20%). Od manj denarja zagotovo ne. Pa čeprav število uporabnikov stagnira. Kakšen € pa potem lahko daš uporabnikom za kako ugodnost, ker so preplačali storitve.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Hvala ker si me razsvetlil. Bob....accccc...
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

vsak uporabnik si mora sam najti najugodnejso ponudbo za najmanj denarja oziroma svoje zelje. Pa ce je to tusmobil ali ne. Favoriziranje enega operaterja ni nikoli dobro.

Samo z odhodi od operaterjev jih je mogoce prisiliti k nizjim cenam. Ce pa uporabniki raje placajujejo kot, da bi sli drugam se cene ne bodo spremenile.
Slika
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

Ok, rabim nasvet.

Kaj mislite, kakšne so šanse da bo Nokia Asha 302 znižana na mimovrste okoli božiča in ali je realno kupiti ta telefon nov za manj kot 114, na kolikor ga ceni mimovrste?

HVala :)
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Sem malo prebrskal po internetu in ja, na mimovrste.si je najcenejša. Na Amazonu UK se jo dobi za 97, 00 EUR ( http://www.amazon.co.uk/Nokia-Asha-Free ... 348&sr=8-1 ), s poštnino te pride 110, 00 EUR, tako da je vseeno če jo kupiš pri nas. Mislim da ceneje do novega leta ne bo...
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Na FB profilu so administratorji objavili nov oglas, poleg pa:
V petem letu delovanja se še enkrat zahvaljujemo vsem, ki nam zaupate. In naj bo to uvod v stvari, ki jih zdaj decembra še pripravljamo za vas :)
:thumbs:
Potem bo le vesel december!
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

Safre napisal/-a:
tado napisal/-a: Do katerih ugodnosti smo upravičeni uporabniki, ki Tušmobilu svoj denar zaupamo že 4 leta oziroma več (razen ene, ki smo jo večkrat omenili)?
V bran stopate operaterju do onemoglosti...
Preostanka posta ne bom komentiral, ker sem na forumu, da pomagam in ne komentiram politike podjetja.

Kakšno ugodnost pa bi smatral kot ustrezno? Meni se zdi razbitje duopola in konstantno tiščanje cen dol celotni branži zelo velik doprinos Tušmobila.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2

Ja, vendar na področju subvencije mobilnikov je pa kar oligopol ratal v polni definiciji besede, :diploma:


Lp.
Odgovori