Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Safre napisal/-a:26 centov bo zaračunano dodatno na položnici Tušmobila. Tušmobil posreduje cente potem naprej banki.
b) V Ceniku fiksnih storitev Tušmobil z dne 1.2.2012 se v razdelku "Ostale storitve" za odstavkom "Oprema" doda nov naslov "Splošne storitve", kjer se doda alineja "Mesečni strošek izvedbe direktne bremenitve " in določi cena 0,26 EUR, na katero se veže opomba, da se strošek direktne obremenitve SEPA obračuna tudi v primeru, če je bila direktna obremenitev zaradi razlogov na strani naročnika ali plačnika neuspešna.
Res je da se ne spoznam na te plačila...sam men ni jasno zakaj bi mi zdaj še Tušmobil računal če mi že banka zaradi trajnika (ki je direktna bremenitev) trga 20 centov na položnico.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Najbolj zanimivo je recimo da imaš naročen e-račun (kot imam sam). Tu jim odpade že strošek tiskanja, pošiljanja. Nato imaš odprt trajnik. Položnica plačana v roku. Sedaj dobijo še 26 centov... Kaj češ lepšga.
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

Trajnika kot ga poznaš ne bo več. Banke vse delo glede SEPA direktnih bremenitev, ki nadomestido dosedanje trajnike, prelagajo na podjetja, ta zaračunavajo stranki strošek transakcije in posredujejo denar bankam. Tebi banka za proženje SEPA direktne bremenitve ne bo več nič zaračunavala direktno.

Mogoče še to razčistimo - že odprti klasični trajniki se bodo avtomatično pretvorili v SEPA direktne bremenitve, poseg s strani naročnika ni potreben.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

tado napisal/-a:Najbolj zanimivo je recimo da imaš naročen e-račun (kot imam sam). Tu jim odpade že strošek tiskanja, pošiljanja. Nato imaš odprt trajnik. Položnica plačana v roku. Sedaj dobijo še 26 centov... Kaj češ lepšga.
Jaz imam tudi e-račun + trajnik.

Ti dam moj primer:
- sedaj: Tušev račun + izvedba trajnika NLB 0,20 €
- po 1.1.: Tušev račun + izvedba trajnika Tuš 0,26 €

Če bi plačal položnico na blagajnah trgovin tuš bi plačal Tušev račun + 0,65 €. Nekateri imajo tudi 2 EUR provizije pri plačevanju položnic.
Zadnjič spremenil SvetIdej, dne 27. Nov 2012 15:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Saj imam tudi sam trajnik. Mislim na račun, ki ni v tiskani obliki. Skratka hočem rečt to, da si podjetja zmišljujejo stroške za vsako stvar...
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Kaj jim nuca 0,26 €, če morajo denar dati banki :)

Če plačaš direktno prek NLB klika bi te prišlo pa 0.36 € če se ne motim. pa še brez skrbi si. Verjetno je tudi NLB odtegnil 0,20 €, če nisi imel denarja na računu za izvedbo trajnika.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

E, o tem govorim. Z vsem se sprijaznimo. Če je pač tako, naj pa bo... Več pa ne bi.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Pogledati moraš s strani podjetja. Izvede se operacija, pa če je ta uspešno ali ne izvedena. Nekdo mora razvoj te storitve plačati.

Nekaterim podjetjem, ker je tak sistem predrag s 1.1.2013 ukinjajo trajnik (RTV ali elektro podjetja). Plačevanje bo možno le pri njih na okencu ali preko navadnega plačilnega naloga preko banke ali pošte. Še vedno je boljše dat nek mali znesek, kot meti na skrbi, da to plačaš + dražje te pride.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Imava pač vsake mnenje. Jaz sem se danes bolj razpisal zaradi vsega drugega. Post na strani 91.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

tado napisal/-a:Tega se zavedam. Govorim na splošno... Vse kar dobiš, dobiš ponudbo ob koncu vezave. Jaz je nisem prejel nikoli, ker sem prej odplačal aneks.

EDIT: Razmišljal sem o prehodu na paket BREZ, a se ustavi že tu:
Vsi klici ter SMS in MMS sporočila se zaračunavajo po tarifi 0,15 €.
problem je bil vrjetno v tem, da si vedno ko bi lahko bil deležen retenšn kampanije, prekinil aneks in se na novo zavezal. Sistem seveda ne more šteti kolikokrat ti prekineš vezavo in se na novo vežeš in ti na podlagi tega pošlje ponudbo...
BlaBla
Novinec
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Feb 2012 16:59

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a BlaBla »

Se mogoče obeta kakšna akcija kot je bilo kakšno leto nazaj s Huawei? Kakšne božične ugodnosti/cenejši telefoni?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

tado napisal/-a:Saj imam tudi sam trajnik. Mislim na račun, ki ni v tiskani obliki. Skratka hočem rečt to, da si podjetja zmišljujejo stroške za vsako stvar...

Zato skenslaš e-račun, pustiš, da ti pošiljajo položnico v tiskani obliki, pač naj bo za njih to strošek, ker očitno se ne zna ceniti zadeve. Tiskano položnico plačaš preko e-banke. Nekdo bo rekel, da je to lažje storiti z e-računom, je, vendar se to ne ceni, zato žal bo treba ostati na pisnem računu, dokler se ne spametujejo in ne bodo dejansko uporabniku prikazali korist.


Lp.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

Eracun in trajnik nista brezpogojno povezana. Se vedno lahko prejemas eracun in preklices samo trajnik.

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Ne gre se le za to. Gre se za to, da si za vsak mišji k.... izmislite svoj strošek.
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Safre »

To niti pod razno ni komentar na mestu. Kdo si je izmislil sepa sistem in ga vsilil vsem eu članicam? Tega se nismo spomnili v podjetjih. Nam je obstoječi sistem čisto odgovarjal.

Sicer pa meni tudi ne paše koliko sem pred 10 leti v tušu dobil za protivrednost 50€ in kaj za ta denar dobim danes...

Sent from my SHV-E210S using Tapatalk 2
Slika
Odgovori