Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

holden napisal/-a:Jaz sem eno zadevo pozabil vprašat na licu mesta.

Imam paket Free20.

Če zaradi slabega omrežja telefon preklopi na roaming na Mobitel, potem jaz plačam dodatno kar kličem tedaj?

hvala
Gre ti normalno iz paketa, prav tako sms-i, prenos podatkov in mms-i se ti obračunajo dodatno, tako da za to bi bilo smiselno aktivirat blokado prenosa v nacionalnem roamingu.


Lp.
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

Torej samo internet in mms se plačata?
Ker mi je nekaj malenkost nerazumljivo. Podpisal sem 27.12., aktivirali so me 30.12., naročnino sem plačal sorazmerno, med drugim mi pa na računu piše odhodni klici - omrežje Si.mobil - 00:05:00 merskih enot po 4 cente kar je zneslo 21 centov + odhodni klici - omrežje Mobitel - zneslo 10 centov.
Znesek je smešno nizek, vendar me zanima zakaj sem to dodatno plačal? Sem prekoračil sorazmerne minute v teh dveh dneh (to pomeni 400 minut deljeno s 30 krat dva dni?) ali je to zaradi roaminga mogoče bilo?
Me samo zanima, da ne dobim astronomskega računa naslednji mesec slučajno :)

Hvala :)
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

holden napisal/-a:Torej samo internet in mms se plačata?
Ker mi je nekaj malenkost nerazumljivo. Podpisal sem 27.12., aktivirali so me 30.12., naročnino sem plačal sorazmerno, med drugim mi pa na računu piše odhodni klici - omrežje Si.mobil - 00:05:00 merskih enot po 4 cente kar je zneslo 21 centov + odhodni klici - omrežje Mobitel - zneslo 10 centov.
Znesek je smešno nizek, vendar me zanima zakaj sem to dodatno plačal? Sem prekoračil sorazmerne minute v teh dveh dneh (to pomeni 400 minut deljeno s 30 krat dva dni?) ali je to zaradi roaminga mogoče bilo?
Me samo zanima, da ne dobim astronomskega računa naslednji mesec slučajno :)

Hvala :)

Sorazmerno z naročnino, si prejel tudi sorazmerno količino enot ;) , tako da jaz verjamem, da si jih v tistem mesecu porabil več, kakor si jih pa prejel. Če upoštevava, da si stvar prejel tik ob novem letu in da si 31.12.2011 najbrž opravil kakšen klic več kot ponavadi ter poslal sms-e, potem je možna večja poraba, glede na dodeljene enote. Ti se sedaj fokusiraj na mesec januar, torej od 01.01.2012 do 31.01.2012 :thumbs:


Lp.
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

Okej, se mi je zdelo, da je tako :)hvala

imam pa še eno vprašanje, to sem tudi namreč pozabil vprašati. Kako se pravzaprav seštevajo minute? Se zaokrožujejo? Torej če opravim dva klica, enega 25 sekund, drugega pa 35 sekund, mi dasta ta dva skupaj eno ali dve minuti? To pomeni če se klic dolg minuto in eno sekundo šteje kot dve minuti ko prekinem? Hvala!
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

če je 30 sekundni (brezmejni) interval je 1 minuta in 30 sekund
če je 60 sekundni (free) interval se ti obračuna kot 2 minuti
Slika
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

Aha. Torej bo treba pazit dolžino klicev, hm hm.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

holden napisal/-a:Aha. Torej bo treba pazit dolžino klicev, hm hm.
Dosti nimaš kaj pazit na dolžino klica ker če je 60 sekundni interval ti bo odštelo celo 1 minuto če se boš samo pogovarjal 2 sekundi...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

mislim je to, da jih bo potrebno potem v celoti izkoristiti ;)
neno3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Dec 2011 23:49
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a neno3 »

Selinchy napisal/-a:
neno3 napisal/-a:Pozdravljeni vsi,
Kaj mi lahko nekdo preveri oz.komentira naslednjo zadevo:
s partnerko sva pred enim tednom sklenila naročnino pri Tušmobil-u in hotela sva vzeti tudi nova telefona (Xperia Arc S in Samsung ACE). Ker jih ni bilo na zalogi, smo se zmenili da nas bodo pač poklicali ko bodo prispeli na zalogo.
Danes pa ravnokar gledam spletno stran in so cene aparatov višje oz.sploh ne morem skleniti naročnine FREE 5 in Internet (Opcija Telefon 16). Enostavno to ni več možno. Ali sem upravičen do aparata Xperia Arc S po ceni 1€ (FREE 5, plus Internet 16€), ali moram vzeti dražji paket? To se mi zdi noro, ker sva se s partnerko odločila za Tuš ravno zatradi cen aparatov. Če je tako, pol pa grem kr takoj nazaj na Simobil.
Da ne omenjam Samsung ACE, ki sva ga naročila po ceni 129, danes na spletni strani pa vidim da je 149€.
Prosim za kakršnokoli info. Hvala vnaprej.
Samo da še dodam - vsi, ki ste decembra naročili telefon, ga lahko dobite tudi na varianto FREE5 + Opcija T16 ali T23, tako da ... se ne bo potrebno vračati na Simobil ;)

Pozdravljeni :)
Se opravičujem, ker nisem odgovarjal, ampak nisem neki dosti preverjal forum zadnje dnji, ker smo se pač že telefonsko zmenili da bo vse OK :thumbs: , tako da ne bo treba pobirati šila in kopita.
Vglavnem, sorry za malo vroče krvi in pošiljam pozdrave VSEM :nazdravje:
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Rocky »

TM naj zrihta SMS loto =)
Slika
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a krepki »

Na brezmejnem multipaketu sem prejšni teden hotel aktivirat brezplačne klice med prijatelji zadevo sem aktiviral,kasneje pa po pomoti izbrisal,ko sem ugotovil da sem naredil napako sem naredil aktivacijo še enkrat ampak mi je takoj zaračunalo 5€,ker je menda vsak naslednji vklop plačljiv.

To seveda zastopim samo sedaj ko gledam na moj tušmobil si nimam aktivirane nobene številke za brezplačne pogovore.

Danes sem prenesel tudi ženino telefonsko iz simobila na brezmejni multipaket in me zanima če na njeno telefonsko aktiviram njeno in mojo številko ali mi bo spet zaračunan znesek 5€?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

krepki napisal/-a:Na brezmejnem multipaketu sem prejšni teden hotel aktivirat brezplačne klice med prijatelji zadevo sem aktiviral,kasneje pa po pomoti izbrisal,ko sem ugotovil da sem naredil napako sem naredil aktivacijo še enkrat ampak mi je takoj zaračunalo 5€,ker je menda vsak naslednji vklop plačljiv.

To seveda zastopim samo sedaj ko gledam na moj tušmobil si nimam aktivirane nobene številke za brezplačne pogovore.

Danes sem prenesel tudi ženino telefonsko iz simobila na brezmejni multipaket in me zanima če na njeno telefonsko aktiviram njeno in mojo številko ali mi bo spet zaračunan znesek 5€?

Torej, če dodaš dodatno tel.št. se ti ne bo obračunalo, obračunalo se bo njej, v kolikor zapusti tvojo skupino :greensmart: in se za tem priključi drugam, ker na en krat ne gre biti v dveh skupinah. vsaki tel.št. V skupini pripada vsaki tel. št. po 250 minut za pogovore znotraj same skupine.


Lp..
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Roky »

Ali je to normalno, da sem velikokrat, ko me kdo kliče nedosegliv, čeprav je mobitel vklopljen in deluje normalno!! Vem samo, da se mi predno sem prišel na tušmobil to ni dogajalo nikoli, če je bil mobitel vklopljen. Potem pa le dobivam smsje o času nedosegljivosti, meni pa nič jasno :ne: :ne:
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a pierson »

Roky napisal/-a:Ali je to normalno, da sem velikokrat, ko me kdo kliče nedosegliv, čeprav je mobitel vklopljen in deluje normalno!! Vem samo, da se mi predno sem prišel na tušmobil to ni dogajalo nikoli, če je bil mobitel vklopljen. Potem pa le dobivam smsje o času nedosegljivosti, meni pa nič jasno :ne: :ne:
ce imas vkljucen prenos podatkov, in ti recimo pobira mail ali pa se povezuje na internet, potem je telefon ce je v EDGE omrezju, nedosegljiv.
mislim da pri mobitelu je telefon ceprav dela internet na EDGE, dosegljiv in ce te kdo poklice ti prekine internet ter vzpostavi klic, pri tusu pa je nedosegljiv
Uporabniški avatar
bobni
Znanec
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18. Sep 2011 18:28
Telefon: iPhone 4
Znesek računa: 11,98

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a bobni »

/sarcasm on
Ful dobro so izboljšali free sms-e na fb-ju. Velik boljše kot prej! :thumbs:
/sarcasm off
Mi zdej kdo pove kaj je drgač? :biggrin:
Nimaš še dropbox-a? Preizkusi ga tukaj in prejmi 250MB bonusa.
Odgovori