Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

je res, samo je še vseeno 24m vezava ;)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

delboy napisal/-a:
neno3 napisal/-a:OMG.....torej če povzamem. Pred enim tednom sem sklenil naročnino SAMO ZARADI UGODNE CENE TELEFONA-1€ (ki ga ni bilo na zalogi), in zdaj ga bom moral plačati celih 369€. Moja partnerka pa (enak primer....ni bilo telefona na zalogi), pa namesto 129€ mora plačati 219€.

A ima kdo kake info kako lahko poberem "šila in kopita" od tu? Lahko kako izpodbijam pogodbo? Mislim da sva storila življenjsko napako s tem, ko sva šla k Tušmobilu.
Ima kdo kak nasvet? Kdorkoli???

Življensko napako zagotovo nista storila.


Navedi izbrana paketa pri Tušmobilu, pa bomo takoj naredili primerjavo naspram ostalih oz. bomo takoj izvedli ali je bila dejansko življenska napaka storjena :thumbs:


LP.

Neno3, še zmeraj čakamo, katere pakete imate izbrane, da izvedemo primerjavo ter dejansko ugotovimo, če je prišlo do življenske napake. To verjamem, da še marsi koga zanima.
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Roky »

Sam nekaj bi želel vprašati in sicer sedaj ko ste podražili inpulze, se lahko zastonj zamenja paket iz FREE 5 na FREE 15?? In do kdaj je to možno, če sploh je? In če se paket zamenja še v tem mesecu, se potem pri računu za tekoči mesec šteje še paket 5 ali že paket 15?? Upam da sem dovolj jasno napisal :)
Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Cenik storitev: http://tusmobil.si/obvestila.html
http://tusmobil.si/files/downloadDirect/382
2 obvestilo:
OBVESTILO O SPREMEMBI CEN 30.12.2011
Uporabnike Tušmobilovih naročniških paketov FREE obveščamo, da se s 01. 02. 2012 spremenijo cene storitev, opravljenih po porabi v posamezni paket vključenih količin in sicer:
• Klici v fiksna in mobilna slovenska omrežja 0,1200 EUR/min
• SMS sporočilo 0,1200 EUR
• MMS sporočilo 0,1200 EUR
• Prenos podatkov v omrežju Tušmobil 0,1200 EUR/MB

V izogib dvomu navedene spremembe ne vplivajo na klice in druge storitve (SMS, MMS, prenos podatkov; skupaj s klici “storitve”) za posebne in komercialne številke, ali storitve, ki so prejete ali vzpostavljene iz tujine ali klice v tujino. Cene vključujejo DDV.

Od objave sporočila o spremembi Pogojev do njihove uveljavitve imajo uporabniki pravico v skladu z določili 3. odst. 85. člena Zakona o elektronskih komunikacijah brez odpovednega roka in brez sankcije odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Ta pravica ne posega v siceršnje lastnosti pogodbenega razmerja, ki določajo obveznost plačila sorazmernega zneska ugodnosti ob odpovedi pogodbe pred potekom minimalnega obdobja.
Prehodi med paketi: http://tusmobil.si/pomoc-in-informacije ... aketi.html

Naročnina se ti obračuna tako, da se ti stari del NR zmanjša, od novega paketa pa dobiš količine glede še na preostanek meseca.
Slika
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

Roky napisal/-a:Sam nekaj bi želel vprašati in sicer sedaj ko ste podražili inpulze, se lahko zastonj zamenja paket iz FREE 5 na FREE 15?? In do kdaj je to možno, če sploh je? In če se paket zamenja še v tem mesecu, se potem pri računu za tekoči mesec šteje še paket 5 ali že paket 15?? Upam da sem dovolj jasno napisal :)
Hvala za odgovor!
Sicer to nima nobene povezave z impulzi, ampak lahko zamenjaš paket s 5ke na 15ko, vendar brez stroškov prehoda žal ne bo šlo. Ti so: 10,00 €.

Če ta mesec zamenjaš paket, tj. recimo 09.01.2012, (s tem da menjava paketa traja do 5 dni) se ti obračuna polovica stare naročnine, tj. za Free5 (recimo 3,00 €) in del nove naročnine (recimo okrog 7,00 €).

Vse jasno? :)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

ponavadi je sprememba paketa narejena še isti dan.

Če te 9. januarja priklopijo imaš na računu
- 10 € sprememba paketa
- 29% * Free 5 (5 €)
- 71% * Free 15 (15 €)
Slika
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Kje lahko poravnam Tušmobil-ovo položnico brez stroškov provizije?
Slika
Slika
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Roky »

_
Zadnjič spremenil Roky, dne 10. Jan 2012 13:23, skupaj popravljeno 1 krat.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

avgi napisal/-a:Kje lahko poravnam Tušmobil-ovo položnico brez stroškov provizije?

Na vseh PE parv od Tušmobila, seboj imej svojo prejeto položnico, sicer ti bodo znali obračunati ponovno tiskanje.

http://www.tusmobil.si/pomoc-in-informa ... sta.html#E


Lp.
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

neno3 napisal/-a:Pozdravljeni vsi,
Kaj mi lahko nekdo preveri oz.komentira naslednjo zadevo:
s partnerko sva pred enim tednom sklenila naročnino pri Tušmobil-u in hotela sva vzeti tudi nova telefona (Xperia Arc S in Samsung ACE). Ker jih ni bilo na zalogi, smo se zmenili da nas bodo pač poklicali ko bodo prispeli na zalogo.
Danes pa ravnokar gledam spletno stran in so cene aparatov višje oz.sploh ne morem skleniti naročnine FREE 5 in Internet (Opcija Telefon 16). Enostavno to ni več možno. Ali sem upravičen do aparata Xperia Arc S po ceni 1€ (FREE 5, plus Internet 16€), ali moram vzeti dražji paket? To se mi zdi noro, ker sva se s partnerko odločila za Tuš ravno zatradi cen aparatov. Če je tako, pol pa grem kr takoj nazaj na Simobil.
Da ne omenjam Samsung ACE, ki sva ga naročila po ceni 129, danes na spletni strani pa vidim da je 149€.
Prosim za kakršnokoli info. Hvala vnaprej.
Samo da še dodam - vsi, ki ste decembra naročili telefon, ga lahko dobite tudi na varianto FREE5 + Opcija T16 ali T23, tako da ... se ne bo potrebno vračati na Simobil ;)
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

avgi napisal/-a:Kje lahko poravnam Tušmobil-ovo položnico brez stroškov provizije?
Mislim, da se da to zgolj v MMC centrih, tj. Planet Tuš Celje, Maribor, Ljubljana, Koper, itd. :)
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Roky »

A ne piše, da lahko zaradi te podražitve brez odpovednega roka in brez sankcije odstopiti od naročniške pogodbe?? Torej kaj se potem bolj splača prekinit pogodbo in potem takoj sklenit novo za FREE15?? Ali ni isto, da samo spremenim iz FREE 5 na FREE 15, brez raznih prekinitev?

Aja pa še nekaj glede e-računa? Kako je s tem, ko sem sklenil naročnino sem se naročil tudi na e-račun. Ampak na mailu oz. v "mojem tušmobilu" nimam nikjer opcije, da kar direktno takoj plačam račun. Ker po pošti pa sem račun dobil... Edino, če moram še tam v "mojem tušmobilu" še nastavit, ko sem opazil e-račun nastavitve(tiste možnosti, ko so: vkluči e-račun, uporabi bančni račun,uporabi e-naslov, itd...)
In hvala za odgovore!
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

Selinchy napisal/-a:
avgi napisal/-a:Kje lahko poravnam Tušmobil-ovo položnico brez stroškov provizije?
Mislim, da se da to zgolj v MMC centrih, tj. Planet Tuš Celje, Maribor, Ljubljana, Koper, itd. :)

To se tudi samo smatra pod PE.


Lp.
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Selinchy napisal/-a:
avgi napisal/-a:Kje lahko poravnam Tušmobil-ovo položnico brez stroškov provizije?
Mislim, da se da to zgolj v MMC centrih, tj. Planet Tuš Celje, Maribor, Ljubljana, Koper, itd. :)
Hvala za odgovore sam zanimal me je ali grem lahko do posrednika ali Tušmobil center. Ali vam dela odzivnik za prenesene številke?! Meni še vedno ne!? :confused:
Slika
Slika
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

Jaz sem eno zadevo pozabil vprašat na licu mesta.

Imam paket Free20.

Če zaradi slabega omrežja telefon preklopi na roaming na Mobitel, potem jaz plačam dodatno kar kličem tedaj?

hvala
Slika
Odgovori