Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
jnce
Znanec
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 17. Maj 2011 20:30
Telefon: Ideos X5
Znesek računa: 0€

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a jnce »

@slo_kopite pozdravljen na forumu :greensmart: :greensmart:
Slika
slo_kopite
Novinec
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 18. Avg 2011 13:10
Telefon: SE Xperia Ray

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a slo_kopite »

jnce napisal/-a:@slo_kopite pozdravljen na forumu :greensmart: :greensmart:
Se mi zdiš nekam znan po imenu ti jnce, pa se ne spomnem od kje... :nevem: :biggrin: Vseeno pozdrav nazaj :)

Sicer pa, da odgovorim na tvoj post, delboy, mislim da bo kar dovolj ja, do zdaj ne vem če sem že kdaj prekoračil 200min/mesec vse skupaj, močno dvomim. Govorim zelo malo, najbolj so na udaru smsi, pa še to ne v nekih gromozanskih količinah.

Tole s kartico se mi zdi iz izkušenj drugih zdi najbolj uporabno, mislim da bom res skočil do trafike po eno predplačniško, pa da vidim pri čem sem. Lociran sem cca. 2km iz centra Nove Gorice, torej glede na to ne bi smelo biti problemov, v moji bližini so 4 bazne postaje, kolikor sem videl iz zemljevidov na dreamdesignovi spletni strani, ampak vem iz izkušenj da mi je po stanovanju simobilov signal zelo slabo lovilo, po nekaterih sobah je večkrat prekinjalo in UMTS signala tudi nisem dobil, ampak pričakujem da bo, glede na podatke o pokritosti, s tušmobilom bolje. Bom si pa vzel čas in malo stestiral tudi hitrost interneta s simobilovo in tušmobilovo kartico pa malo primerjal.
jnce
Znanec
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 17. Maj 2011 20:30
Telefon: Ideos X5
Znesek računa: 0€

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a jnce »

Tole s kartico se mi zdi iz izkušenj drugih zdi najbolj uporabno, mislim da bom res skočil do trafike po eno predplačniško, pa da vidim pri čem sem. Lociran sem cca. 2km iz centra Nove Gorice, torej glede na to ne bi smelo biti problemov, v moji bližini so 4 bazne postaje, kolikor sem videl iz zemljevidov na dreamdesignovi spletni strani, ampak vem iz izkušenj da mi je po stanovanju simobilov signal zelo slabo lovilo, po nekaterih sobah je večkrat prekinjalo in UMTS signala tudi nisem dobil, ampak pričakujem da bo, glede na podatke o pokritosti, s tušmobilom bolje. Bom si pa vzel čas in malo stestiral tudi hitrost interneta s simobilovo in tušmobilovo kartico pa malo primerjal.
Če prideš jutri na rally v Ajdovščino ti dam predplačniško kartico ker zdaj jo ne rabim več :biggrin:
Slika
slo_kopite
Novinec
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 18. Avg 2011 13:10
Telefon: SE Xperia Ray

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a slo_kopite »

Če prideš jutri na rally v Ajdovščino ti dam predplačniško kartico ker zdaj jo ne rabim več :biggrin:
A ni nona nič klicala iz toplic z njo, ko si mi takrat rekel da boš dal njej, ko odrabiš :joint:
jnce
Znanec
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 17. Maj 2011 20:30
Telefon: Ideos X5
Znesek računa: 0€

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a jnce »

Še telefona ni znala u roke primt ne pa da bi z njim klicala :P :headbash: :greensmart:
Slika
MPodlesnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Avg 2011 23:29
Telefon: LG Optimus 2x CM7
Znesek računa: 20

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a MPodlesnik »

Phantom napisal/-a:Jaz sem jih že kar nekaj prepričal za prestop, tud celotno familijo z izjemo sestre, ki še ima vezavo pri simobilu. Pa tudi vedno več ljudi okrog sebe razmišlja oz se že odloča za prestop k Tušmobilu. Vrjamem da je marsikje tako ;) Torej tole je vse voda na mlin Tušmobila, zdaj pa le po pameti naprej.
Res je, tudi jaz prihajam iz Si.Mobila, in sicer paketa Orto U nulo + mobilni paket 501...skratka za isto ceno oz. še manj dobim pri tušu več zato sem se tudi odločil za menjavo pa tud če mam kje manj signala. definitivno pa je po skoraj 2 letih uporabe simobila njihov data connection v totalnem kurcu če se lahko tak izrazim :)

Upam na pozitivne stvari pri tušu...aja vzel sem paket vesolje + huawai x5 za 1eur, ki ga pa že veselo uporablja moja punca, pravtako na paketu vesolje :)

LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

Odlično,več nas je, boljših ugodnosti se lahko še nadejamo :thumbs:

Upam samo, da ste dobro premislili oz. testirali, kako pa kaj je na vaših lokacijah pokritost,dobro lahko povem, da se pokritost nadaljuje, vendar za ta čas bodi te malo potrpežljivi tisti, kjer vam zadeva še ne laufa na polno, kakor nam ostalim :biggrin:

Lahko povem, da ni pozabljeno na vas :diploma:

Če se samo spomnem pred 1 letom, kako je bilo, je danes zadeva takšna kot, da je Tušmobil na tržišu skoraj že deset let :joint:


Lp.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Letos upam, da jih bo vsaj 550 baznih, če ne še več ;) Da bo število baznih kot pri Si.mobilu leta 2008. Druge leto pa vsaj 650 da bo kot je bilo pri Si.mobilu leta 2010 :D Če me spomin ne vara, so v reviji Connect leta 2008 zapisali, da je Si.mobil s 550 baznimi kar dobro pokril Slovenijo :greensmart:

Je pa razlika v gradnji omrežja. Si.mobil je najprej pokril Slovenijo s 99,6% prebivalstva. Šele na to izboljšal kvaliteto signala (v mestih, ...). Tušmobil pa je najprej dobro pokril mesta in na koncu (od prejšnjega leta) pokriva boljše podeželje. Zato ima SI.mobil v preteklosti ob enakem številu baznih večji % pokritosti kot Tušmobil.

Sem dodal v to primerjavo še Mobitel:
http://www.dreamdesign.si/informacije/m ... vanja.html

Ko bo omrežje zgrajeno, pa bo mala malica nadgrajevat omrežje.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

Trenutno se pokrivajo luknje, glede na že pridobljena dovoljenja in nadgrajuje omrežje, kjer je potrebno :thumbs:


Lp.
lujko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 09. Jun 2011 15:22
Telefon: Samsung Galaxy S2
Dodatni paketi: Brezmejni internet
Znesek računa: 37.43

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a lujko »

Pri nas sploh ni signala.Niti osnovnega GSM.Je pa kr velika luknja na širšem našem območju kjer ni signala.Upam,da se kmalu kaj spremeni.Sem pa iz vasi Kuteževo, 10km izven Ilirske Bistrice.Mobitel ima pri nas npr. HDSP+ do 21,6. z dobro pokritostjo.
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Slika
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Pa tudi 701 ne bi bila slaba.
Slika
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Pri Tušu bi lahk ponudili en takle paket v jeseni ali ALL INCLUSIVE INTERNET.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

All inclusive internet je ze sedaj pri Tušmobilu neomejno za 20 €. pri T-Mobile paketih nisi prebral drobni tisk: po tej pa tej količini v paketu gre tudi na 128 kbit/s, plus da imaš še omejitev hitrost prenosa podatkov. :biggrin:
Plus pri Tušmobilu je omejitev prenosa nad 20 GB. Za dodatnih 19,90 € si lahko zakupiš v mesecu še 30 GB. Oziroma teh dodatnih paketov si lahko zakupiš neomejeno :greensmart: Kdo je car pol a? :thumbs: za 40 € pri Tušu lahko imaš 50 GB polne hitrosti in potem 128 kbit/s. Lahko pa za 60 €/mesec imaš 80 GB polne hitrosti in nato 128 kbit/s.

A1 je od Telekom Austria in prvi paket je zelo podoben paketu Si.mobilovim ZAME => vključeni le pogovori. SMS/GPRS/MMS pa treba dodatno zakupiti. Z eno besedo šit od šita :greensmart:

Tuševi paketi brezmejni in paket All inclusive so še vedno najboljši paketi (celo v Evropi). => Enote veljajo za klice/SMS/MMS/GPRS. Da ne govorimo da 1 paket lahko uporablja 5 ljudi.

Mislim, da glede inovativnosti bolje ne gre :joint:
Slika
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Hvala za pojasnilo. :thumbs: Kateri od evropskih operaterjev še uporablja enote?
Slika
Slika
Odgovori