Novo pri Telemachu

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

kmetek napisal/-a:najmanjši paket :P

Recimo tale varjanta je dost zanimiva, da je najnižji paket izbran ter da mesečni obrok ni prevelik;

Paket Free 5 + opcija 16 (1GB prenosa podatkov), to je skupaj 21€ na mesec za dve leti. Takoj pa plačaš 159€. Na koncu te telefon pride 543€ s tem, da si za vsak plačan obrok prejel še 1 GB prenosa podatkov dodatno :biggrin:


http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni.html#m_mid153



Lp.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

mazho napisal/-a:Bodo Opcije telefon možne samo za zgoraj navedene telefone ali za vse telefone v ponudbi?
trenutno samo določeni aparati, kasneje pa vsi...
soldier
Novinec
Novinec
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Apr 2011 19:51

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a soldier »

Zelo dobro, pohvaljen Tušmobil :joint:
dolph
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 26. Sep 2011 13:03
Telefon: HUAWEI IDEOS X5 pro

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a dolph »

Mene pa zanima zakaj so se telefoni podražili tisti, ki so sedaj v opciji telefon. Če primerjam samo HTC Sensation je bila prej cena v paketu FREE 20 329 EUR sedaj je brez opcije 429 EUR, Samsung Galaxy S II je bila cena v istem paketu 419 EUR sedaj je 519 EUR seveda brez opcije telefon !? Ne vem kje je sedaj fora, da najprej je bila cena za 100 EUR nižja sedaj jo pa zvišajo in ponudijo opcije !? :?:
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

niso se podražili, temveč so se le znižale subvencije, so pa zato ponudili Opcijo telefon kot obročno odplačevanje...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

dolph napisal/-a:Mene pa zanima zakaj so se telefoni podražili tisti, ki so sedaj v opciji telefon. Če primerjam samo HTC Sensation je bila prej cena v paketu FREE 20 329 EUR sedaj je brez opcije 429 EUR, Samsung Galaxy S II je bila cena v istem paketu 419 EUR sedaj je 519 EUR seveda brez opcije telefon !? Ne vem kje je sedaj fora, da najprej je bila cena za 100 EUR nižja sedaj jo pa zvišajo in ponudijo opcije !? :?:

Nek kompromis je bilo potrebno poiskati za tiste, ki uporabljajo nižje pakete, ob enem pa bi radi imeli telefon višjega ranga.

Opcije oz. obrok ni stran metan denar, ampak imaš zraven še dodaten zakup prenosa podatkov.

Danes človek težko kar tako, plača v kešu nek telefon 300, 400, 500 ali več EVR.

Sedaj se dejansko omogoča, da tisti, ki še niste/niso prešli iz razno različnih Nokii, na konkretne Android telefone, to me neki spominja na cajte, ko so se pri nas začeli uveljavljati leasing krediti za avte, čez noč so dejansko ljudje iz Yugotov prešli na nove limuzine iz zahoda :biggrin:


Lp.
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Saj vem, da ste tukaj nekateri zelo blizu Tušmobilu, ampak ni treba zavajat in resnico zavijat v vato.
Lahko rečete kar hočete, ampak tole je zgolj kruta in visoka PODRAŽITEV. Vi jo imenujte znižanje subvencije, ali pa brezobrestni kredit, ampak zame, ki sem imel namen v bližnji prihodnosti kupit HTC Sensation se je ta pravkar PODRAŽIL za 130!! evrov. S tem ste padli v slovensko povprečje nategatorskih operaterjev, ki ti v zameno za zvestobo najprej vzamejo kos denarja, ostalo pa scuzajo počasi po obrokih. Ob prestopu iz Mobitela sem bil prepričan, da sem naredil pametno potezo,trenutno pa nisem več prepričan.
Mogoče še prava opcija zame: http://www.mobisvet.si/index.php?page=s ... 56&lang=sl
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

podražitev bi bila če bi se spremenila tudi mpc...

Jah glej, nihče te ne sili da kupiš po subvencionirani ceni, še vedno imaš na voljo prosto prodajo ter ostale prodajalce ali Mobi Svet ipd... Preveč jih je na trgu, da bi se človek sekiral, izbereš najcenejšega ;)
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Se je cena, katero mora uporabnik plačati za enako stvar, zvišala za 130 evrov? JA!
Pa naj bo po tvoje.Tušmobil je znižal subvencije za 50%. Za leporečenje po medijih bo čist kul. Za navadnega uporabnik pa je to navadna podražitev.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Safre »

kruljavcev napisal/-a:Se je cena, katero mora uporabnik plačati za enako stvar, zvišala za 130 evrov? JA!
Pa naj bo po tvoje.Tušmobil je znižal subvencije za 50%. Za leporečenje po medijih bo čist kul. Za navadnega uporabnik pa je to navadna podražitev.
Stranke od Tušmobila zahtevajo boljšo pokritost, nemoteno delovanje omrežja, nove storitve, nove tehnologije. Vse to stane. Sicer pa imaš na izbiro kar nekaj modelov, ki so še vedno subvencionirani po starem modelu ...
Slika
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Povejte torej, da ste podražili. Kje je problem? Govoričenje o preoblikovanju ponudbe zaradi potreb uporabnikov je tako Siolovsko.
dolph
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 26. Sep 2011 13:03
Telefon: HUAWEI IDEOS X5 pro

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a dolph »

Jaz sem mnenja, da je to čista podražitev, če je navedeno na spletni starni TM , da je cena v redni prodaji za Samsung Galaxy S II 659,00 EUR, ta pa stane NOV, če ga kupiš v tujini 417,00 EUR, potem pa res nevem kaj to pomeni, da se je subvencija zmanjšala na telefon, če ga tuji trgovci prodajajo brez subvencij cenejše!? :ne:
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Safre »

kruljavcev napisal/-a:Povejte torej, da ste podražili. Kje je problem? Govoričenje o preoblikovanju ponudbe zaradi potreb uporabnikov je tako Siolovsko.
Nihče ti ne osporava, da se je omenjeni model podražil - imaš možnost nakupa na obroke za katerega dobiš določeno količino prenosa podatkov, lahko se odločiš za drug model, ki se ni podražil ali pa kot si že sam ugotovil, kupiš telefon drugje v prosti prodaji in pri tušmobilu vzameš 25% popust na naročnino. Opcij je veliko, trg je odprt, življenje je kratko ...
Slika
Uporabniški avatar
Gizoman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 26. Nov 2011 12:02

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Gizoman »

Da ne bo nesoglasij to je primer, ki je meni po godu:

FREE5 (-25%) + 1gb podatkov x 24 mesecev = 210 eur (240 eur brez popusta)
Če to primerjamo z:
FREE5 + opcija telefon 16/mesec x 24 mesecev + SAM Galaxy S2 = 663 eur

Se pravi, da se za telefon plača 663 - 240 = 423 eur oziroma 453 eur, če upoštevamo popust v prvem primeru.

Res je da se dobi za 400 eur ta tulifon ampak je garancije samo 12 mesecev, za tujino pa je treba dat za bencin ali poštnino (pa še če je kaj narobe bodo gujne z garancijo), če pa je kar koli narobe imam skoraj pri sosedu Tušmobil poslovalnico.

V mojem primeru je to ponudba zame :thumbs:
Pa še, če upoštevam, da mi je Tado zrihtal kupone za brezplačno priključnino je pa sploh :bog:
Še dobro, da sem malo počakal, ker sem čutil na vodi decemberske akcije :nazdravje:
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Huawei si želi v Tušmobil:
http://www.finance.si/333063/Bo-kitajsk ... C5%A1mobil

Huawei si želi kupiti enega mobilnega operaterja v EU. Potem pa bi ta operater kupoval še ostale mobilne operaterje v EU državah.
Slika
Odgovori